Etusivu  > Kulttuuri  > Lasten ja nuorten kulttuuri  > Valttikortti  > Ensimmäinen ysiagenttitapaaminen on 28.9.2011

Kutsu ysiagenttitapaamiseen 28.9.2011

Tervetuloa ensimmäiseen ysiagenttitapaamiseen Martinlaakson nuorisotalolle keskiviikkona 28.9. klo 17.30

Ohjelmassa:

  • tietoa Valttikortitarjonnasta ja tehtävästäsi ysiagenttina
  • Vernissan animaatiopajan tuotoksia ja ym. lyhyitä esittelyjä
  • syötävää!
  • klo 19 Felix Zenger konserttitalo Martinuksessa tien toisella puolella. Konsertin kesto n. 1 tunti.

Kutsu on tarkoitettu ysiagentille ja yhdelle seuralaiselle. Ilmoittaudu heti osoitteeseen valttikortti(at)vantaa.fi tai tekstarilla 040 524 1401


Beatboxaaja Felix Zenger soittaa suuta ammatikseen. Hän valmistui keväällä 2010 Helsingin Pop & Jazz konservatoriosta pääaineenaan beatboxaus – ensimmäisenä ja ainoana oppilaana maailmassa. Felix on YouTuben kautta aikain katsotuin suomalainen: hänen beatbox-videolleen on kertynyt noin 30 miljoonaa katselukertaa.

Viime vuosina hän on keikkaillut Euroopan maiden lisäksi mm. Australiassa, Uudessa Seelannissa, Japanissa, Etelä-Koreassa, Kiinassa ja Meksikossa.

Felix on esiintynyt mm. Pharrell Williamsin (N*E*R*D), Kid Koalan, DJ Q-Bertin, Don Johnson Big Bandin ja Iiro Rantala New Trion kanssa ja lämmitellyt muiden muassa Kanye Westiä, James Brownia, Good Charlottea, Herbie Hancockia ja Chick Coreaa. Felixin debyyttialbumi "Won't Say A Thing" julkaistiin 20. huhtikuuta 2011.

Illan aikana Martinuksen lavalle nousevat myös erikoisvieraat: Tuomo, Tommy Lindgren (Don Johnson Big Band) ja Petteri Sariola.
Liput 10 €. Ennakkomyynti: Lippupalvelu.
Järj. Konserttitalo Martinus.

Konserttitalo Martinus

Martinlaakson nuorisotila

Kutsu tapaamiseen pdfpdf, 345 kb

Julkaistu: 31.8.2011 
(Muokattu: )