Viestinnän yhteystiedot

Kaupunginjohtajan toimiala

Vantaan kaupungintalo, Asematie 7, 01300 Vantaa

Päivi Rainio
viestintäjohtaja
040 524 1415
paivi.rainio@vantaa.fi

Merete Ikäheimo
informaatiosihteeri
050 318 1638
merete.ikaheimo@vantaa.fi

Kirsti Lehtola
verkkotiedottaja, verkkoviestintä
043 827 2300
kirsti.lehtola@vantaa.fi

Katja Savopirtti
digimedian päällikkö, Vantaa-kanava
040 738 4166
katja.savopirtti@vantaa.fi

Meri Hämäläinen
viestintäsuunnittelija, Asukaslehti
043 825 8069
meri-tuulia.hamalainen@vantaa.fi

Anna-Stiina Toivonen
tiedottaja, Vantaa-kanava
043 825 3205
annastiina.toivonen@vantaa.fi

Anna-Leena Pyykönen
tiedottaja
043 826 6237
anna-leena.pyykonen@vantaa.fi

Pekko Rantamäki
tiedottaja
043 827 2298
pekko.rantamaki@vantaa.fi

Raija Koponen
markkinointikoordinaattori
043 825 2672
raija.koponen@vantaa.fi

Maankäytön, rakentamisen ja ympäristön toimiala

Milla Hamari
viestintäpäällikkö
09 83922354, 040 8496210
milla.hamari@vantaa.fi

Jenni Marsio
viestintäsuunnittelija
043 824 9615
jenni.marsio@vantaa.fi

Sivistystoimen toimiala

Inka Akkanen
viestintäpäällikkö
09 8392 4111, 040 861 0812
inka.akkanen@vantaa.fi

Suvituuli Mikos
markkinointi- ja viestintätuottaja
040 527 1533
suvituuli.mikos@vantaa.fi

Heidi Hölttä
julkaisusihteeri
050 312 2101
heidi.holtta@vantaa.fi

Sosiaali- ja terveystoimen toimiala

Peltolantie 2 D, 01300 Vantaa

Vappu Vienamo
viestintäpäällikkö
09 8392 7751, 050 312 1742
vappu.vienamo@vantaa.fi

Tuulia Halttunen
tiedottaja
040 596 2446
tuulia.halttunen@vantaa.fi

Maria Vanhala
tiedottaja
043 825 9558
maria.vanhala@vantaa.fi

Konserni- ja asukaspalveluiden toimiala

Anna Groth
viestintäpäällikkö
040 846 4095
anna.groth@vantaa.fi

Hyppää kyytiin ja tee kierros kehäradalla

Vantaan kaupungin viestintä

Asematie 7, 01350 Vantaa

Ajankohtaista

Instagram

Twitter