Jäsenet ja varajäsenet

puheenjohtaja
Mäkinen Heikki Tapani, Kansanedustaja, kok.

+358 50 512 2603
tapani.makinen@vantaa.fi
1. varapuheenjohtaja
Letto Pirkko Maria, johtava hammaslääkäri, terveydenhuollon ehl, sd.
Mesikukantie 9 A 4, 01300 Vantaa
050 3706756
Pirkko.Letto@vantaa.fi
2. varapuheenjohtaja
Jääskeläinen Pietari, kansanedustaja, ps.

050 5829444
Pietari.Jaaskelainen@vantaa.fi
jäsen
Bruun Susanna Karoliina, VTM, tarkastaja, sd.
01670 Vantaa
040 7209848
Susanna.Bruun@vantaa.fi
jäsen
Kaira Lauri Veikko, apulaisjohtaja, OTK, kok.
Sorvikuja 3 A 2, 01650 Vantaa
0400 503554
Lauri.Kaira@vantaa.fi
jäsen
Karlsson Jan Patrik Mikael, Skolföreståndare / Koulunjohtaja, r.
Skimmelgränden 4 A 4, 01200 Vanda
+358 40 728 6447
patrik.karlsson@vantaa.fi
jäsen
Kokko Hannu Antero, Asianajaja, varatuomari, vihr.
Silmukuja 5 c, 01350 Vantaa
+358 20 763 9293
Hannu.Kokko@vantaa.fi
jäsen
Kotila Pirkko Sinikka, toimittaja, VTM, vas.
+358 40 700 5397,

Pirkko.Kotila@vantaa.fi
jäsen
Kärki Niilo, ps.


Niilo.Karki@vantaa.fi
jäsen
Lehmuskallio Paula Orvokki, sairaanhoitaja, kaupunginvaltuutettu, kok.

040 5102286
Paula.Lehmuskallio@vantaa.fi
jäsen
Mäntynen Taisto Juhani, kaupunginhallituksen jäsen, sd.

+358 400 420 401
Taisto.Mantynen@vantaa.fi
jäsen
Niemelä Arja Helena, ps.
Rumpalintie4c13, 01390 Vantaa
040 5125585
Arja.Niemela@vantaa.fi
jäsen
Näätsaari Tarja Sinikka, sosiaaliasioiden päällikkö, sd.
Hiirisuontie 5A, 01690 Vantaa
040 7312384
Sinikka.Naatsaari@vantaa.fi
jäsen
Orpana Anitta Kristiina, lehtori, kok.

050 3794425
Anitta.Orpana@vantaa.fi
jäsen
Ryhänen Riitta Elina, oikeust.kand., kilpailuasiainneuvos, kesk.
Putousrinne 1 A 2, 01600 Vantaa
041 5287713
Riitta.Ryhanen@vantaa.fi
jäsen
Suvensalmi Jouko Aarre Kalevi, Insinööri, YrittäjäTurvallisuuskonsultti, sd.
Tarjantie 3B, 01400 Vantaa
040 5664646
Jouko.Suvensalmi@vantaa.fi
jäsen
Åstrand Riikka Marja, vihr.

050 5394555
Riikka.Astrand@vantaa.fi
varajäsen
Holopainen Matti Tuomo, DI, vas.
Ohrakuja 2 D 40, 01370 Vantaa
0400 341179
Matti.Holopainen@vantaa.fi
varajäsen
Hämäläinen Anu, toimistovastaava, sd.


Anu.Hamalainen.lh@vantaa.fi
varajäsen
Juurikkala Timo Johannes, erityisavustaja, vihr.
Vestrantie 12, 01750 Vantaa
+358 40 555 4013
Timo.Juurikkala@vantaa.fi
varajäsen
Kakko Teijo Jouko Verneri, ps.

+358 50 563 4390
Teijo.Kakko@vantaa.fi
varajäsen
Kuokkanen Jasi Antero, kesk.

050 5423703
Jasi.Kuokkanen@vantaa.fi
varajäsen
Loppukaarre Jukka Pekka, Ohjaaja, sd.
Kaivosrinteetie 6 K 89, 01610 Vantaa
050 5480809
J-P.Loppukaarre@vantaa.fi
varajäsen
Marjanen Viola, Eläkeläinen, sd.
Vanamontie 6A2, 01350 Vantaa
050 5746172
Viola.Marjanen@vantaa.fi
varajäsen
Multala Sari, Kansanedustaja, kok.

+358 40 531 7104
Sari.Multala@vantaa.fi
varajäsen
Nieminen Marko Johannes, Myyntijohtaja LKV, LVV, KiAT, ps.
01370 Vantaa
+358 44 550 0655
johannes.nieminen@vantaa.fi
varajäsen
Oksa Petteri, sd.


petteri.oksa@vantaa.fi
varajäsen
Pajunen Sirpa Helena, toiminnanjohtaja , vihr.
Vestrantie 12, 01750 Vantaa
050 577092
Sirpa.Pajunen@vantaa.fi
varajäsen
Puha Seija Kyllikki Sävele, Fil. maisteri, kok.

040 5703839
Seija.Puha@vantaa.fi
varajäsen
Rehnström Karl Kristian, DI, r.
Nykullavägen 9, 01760 VANDA
+358 50 453 4271
Kristian.Rehnstrom@vantaa.fi
varajäsen
Rokkanen Sakari Johannes
Palokunnanmäki 1 B 28, 01300 Vantaa
+358 40 762 5340
Sakari.Rokkanen@vantaa.fi
varajäsen
Sajaniemi Ulla Marjukka, FM, äidinkielen ja kirjallisuuden opettaja, ps.
Maarinkunnaantie 13 b 13, 01370 Vantaa

Ulla.Sajaniemi@vantaa.fi
varajäsen
Salminen Helvi Kyllikki, Tietoturvapäällikkö, sd.
Sarastuspolku 5 B 10, 01670 Vantaa

Helvi.Salminen@vantaa.fi
varajäsen
Weckman Raimo Markku Juhani, ylikonstaapeli evp, kok.
Minttutie 24 C, 01300 Vantaa
+358 400 703 904
markku.weckman@vantaa.fi