Kaupunginhallituksen jäsenet ja varajäsenet

Jäsenet

puheenjohtaja
Multala Sari, Kansanedustaja, kok.

+358 40 531 7104
sari.multala@vantaa.fi
1. varapuheenjohtaja
Tahvanainen Säde, Erityisluokanopettaja, sd.

+358 40 747 6663
sade.tahvanainen@vantaa.fi
2. varapuheenjohtaja
Juurikkala Timo, vihr.
Vestrantie 12, 01750 Vantaa
+358 40 555 4013
timo.juurikkala@vantaa.fi
jäsen
Abdi Faysal, sd.

+358 45 354 6061
faysal.abdi@vantaa.fi
jäsen
Bruun Susanna, etuuspäällikkö, VTM, sd.
01670 Vantaa
+358 40 720 9848
susanna.bruun@vantaa.fi
jäsen
Hakulinen Pentti, Kaupunkineuvos, kesk.
Markuntie 5B, 01400 Vantaa
+358 50 598 5858
pentti.hakulinen@vantaa.fi
jäsen
Kaira Lauri, Viestintäjohtaja, kok.

+358 400 503 554
lauri.kaira@vantaa.fi
jäsen
Kotila Pirkko, Toimittaja, VTM, vas.


pirkko.kotila@vantaa.fi
jäsen
Niikko Mika, ps.

+358 50 512 0510
mika.niikko@vantaa.fi
jäsen
Norrena Vaula, yrittäjä, vihr.
Vuohirinne 18, 01480 Vantaa
+358 41 510 5636
vaula.norrena@vantaa.fi
jäsen
Orpana Anitta, Lehtori, kok.
Askistontie 6 A, 01680 Vantaa
+358 50 379 4425
anitta.orpana@vantaa.fi
jäsen
Puoskari Pentti, Dosentti, FT, VTT, sd.
Leppäkorventie 40 C as. 2, 01450 Vantaa
+358 40 588 2620
pentti.puoskari@vantaa.fi
jäsen
Rokkanen Sakari, kok.

+358 40 762 5340
sakari.rokkanen@vantaa.fi

Varajäsenet

varajäsen
Auvinen Timo, ps.

+358 500 319 337
timo.auvinen@vantaa.fi
varajäsen
Bulut Emil, vihr.
Liesikuja 6 B 27, 01600 Vantaa
+358 50 343 2880
emil.bulut@vantaa.fi
varajäsen
Haverinen Soili, Teologi, kd.
Herttuantie 3 C 50, 01520 Vantaa
+358 50 356 1165
soili.haverinen@vantaa.fi
varajäsen
Hämäläinen Anu, sd.


anu.hamalainen.lh@vantaa.fi
varajäsen
Kanerva Sami, TkT, kok.
Pukkimäki 13, 01690 Vantaa
+358 50 332 1341
sami.p.kanerva@vantaa.fi
varajäsen
Karinen Ville, palveluesimies, FM, vas.
Simonkallionkuja 4-6 b 32, 01300 VANTAA

ville.karinen@vantaa.fi
varajäsen
Kortesalmi Marilla, Liiketalouden lehtori, kok.
Hirvastie 15, 01450 Vantaa
+358 40 652 6141
marilla.kortesalmi@vantaa.fi
varajäsen
Kuusela Minna, Arkkitehti, tutkija, vihr.
Keltamotie 34 a, 01300 Vantaa
+358 44 714 3695
minna.kuusela@vantaa.fi
varajäsen
Kähkönen Osmo, Eläkeläinen (ex-tj), sd.
Raimontie 5, 01400 Vantaa 40
+358 50 556 7036
osmo.kahkonen@vantaa.fi
varajäsen
Nieminen Irja, sd.

+358 40 569 2987
irja.nieminen@vantaa.fi
varajäsen
Sieviläinen Marianne, yo.merkonomi, r.
Hiidenkivenpolku 4B, 01690 Vantaa
+358 40 844 6522
marianne.sievilainen@vantaa.fi
varajäsen
Särkelä Jussi, Tietokirjailija, sd.
Ruskokuja 10 i, 01620 Vantaa
+358 40 847 5742
jussi.sarkela@vantaa.fi
varajäsen
Weckman Markku, Kaupunginvaltuutettu, kok.
Minttutie 24 C, 01300 Vantaa
+358 400 703 904
markku.weckman@vantaa.fi

Ajankohtaista

Instagram

Twitter