Valtuutetut

puheenjohtaja
Lindtman Antti, sd.

+358 40 577 6255
antti.lindtman@vantaa.fi
1. varapuheenjohtaja
Mäkinen Tapani, kok.

+358 50 512 2603
tapani.makinen@vantaa.fi
2. varapuheenjohtaja
Kauppinen Sirpa (Siru), vihr.

+358 40 540 4691
sirpa.kauppinen@vantaa.fi
jäsen
Abdi Faysal, sd.

+358 45 354 6061
faysal.abdi@vantaa.fi
jäsen
Ahokas Siri, kok.

+358 50 346 7551
siri.ahokas@vantaa.fi
jäsen
Ala-Kapee-Hakulinen Pirjo, sd.

+358 400 702 726
pirjo.ala-kapee@vantaa.fi
jäsen
Ansalehto-Salmi Irja , kesk.

+358 40 507 7251
irja.ansalehto-salmi@vantaa.fi
jäsen
Atiye Minna, vihr.

+358 41 437 5118
minna.atiye@vantaa.fi
jäsen
Aura Anssi, Kaupunginvaltuutettu, valtuustoryhmän puheenjohtaj, vihr.
Safiirikuja 7 A 13, 01700 Vantaa

anssi.aura@vantaa.fi
jäsen
Auvinen Timo, ps.

+358 500 319 337
timo.auvinen@vantaa.fi
jäsen
Ayub Saba, sd.

+358 40 415 2860
saba.ayub@vantaa.fi
jäsen
Bruun Susanna, sd.

+358 40 720 9848
susanna.bruun@vantaa.fi
jäsen
Chen Jenni, kok.

+358 50 512 6568
jenni.chen@vantaa.fi
jäsen
Edelmann Jan, kok.

+358 50 545 5121
jan.edelmann@vantaa.fi
jäsen
Eerola Antero, vas.

+358 40 323 0176
antero.eerola@vantaa.fi
jäsen
Eklund Tarja, sd.

+358 40 827 7867
tarja.eklund@vantaa.fi
jäsen
Eskelinen Jarno, Toiminnanjohtaja, sd.
Kielotie 38 B 41, 01300 Vantaa
+358 45 219 7553
jarno.eskelinen@vantaa.fi
jäsen
Hirvonen Juha, Tuotantoinsinööri, kesk.

+358 400 632 911
juha.hirvonen@vantaa.fi
jäsen
Ibrahim Aadan, sd.


aadan.ibrahim@vantaa.fi
jäsen
Juurikkala Timo, vihr.

+358 40 555 4013
timo.juurikkala@vantaa.fi
jäsen
Jääskeläinen Jari, Pääluottamusmies, vas.
01420 Vantaa

jari.jaaskelainen@vantaa.fi
jäsen
Jääskeläinen Jouko, kd.

+358 50 512 0782
jouko.jaaskelainen@vantaa.fi
jäsen
Jääskeläinen Pietari, ps.

+358 50 582 9444
pietari.jaaskelainen@vantaa.fi
jäsen
Kaira Lauri, Viestintäjohtaja, kok.

+358 400 503 554
lauri.kaira@vantaa.fi
jäsen
Kanerva Sami, kok.

+358 50 332 1341
sami.p.kanerva@vantaa.fi
jäsen
Kari Antti, vihr.

+358 40 568 6540
antti.kari@vantaa.fi
jäsen
Karlsson Patrik, r.

+358 40 728 6447
patrik.karlsson@vantaa.fi
jäsen
Kasonen Mika, kok.


mika.kasonen@vantaa.fi
jäsen
Kaukola Ulla, kaupunginvaltuutettu, SDP:n valtuustoryhmän 1. vpj, sd.

+358 41 503 5175
ulla.kaukola@vantaa.fi
jäsen
Kiljunen Kimmo, sd.

+358 40 193 6882
kimmo.kiljunen@vantaa.fi
jäsen
Kostilainen Anniina, vihr.

+358 44 584 0164
anniina.kostilainen@vantaa.fi
jäsen
Kurki Piia , kok.

+358 44 030 9850
piia.kurki@vantaa.fi
jäsen
Kähärä Sirkka-Liisa, sd.

+358 50 521 7189
sirkka-liisa.kahara@vantaa.fi
jäsen
Kärki Niilo, ps.


niilo.karki@vantaa.fi
jäsen
Laakso Päivi, sd.

+358 44 301 0068
paivi.laakso@vantaa.fi
jäsen
Lehmuskallio Paula, kok.

+358 40 510 2286
paula.lehmuskallio@vantaa.fi
jäsen
Leppänen Janne, turvallisuusasiantuntija, kok.
01510 Vantaa

janne.leppanen@vantaa.fi
jäsen
Letto Pirkko, johtava hammaslääkäri, sd.

+358 50 370 6756
pirkko.letto@vantaa.fi
jäsen
Lindblad-Palo Salla, sd.

+358 44 055 8897
salla.lindblad-palo@vantaa.fi
jäsen
Linnainmäki Joel, vihr.

+358 40 500 5512
joel.linnainmaki@vantaa.fi
jäsen
Lundell Kai-Ari, ps.

+358 456 356 278
kai-ari.lundell@vantaa.fi
jäsen
Malmi Juha, ekonomi, KTM, ps.
Kaviokuja 6 A, 01200 Vantaa
+358 400 529 460
juha.malmi@vantaa.fi
jäsen
Multala Sari, kok.

+358 40 531 7104
sari.multala@vantaa.fi
jäsen
Mäkilaine Kirsi, ps.

+358 400 297 132
kirsi.makilaine@vantaa.fi
jäsen
Mölsä Jukka, sd.

+358 50 555 8394
jukka.molsa@vantaa.fi
jäsen
Niikko Mika, ps.

+358 50 512 0510
mika.niikko@vantaa.fi
jäsen
Norrena Vaula, vihr.

+358 41 510 5636
vaula.norrena@vantaa.fi
jäsen
Norres Lasse, kok.

+358 44 770 6007
lasse.norres@vantaa.fi
jäsen
Orlando Carita, kok.
01390 Vantaa
+358 40 544 5519
carita.orlando@vantaa.fi
jäsen
Orpana Anitta, kok.

+358 50 379 4425
anitta.orpana@vantaa.fi
jäsen
Pajunen Emmi, vihr.


emmi.pajunen@vantaa.fi
jäsen
Raja-Aho Maarit, kok.

+358 456 576 965
maarit.raja-aho@vantaa.fi
jäsen
Rautavaara-Hämäläinen Maija, vihr.


maija.rautavaara-hamalainen@vantaa.fi
jäsen
Rokkanen Sakari, kok.

+358 40 762 5340
sakari.rokkanen@vantaa.fi
jäsen
Rämö Eve, vihr.


eve.ramo@vantaa.fi
jäsen
Räsänen Minna, sd.

+358 400 891 983
minna.rasanen.lh@vantaa.fi
jäsen
Saramo Jussi, vas.

+358 41 503 4000
jussi.saramo@vantaa.fi
jäsen
Sillanpää Minttu, vas.

+358 44 348 2312
minttu.sillanpaa@vantaa.fi
jäsen
Silvennoinen Sveta, vihr.


sveta.silvennoinen@vantaa.fi
jäsen
Sodhi Ranbir, sd.

+358 50 559 3639
ranbir.sodhi@vantaa.fi
jäsen
Tahvanainen Säde, Erityisluokanopettaja, sd.

+358 40 747 6663
sade.tahvanainen@vantaa.fi
jäsen
Tuomela Tiina, kd.

+358 50 544 4634
tiina.tuomela@vantaa.fi
jäsen
Tyystjärvi Kati, vas.

+358 40 901 5214
kati.tyystjarvi@vantaa.fi
jäsen
Vahvelainen Tanja, ps.


tanja.vahvelainen@vantaa.fi
jäsen
Weckman Markku, kok.

+358 400 703 904
markku.weckman@vantaa.fi
jäsen
Vähäkangas Jussi, kesk.

+358 50 66 310
jussi.vahakangas@vantaa.fi
jäsen
Åstrand Stefan, r.


stefan.estrand@vantaa.fi

Ajankohtaista

Twitter