Valtuutetut

puheenjohtaja
Lindtman Antti Ilmari, Kansanedustaja, sd.

+358 40 577 6255
Antti.Lindtman@vantaa.fi
1. varapuheenjohtaja
Heinimäki Heikki Reijo, Kauppat.maisteri, kok.
Uomakuja 5 E 75, 01600 Vantaa
040 5475492
Heikki.Heinimaki@vantaa.fi
2. varapuheenjohtaja
Kostilainen Miia Anniina, metsänhoitaja, vihr.
Haperokuja 8 H 15, 01690 Vantaa
+358 44 584 0164
Anniina.Kostilainen@vantaa.fi
jäsen
Abdi Faysal Yuusuf, sd.
Otavantie 28 A 4, 01450 Vantaa
+358 45 354 6061
Abdi.Faysal@vantaa.fi
jäsen
Ala-Kapee-Hakulinen Pirjo, filosofian maisteri, sd.
Markuntie 5B, 01400 Vantaa
+358 400 702 726
Pirjo.Ala-Kapee-Hakulinen@vantaa.fi
jäsen
Alen Sini Inkeri, Lastentarhanopettaja, vihr.

+358 50 362 6345
Sini.Alen@vantaa.fi
jäsen
Ansalehto-salmi Irja, rehtori, kesk.

+358 40 507 7251
irja.ansalehto-salmi@vantaa.fi
jäsen
Aura Anssi-pekka, Kaupunginvaltuutettu, vihr.
Herttuantie 2, 01520 Vantaa

Anssi.Aura@vantaa.fi
jäsen
Auvinen Timo Vesa, Yritystutkija, ps.


Timo.Auvinen@vantaa.fi
jäsen
Bruun Susanna Karoliina, VTM, tarkastaja, sd.
01670 Vantaa
040 7209848
Susanna.Bruun@vantaa.fi
jäsen
Eerola Eino Antero, Toimittaja, vas.

+358 40 323 0176
Antero.Eerola@vantaa.fi
jäsen
Eklund Tarja Hannele, sd.

040 8277867
Tarja.Eklund@vantaa.fi
jäsen
Hako Esa Jukka, filosofian maisteri, sd.
Kellastuvantie 2, 01760 VANTAA
050 4650399
Jukka.Hako@vantaa.fi
jäsen
Herranen Jouni Seppo Kristian, ps.

+358 50 543 5554
Jouni.Herranen@vantaa.fi
jäsen
Hirvaskoski Johannes, kesk.

0400 667769
Johannes.Hirvaskoski@vantaa.fi
jäsen
Huhta Jaana Maarit, Suunnittelija, vihr.
Johdinkuja 9B , 01510 Vantaa
040 5777848
Jaana.Huhta@vantaa.fi
jäsen
Hurri Maija Annikki, Toimittaja, kd.

+358 50 599 0002
Maija.Hurri@vantaa.fi
jäsen
Härmälä Göran Gustav, jordbrukare, r.
Tallkullavägen 6, 01200 Vanda
0400 880539
Goran.Harmala@vantaa.fi
jäsen
Juurikkala Timo Johannes, erityisavustaja, vihr.
Vestrantie 12, 01750 Vantaa
+358 40 555 4013
Timo.Juurikkala@vantaa.fi
jäsen
Jääskeläinen Jouko Tapani, valtiotieteiden tohtori, kd.

050 4639501
Jouko.Jaaskelainen@vantaa.fi
jäsen
Jääskeläinen Pietari, kansanedustaja, ps.

050 5829444
Pietari.Jaaskelainen@vantaa.fi
jäsen
Kaira Lauri Veikko, apulaisjohtaja, OTK, kok.
Sorvikuja 3 A 2, 01650 Vantaa
0400 503554
Lauri.Kaira@vantaa.fi
jäsen
Karen Timo Tapani, kok.

040 8200401
Timo.Karen@vantaa.fi
jäsen
Karlsson Jan Patrik Mikael, Skolföreståndare / Koulunjohtaja, r.
Skimmelgränden 4 A 4, 01200 Vanda
+358 40 728 6447
patrik.karlsson@vantaa.fi
jäsen
Kassila Christina, sd.
Nuijatie 21 A 6, 01650 Vantaa
+358 50 584 9201
Christina.Kassila@vantaa.fi
jäsen
Kaukola Ulla Kristiina, lehtori, ekonomie kandidat, filosofian maisteri, sd.
Hämevaara,
041 5035175
Ulla.Kaukola@vantaa.fi
jäsen
Kauppinen Sirpa Maria, Ympäristötekniikan M.Sc., vihr.

040 5404691
Sirpa.Kauppinen@vantaa.fi
jäsen
Kiljunen Kimmo Roobert, sd.
Linnoittajanpolku 3 G 15, 01280 Vantaa

Kimmo.Kiljunen@vantaa.fi
jäsen
Koivuniemi Petri Juhani, Yrittäjä, kok.

040 5017030
Petri.Koivuniemi@vantaa.fi
jäsen
Kortesalmi Mia Marilla, Lehtori, kok.

040 6526141
Marilla.Kortesalmi@vantaa.fi
jäsen
Kyyrö Marja Terttu, VT, kaupunginvaltuutettu, ps.
Lehtikummuntie 17, 01690 Vantaa
+358 50 344 5769
Marja.Kyyro@vantaa.fi
jäsen
Kähärä Sirkka-liisa Marita, Sairaanhoitaja AMK, projektisuunnittelija, sd.
Rautkallionkatu 4 B, 01360 VANTAA
+358 50 521 7189
sirkka-liisa.kahara@vantaa.fi
jäsen
Kärki Niilo, ps.


Niilo.Karki@vantaa.fi
jäsen
Laakso Päivi Marjut, Tarkastaja, sd.
Sahakuja 7 b, 01650 Vantaa
+358 44 301 0068
Paivi.Laakso@vantaa.fi
jäsen
Laakso Sari Johanna, Varhaisiän musiikinopettaja, vihr.

+358 50 532 2134
Sari.J.Laakso@vantaa.fi
jäsen
Lehmuskallio Paula Orvokki, sairaanhoitaja, kaupunginvaltuutettu, kok.

040 5102286
Paula.Lehmuskallio@vantaa.fi
jäsen
Leppänen Janne Tapio Mikael, turvallisuusasiantuntija, kok.
Lähettilääntie 1 B23, 01520 VANTAA
044 9901000
Janne.Leppanen@vantaa.fi
jäsen
Letto Pirkko Maria, johtava hammaslääkäri, terveydenhuollon ehl, sd.
Mesikukantie 9 A 4, 01300 Vantaa
050 3706756
Pirkko.Letto@vantaa.fi
jäsen
Malmi Juha Anssi, ekonomi, KTM, ps.

+358 400 529 460
Juha.Malmi@vantaa.fi
jäsen
Multala Sari, Kansanedustaja, kok.

+358 40 531 7104
Sari.Multala@vantaa.fi
jäsen
Mäkinen Heikki Tapani, Kansanedustaja, kok.

+358 50 512 2603
tapani.makinen@vantaa.fi
jäsen
Mölsä Jukka Tapani, sd.
Angervotie 13 c as 2, 01390 Vantaa
+358 50 555 8394
jukka.molsa@vantaa.fi
jäsen
Nieminen Marko Johannes, Myyntijohtaja LKV, LVV, KiAT, ps.
01370 Vantaa
+358 44 550 0655
johannes.nieminen@vantaa.fi
jäsen
Niemi-saari Mari Susan, sd.


Mari.Niemi-Saari@vantaa.fi
jäsen
Niikko Mika Ilari, Kansanedustaja, ps.

050 5120510
Mika.Niikko@vantaa.fi
jäsen
Norrena Vaula Helinä, tutkija, pienyrittäjä, vihr.
Vuohirinne 20, 01480 Vantaa
041 5105636
Vaula.Norrena@vantaa.fi
jäsen
Norres Lars Johan Christian, kok.

044 7706007
Lasse.Norres@vantaa.fi
jäsen
Orlando Carita Kristina, Toimitusjohtaja, yrittäjä, kok.

040 5445519
Carita.Orlando@vantaa.fi
jäsen
Orpana Anitta Kristiina, lehtori, kok.

050 3794425
Anitta.Orpana@vantaa.fi
jäsen
Porthen Jari Tapani, toimitusjohtaja, kok.
Kaislatie 20 A, 01300 Vantaa
050 62274
Jari.Porthen@vantaa.fi
jäsen
Puha Seija Kyllikki Sävele, Fil. maisteri, kok.

040 5703839
Seija.Puha@vantaa.fi
jäsen
Päivinen Tiina-maaria Wilhelmina, Toimitusjohtaja, isännöitsijä, sd.

040 5893149
Tiina-Maaria.Paivinen@vantaa.fi
jäsen
Rannikko Ulla Sinikka, viestintäkoordinaattori, sd.
Ryytimaantie 8, 01630 Vantaa
040 5368576
Ulla.Rannikko@vantaa.fi
jäsen
Rokkanen Sakari Johannes
Palokunnanmäki 1 B 28, 01300 Vantaa
+358 40 762 5340
Sakari.Rokkanen@vantaa.fi
jäsen
Rosbäck Heidi Johanna, vihr.

+358 40 590 3595
Heidi.Rosback@vantaa.fi
jäsen
Sainio Jari Matti, sd.
Terhitie 20 a A1, 01350 Vantaa
+358 400 419 676
jari.sainio@vantaa.fi
jäsen
Sajaniemi Ulla Marjukka, FM, äidinkielen ja kirjallisuuden opettaja, ps.
Maarinkunnaantie 13 b 13, 01370 Vantaa

Ulla.Sajaniemi@vantaa.fi
jäsen
Saramo Jussi Antero, vas.
Tikkurila,
041 5034000
Jussi.Saramo@vantaa.fi
jäsen
Sillanpää Minttu Talvikki, kv- ja nuorisosihteeri, vas.
01300 Vantaa
5997
Minttu.Sillanpaa@vantaa.fi
jäsen
Simonen Juha Matias, Työmies, ps.
Lahdentie 92, 01490 Vantaa
+358 40 766 6590
Juha.Simonen@vantaa.fi
jäsen
Sodhi Ranbir, Yrittäjä, sd.

050 5593639
Ranbir.Sodhi@vantaa.fi
jäsen
Tenhunen Juha, Toimitusjohtaja, kok.

0400 456691
Juha.Tenhunen@vantaa.fi
jäsen
Tyystjärvi Kati Kyllikki, Yleisösuhdepäällikkö, vas.
Seppäläntie 15, 01260 Vantaa
040 9015214
Kati.Tyystjarvi@vantaa.fi
jäsen
Vahtera Pauli Juhani, ps.


Pauli.Vahtera@vantaa.fi
jäsen
Wallenius Arja Irmeli, kesk.
Mikaelintie 2 b 9, 01400 Vantaa
+358 40 969 2887
Arja.Wallenius@vantaa.fi
jäsen
Weckman Raimo Markku Juhani, ylikonstaapeli evp, kok.
Minttutie 24 C, 01300 Vantaa
+358 400 703 904
markku.weckman@vantaa.fi
jäsen
Virta Raija Tuulikki, KTM, JHTT, yritystutkija, kok.
Metsikkötie 16 b1, 01620 Vantaa
050 4611975
Raija.Virta@vantaa.fi