Varavaltuutetut

varajäsen
Ahtiainen Jari Pekka, ps.

0400 606025
Jari.Ahtiainen@vantaa.fi
varajäsen
Aittakallio Matti Antero, eläkeläinen, sd.

0500 651852
Matti.Aittakallio@vantaa.fi
varajäsen
Anttila Sara Emma Pauliina, Opiskelija, kok.


Sara.Anttila@vantaa.fi
varajäsen
Edelmann Jan Ilari, kok.

050 5455121
Jan.Edelmann@vantaa.fi
varajäsen
Eränkö Petteri Timoteus, ps.

+358 40 596 3364
Petteri.Eranko@vantaa.fi
varajäsen
Fjäder Tuire Maria, ps.


Tuire.Fjader@vantaa.fi
varajäsen
Haga Carita Louise, Dipl.ekon., r.
Vantaa
+358 400 596 598
Carita.Haga@vantaa.fi
varajäsen
Hakulinen Pentti, kesk.

+358 50 598 5858
Pentti.Hakulinen@vantaa.fi
varajäsen
Haukka Sami Ramoncito, ps.

040 5300002
Sami.Haukka@vantaa.fi
varajäsen
Haverinen Soili Kaarina, kd.

050 3561165
Soili.Haverinen@vantaa.fi
varajäsen
Heikkonen Raija Marjatta, sd.

+358 40 820 3667
Raija.Heikkonen@vantaa.fi
varajäsen
Heimolinna Seppo Ilkka Tapio, korjausrakennuspäällikkö, eläk., sd.
Taivaskero 5 B 19, 01280 Vantaa
040 1704717
Seppo.Heimolinna@vantaa.fi
varajäsen
Heiskanen Jaana, sd.

+358 40 733 1647
Jaana.Heiskanen@vantaa.fi
varajäsen
Herranen Päivi Birgitta, kok.


Birgitta.Herranen@vantaa.fi
varajäsen
Hirvonen Juha Pekka, Team Leader, kesk.
Jousimiehentie 9, 01400 Vantaa
0400 632911
Juha.Hirvonen@vantaa.fi
varajäsen
Huttunen Miika, sd.
01670 Vantaa
050 4072954
Miika.Huttunen@vantaa.fi
varajäsen
Ilvonen Kristiina, vihr.

045 1216960
Kristiina.Iivonen@vantaa.fi
varajäsen
Josefsson Helen Henrika, opiskelija, LuK (genetiikka), kok.

050 3459880
Helen.Josefsson@vantaa.fi
varajäsen
Juntunen Juha Petri, Tuotepäälikkö, ps.
Teeritie 14 B as A, 01450 Vantaa
050 3872055
Juha.Juntunen@vantaa.fi
varajäsen
Jääskeläinen Jari Tapani, pääluottamusmies, vas.
01420 Vantaa
040 8644344
Jari.Jaaskelainen@vantaa.fi
varajäsen
Jääskeläinen Markku Jussi, Johtaja, sidosryhmäsuhteet, sd.
Tähkäpolku 1, 01370 Vantaa
040 5151094
Markku.Jaaskelainen@vantaa.fi
varajäsen
Kakko Teijo Jouko Verneri, ps.

+358 50 563 4390
Teijo.Kakko@vantaa.fi
varajäsen
Karhunen Sanna Helena, kok.

0400 866868
Sanna.Karhunen@vantaa.fi
varajäsen
Kivimäki Kaarlo Lauri Valtteri, vas.

050 4045879
Kaarlo.Kivimaki@vantaa.fi
varajäsen
Koivuniemi Jarkko Juhani, kok.

050 5675379
Jarkko.Koivuniemi@vantaa.fi
varajäsen
Kokko Hannu Antero, Asianajaja, varatuomari, vihr.
Silmukuja 5 c, 01350 Vantaa
+358 20 763 9293
Hannu.Kokko@vantaa.fi
varajäsen
Kunnas Jukka Ossi Juha, kok.

0400 613012
Jukka.Kunnas@vantaa.fi
varajäsen
Kuula Markku, Professori, kok.

050 5218800
Markku.Kuula@vantaa.fi
varajäsen
Kuusela Minna Kaarina, vihr.

+358 44 714 3695
Minna.Kuusela@vantaa.fi
varajäsen
Kärkkäinen Hannu Antero, Vastaava ohjaaja, RTC. Päihdetyöntekijä, ps.
Slkikuja 8 a, 01600 Vantaa
040 5413955
Hannu.Karkkainen@vantaa.fi
varajäsen
Lahti Jari Pekka, ps.

046 6889073
Jari.Lahti@vantaa.fi
varajäsen
Lappalainen Annika Marianne, vihr.

040 5677156
Annika.Lappalainen@vantaa.fi
varajäsen
Lempiäinen Jussi, kok.

0400 544166
Jussi.Lempiainen@vantaa.fi
varajäsen
Lindblad Christina Patricia, vihr.

044 5293344
Christina.Lindblad@vantaa.fi
varajäsen
Linnainmäki Joel

+358 50 574 0924
Joel.Linnainmaki@vantaa.fi
varajäsen
Mäkelä Mikko Juhani, Päivähoidon suunnittelija, KM, vihr.

050 3417386
Mikko.Makela@vantaa.fi
varajäsen
Mäkilaine Kirsi Tuulia, ps.
01350 Vantaa
0400 297132
kirsi.makilaine@vantaa.fi
varajäsen
Mäntynen Taisto Juhani, kaupunginhallituksen jäsen, sd.

+358 400 420 401
Taisto.Mantynen@vantaa.fi
varajäsen
Nyyssönen Timo Antero, valtiotieteiden masteri, kok.

050 3389359
Timo.Nyyssonen@vantaa.fi
varajäsen
Oksman Pertti Kullervo, vas.

050 3423920
Pertti.Oksman@vantaa.fi
varajäsen
Olin Tessa Teea Elina, järjestötyöntekijä, sosionomi (amk), sd.
01490 Vantaa
046 6000342
Tessa.Olin@vantaa.fi
varajäsen
Osmani Harun, kok.

+358 40 484 3998
harun.osmani@vantaa.fi
varajäsen
Parkkima Marja Elisabeth, ps.

040 5465510
Marja.Parkkima@vantaa.fi
varajäsen
Patshijew Ann-mari, Toimitusjohtaja, kok.

040 5893934
Ann-Mari.Patshijew@vantaa.fi
varajäsen
Peltonen Varpu Signild, sd.

+358 50 543 2350
Varpu.Peltonen@vantaa.fi
varajäsen
Pesonen Tarja Hillevi, lähihoitaja, sd.
Jousimiehentie 11, 01400 Vantaa
050 5735052
Tarja.Pesonen@vantaa.fi
varajäsen
Peura Sirpa Helena, Apteekkari, kok.

050 5679005
Sirpa.Peura@vantaa.fi
varajäsen
Pusa Petra Annukka, Henkilöstöpäällikkö, kok.
Simonpolku 10, 01350 Vantaa
040 1522096
Petra.Pusa@vantaa.fi
varajäsen
Ranta Juhis Samuli, vihr.

045 694441
Juhis.Ranta@vantaa.fi
varajäsen
Ranto Esko Kalevi, Toimitusjohtaja, sd.
Oravakuja 11 B, 01450 Vantaa
050 5378653
Esko.Ranto@vantaa.fi
varajäsen
Ryhänen Riitta Elina, oikeust.kand., kilpailuasiainneuvos, kesk.
Putousrinne 1 A 2, 01600 Vantaa
041 5287713
Riitta.Ryhanen@vantaa.fi
varajäsen
Saastamoinen Tuula Vellamo, vas.

040 5247606
Tuula.Saastamoinen@vantaa.fi
varajäsen
Salminvuo Mia-henriika, kok.

+358 44 311 0049
mia.salminvuo@vantaa.fi
varajäsen
Salo Eero Veli Juhani, eläkeläinen, sd.
Everstintie 2a, 01730 Vantaa
+358 40 829 0606
Eero.Salo@vantaa.fi
varajäsen
Stark Seppo Frans Juhani, vientipäällikkö, sd.

040 9015262
Seppo.Stark@vantaa.fi
varajäsen
Stevander Terhi, sd.

044 3775610
Terhi.Stevander@vantaa.fi
varajäsen
Suonperä Kaarina, kok.

0400 405563
Kaarina.Suonpera@vantaa.fi
varajäsen
Tammisto Hanna Mari, sd.

044 9945619
Hanna.Tammisto@vantaa.fi
varajäsen
Tulosmaa Eero Eelis, kok.

040 5926401
Eero.Tulosmaa@vantaa.fi
varajäsen
Tuomela Tiina, LKT, lastentautien erikoislääkäri, kd.

050 5408441
Tiina.Tuomela@vantaa.fi
varajäsen
Turkka Ahti Seppo Tapio, Koulutusjohtaja, sd.
Raatetie 19 B, 01350 Vantaa
050 9183888
Seppo.Turkka@vantaa.fi
varajäsen
Vuorenmaa Erkki Oskari, sd.

0400 500585
Erkki.Vuorenmaa@vantaa.fi
varajäsen
Åstrand Stefan, r.

040 5278317
Stefan.Astrand@vantaa.fi

Ajankohtaista

Twitter