Kaupunkisuunnittelulautakunta

Kaupunkisuunnittelulautakunnan tehtävänä on kaupunkirakenteen ja ympäristön kehittäminen. Se esimerkiksi valvoo asemakaavoituksen ja yleiskaavoituksen tuloksellisuutta sekä huolehtii maa- ja vesialueiden hankinnasta ja luovutuksesta. Lisäksi sen tehtäviin kuuluu teiden nimien vahvistaminen ja käyttöönotto.

puheenjohtaja
Kähärä Sirkka-liisa Marita, Sairaanhoitaja AMK, projektisuunnittelija, sd.
Rautkallionkatu 4 B, 01360 VANTAA
+358 50 521 7189
sirkka-liisa.kahara@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Karen Timo Tapani, kok.

040 8200401
Timo.Karen@vantaa.fi
jäsen
Eklund Tarja Hannele, sd.

040 8277867
Tarja.Eklund@vantaa.fi
jäsen
Härmälä Göran Gustav, jordbrukare, r.
Tallkullavägen 6, 01200 Vanda
0400 880539
Goran.Harmala@vantaa.fi
jäsen
Korkalainen Olli Mikko Juhani, Tuotesuunnittelija, ps.
Hiekkaharjuntie 26 A 8, 01300 Vantaa
050 3028308
Olli.Korkalainen@vantaa.fi
jäsen
Kuusela Minna Kaarina, vihr.

+358 44 714 3695
Minna.Kuusela@vantaa.fi
jäsen
Kyyrö Marja Terttu, VT, kaupunginvaltuutettu, ps.
Lehtikummuntie 17, 01690 Vantaa
+358 50 344 5769
Marja.Kyyro@vantaa.fi
jäsen
Leikkainen Christian Sebastian, ps.

040 1993773
Christian.Leikkainen@vantaa.fi
jäsen
Mäkelä Mikko Juhani, Päivähoidon suunnittelija, KM, vihr.

050 3417386
Mikko.Makela@vantaa.fi
jäsen
Pajula Vesa Antero, kok.
01200 Vantaa
040 5800738
Vesa.Pajula@vantaa.fi
jäsen
Puha Seija Kyllikki Sävele, Fil. maisteri, kok.

040 5703839
Seija.Puha@vantaa.fi
jäsen
Päivinen Tiina-maaria Wilhelmina, Toimitusjohtaja, isännöitsijä, sd.

040 5893149
Tiina-Maaria.Paivinen@vantaa.fi
jäsen
Romppainen Leena Marjatta, vas.
Löydöstie 1 E 60, 01600 Vantaa
040 5903031
Leena.Romppainen@vantaa.fi
jäsen
Sipilä Eija Marianne, TtM, kok.
Jousite 11 e10, 01280 Vantaa
044 5290040
Marianne.Sipila@vantaa.fi
jäsen
Tamminen Risto Mikael, sd.

050 3111232
Risto.Tamminen@vantaa.fi
jäsen
Vanhanen Maija Helena, kesk.


Maija.Vanhanen@vantaa.fi
varajäsen
Homan Riikka Vilhelmiina, kok.

044 5114022
Riikka.Homan@vantaa.fi
varajäsen
Huttunen Miika, sd.
01670 Vantaa
050 4072954
Miika.Huttunen@vantaa.fi
varajäsen
Juslin Marit Annele, r.

040 5913254
Marit.Juslin@vantaa.fi
varajäsen
Jääskeläinen Kimmo Juhani, vihr.

040 5899158
Kimmo.Jaaskelainen@vantaa.fi
varajäsen
Karhunen Lea Anneli, kok.

040 5863354
Anneli.Karhunen@vantaa.fi
varajäsen
Kuula Markku, Professori, kok.

050 5218800
Markku.Kuula@vantaa.fi
varajäsen
Kähkönen Osmo Heikki Tapio, sd.

050 5567036
Osmo.Kahkonen@vantaa.fi
varajäsen
Lauren Leena Aune Marjatta, ps.

044 5014438
Leena.Lauren@vantaa.fi
varajäsen
Meri Jari, ps.

050 5293811
Jari.Meri@vantaa.fi
varajäsen
Nieminen Irja Anneli, sd.

040 5692987
Irja.Nieminen@vantaa.fi
varajäsen
Oksman Pertti Kullervo, vas.

050 3423920
Pertti.Oksman@vantaa.fi
varajäsen
Peltola Mervi Marjaana, vihr.

040 5926185
Mervi.Peltola@vantaa.fi
varajäsen
Pääkkönen Taru Susanna, sd.

050 4616664
Taru.Paakkonen@vantaa.fi
varajäsen
Päärni Reijo Aukusti, kok.

050 67384
Reijo.Paarni@vantaa.fi
varajäsen
Salin Tomi, ps.

+358 50 596 3264
tomi.salin@vantaa.fi
varajäsen
Väänänen Pirjo Anneli, sd.

040 8279855
Pirjo.Vaananen@vantaa.fi

Kaupunginhallituksen edustaja

Kaira Lauri

Kaupunginhallituksen varaedustaja

Niemelä Arja

Nuorisovaltuuston edustajat:

Varsinainen edustaja

Jere Laitala
jere.laitala@opp.eduvantaa.fi

Varajäsen

Niko Suwarisqe
sumanasiri.2000@gmail.com