Kaupunkisuunnittelulautakunta

Kaupunkisuunnittelulautakunnan tehtävänä on kaupunkirakenteen ja ympäristön kehittäminen. Se esimerkiksi valvoo asemakaavoituksen ja yleiskaavoituksen tuloksellisuutta sekä huolehtii maa- ja vesialueiden hankinnasta ja luovutuksesta. Lisäksi sen tehtäviin kuuluu teiden nimien vahvistaminen ja käyttöönotto.

Sidonnaisuudet ja yhteystiedot

Jäsenet

puheenjohtaja
Ala-Kapee-Hakulinen Pirjo, FM, sd.
Markuntie 5B, 1400 Vantaa
+358 400 702 726
pirjo.ala-kapee@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Raja-Aho Maarit, Palvelutalon esimies, TtM, opettaja, Terveydenhoit, kok.
01630 Vantaa

maarit.raja-aho@vantaa.fi
jäsen
Eklund Tarja, Leipomotyöntekijä, sd.
Vantaa
+358 40 827 7867
tarja.eklund@vantaa.fi
jäsen
Eskolin Jori, Lean Manager, vihr.


jori.eskolin@vantaa.fi
jäsen
Kivimäki Otso, kok.

+358 44 522 6996
otso.kivimaki@vantaa.fi
jäsen
Kärki Niilo, ps.


niilo.karki@vantaa.fi
jäsen
Kärkkäinen Hannu, Vastaava asumisohjaaja, sd.
Sokikuja 8 a, 01600 Vantaa

hannu.karkkainen@vantaa.fi
jäsen
Lehmuskallio Paula, sairaanhoitaja, kok.
Kuusikkotie18 A, 01380 Vantaa
+358 40 510 2286
paula.lehmuskallio@vantaa.fi
jäsen
Lind Antti, Toimitus johtaja, ps.
viestitie, 01280
+358 40 512 1909
antti.lind@vantaa.fi
jäsen
Merelä Mikko, Kirvesmies, sd.
Ongenkoukku 1, 01490 Vantaa
+358 400 468 255
mikko.merela@vantaa.fi
jäsen
Nguyen Chau, vas.
Evästie 5 D 34, 01360 Vantaa
+358 44 235 1926
chau.nguyen@vantaa.fi
jäsen
Pajula Vesa, kok.
01200 Vantaa

vesa.pajula@vantaa.fi
jäsen
Räsänen Minna, sd.

+358 400 891 983
minna.rasanen.lh@vantaa.fi
jäsen
Silvennoinen Sveta, FM, vihr.
Kaarenmäenkuja 1 E44, 01610 Vantaa

sveta.silvennoinen@vantaa.fi
jäsen
Valtanen Hanna, Valtiotieteiden maisteri, vihr.
Aatelitie 3 D 11, 01520 Vantaa
+358 50 568 1960
hanna.valtanen@vantaa.fi
jäsen
Vanhanen Maija, opettaja, FM, kesk.


maija.vanhanen@vantaa.fi
jäsen
Åstrand Stefan, r.


stefan.astrand@vantaa.fi

Varajäsenet

varajäsen
Forsberg Magnus, sd.
Lähdepuistontie 20.E.24, 01230 Vantaa

magnus.forsberg@vantaa.fi
varajäsen
Halonen Solveig, r.
Kungsbacksvägen 118, 01260 Vanda

solveig.halonen@vantaa.fi
varajäsen
Heinänen Juha-Pekka, ps.
Piikkikuja 6 A 12, 01650 Vantaa
+358 40 514 1773
juha-pekka.heinanen@vantaa.fi
varajäsen
Heiskanen Janne, vihr.


janne.heiskanen@vantaa.fi
varajäsen
Isberg Jeppe, Yrittäjä, kesk.
Aurinkotie 8, 01760 Vantaa

jeppe.isberg@vantaa.fi
varajäsen
Koivisto Jari, FM, sd.
Vaunukalliontie 3 E, 01200 Vantaa

jari.koivisto@vantaa.fi
varajäsen
Korpela Eeva-Liisa, MMT, vihr.
Pähkinärinteentie 52 A 12, 01710 Vantaa

eeva-liisa.korpela@vantaa.fi
varajäsen
Liinakoski Eija, siivousyrittäjä, ps.
Kesäkyläntie 10, 01760 Vantaa
+358 50 341 1416
eija.liinakoski@vantaa.fi
varajäsen
Lindell Miia, kok.


miia.lindell@vantaa.fi
varajäsen
Lyyra Markus, Director, Business development, kok.
Ainontie 15, 01630 Vantaa
+358 400 210 169
markus.lyyra@vantaa.fi
varajäsen
Pokkinen Terhi, Bioanalyytikko, sd.
Osuustie 4 A 23, 01510 Vantaa

terhi.pokkinen@vantaa.fi
varajäsen
Puurtinen Taru, Sairaanhoitaja AMK (YAMK opiskelija), sd.


taru.puurtinen@vantaa.fi
varajäsen
Päärni Reijo, Eläkeläinen / insinööri, kok.
Oolannintie 19, 01520 Vantaa

reijo.paarni@vantaa.fi
varajäsen
Romppainen Leena, IT specialist, vas.
Löydöstie 1 E 60, 01600 Vantaa

leena.romppainen@vantaa.fi
varajäsen
Sipilä Marianne, Lehtori, kok.
Jousitie 11 e 10, 01280 Vantaa
+358 44 523 2915
marianne.sipila@vantaa.fi
varajäsen
Uskola Nina, Sosiaaliohjaaja, sd.


nina.uskola@vantaa.fi
varajäsen
Vihma Anu, viestintäsuunnittelijia, vihr.
Teuvontie 19, 01420 Vantaa

anu.vihma@vantaa.fi

Ajankohtaista

Instagram

Twitter