Kaupunkisuunnittelulautakunta

Toimikausi 2017-2021

Kaupunkisuunnittelulautakunnan tehtävänä on kaupunkirakenteen ja ympäristön kehittäminen. Se esimerkiksi valvoo asemakaavoituksen ja yleiskaavoituksen tuloksellisuutta sekä huolehtii maa- ja vesialueiden hankinnasta ja luovutuksesta. Lisäksi sen tehtäviin kuuluu teiden nimien vahvistaminen ja käyttöönotto.

Jäsen

Henkilökohtainen varajäsen

KOK Maarit Raja-Aho, varapuheenjohtaja

KOK Miia Lindell

KOK Otso Kivimäki

KOK Markus Lyyra

KOK Paula Lehmuskallio

KOK Marianne Sipilä

KOK Vesa Pajula

KOK Reijo Päärni

SDP Tarja Eklund

SDP Taru Puurtinen

SDP Mikko Merelä

SDP Jari Koivisto

SDP Minna Räsänen

SDP Terhi Pokkinen

SDP Pirjo Ala-Kapee-Hakulinen, puheenjohtaja

SDP Niina Uskola

SDP Hannu Kärkkäinen

SDP Magnus Forsberg

Vihr Hanna Valtanen

Vihr Anu Vihma

Vihr Jori Eskolin

Vihr Janne Heiskanen

Vihr Sveta Silvennoinen

Vihr Eeva-Liisa Korpela

PS Niilo Kärki

PS Eija Liinakoski

PS Antti Lind

PS Juha-Pekka Heinänen

Kesk Maija Vanhanen

Kesk Jeppe Isberg

Vas Chau Nguyen

Vas Leena Romppainen

RKP Stefan Åstrand

RKP Solveig Halonen

Sidonnaisuudet ja yhteystiedot

puheenjohtaja
Ala-Kapee-Hakulinen Pirjo, sd.

+358 400 702 726
pirjo.ala-kapee@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Raja-Aho Maarit, kok.

+358 456 576 965
maarit.raja-aho@vantaa.fi
jäsen
Eklund Tarja, sd.

+358 40 827 7867
tarja.eklund@vantaa.fi
jäsen
Eskolin Jori, vihr.


jori.eskolin@vantaa.fi
jäsen
Kivimäki Otso, kok.

+358 44 522 6996
otso.kivimaki@vantaa.fi
jäsen
Kärki Niilo, ps.


niilo.karki@vantaa.fi
jäsen
Kärkkäinen Hannu, sd.


hannu.karkkainen@vantaa.fi
jäsen
Lehmuskallio Paula, kok.

+358 40 510 2286
paula.lehmuskallio@vantaa.fi
jäsen
Lind Antti, ps.

+358 40 512 1909
antti.lh.lind@vantaa.fi
jäsen
Merelä Mikko, sd.

+358 400 468 255
mikko.merela@vantaa.fi
jäsen
Nguyen Chau, vas.

+358 44 235 1926
chau.nguyen@vantaa.fi
jäsen
Pajula Vesa, kok.


vesa.pajula@vantaa.fi
jäsen
Räsänen Minna, sd.

+358 400 891 983
minna.rasanen.lh@vantaa.fi
jäsen
Silvennoinen Sveta, vihr.


sveta.silvennoinen@vantaa.fi
jäsen
Valtanen Hanna, vihr.

+358 50 568 1960
hanna.valtanen@vantaa.fi
jäsen
Vanhanen Maija, kesk.


maija.vanhanen@vantaa.fi
jäsen
Åstrand Stefan, r.


stefan.estrand@vantaa.fi
varajäsen
Forsberg Magnus, sd.


magnus.forsberg@vantaa.fi
varajäsen
Halonen Solveig, r.


solveig.halonen@vantaa.fi
varajäsen
Heinänen Juha-Pekka, ps.

+358 40 514 1773
juha-pekka.heinanen@vantaa.fi
varajäsen
Heiskanen Janne, vihr.


janne.heiskanen@vantaa.fi
varajäsen
Isberg Jeppe, kesk.


jeppe.isberg@vantaa.fi
varajäsen
Koivisto Jari, sd.


jari.koivisto@vantaa.fi
varajäsen
Korpela Eeva-Liisa, vihr.


eeva-liisa.korpela@vantaa.fi
varajäsen
Liinakoski Eija, ps.

+358 50 341 1416
eija.liinakoski@vantaa.fi
varajäsen
Lindell Miia, kok.


miia.lindell@vantaa.fi
varajäsen
Lyyra Markus, kok.

+358 400 210 169
markus.lyyra@vantaa.fi
varajäsen
Pokkinen Terhi, sd.


terhi.pokkinen@vantaa.fi
varajäsen
Puurtinen Taru, sd.


taru.puurtinen@vantaa.fi
varajäsen
Päärni Reijo, kok.


reijo.paarni@vantaa.fi
varajäsen
Romppainen Leena, vas.


leena.romppainen@vantaa.fi
varajäsen
Sipilä Marianne, kok.

+358 44 523 2915
marianne.sipila@vantaa.fi
varajäsen
Uskola Nina, sd.


nina.uskola@vantaa.fi
varajäsen
Vihma Anu, vihr.


anu.vihma@vantaa.fi

Kaupunginhallituksen edustaja

(päivitetään vko 24/17)

Kaupunginhallituksen varaedustaja

(päivitetään vko 24/17)

Nuorisovaltuuston edustajat:

Varsinainen edustaja

Jaakko Linnakangas

Varajäsen

Jere Laitala

Sähköpostit muotoa etunimi.sukunimi@vantaa.fi

Ajankohtaista

Twitter