Keskusvaalilautakunta

Vaalilaki edellyttää jokaisessa kunnassa olevan keskusvaalilautakunnan, joka vastaa kunnallisten ja valtiollisten vaalien järjestämisestä. Vaalit-osiossa voit tutustua mm. vaalien aikatauluun.

puheenjohtaja
Salmi Tapani Iisakki, kesk.

040 5937355
Tapani.Salmi@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Vuorenmaa Erkki Oskari, sd.

0400 500585
Erkki.Vuorenmaa@vantaa.fi
jäsen
Häggblom Laura, vihr.


Laura.Haggblom.lh@vantaa.fi
jäsen
Markkula-heilamo Leea Päivikki, kok.

0400 580648
leea.markkula-heilamo.lh@vantaa.fi
jäsen
Rautavuori Sami Petteri, ps.

0400 939399
Sami.Rautavuori@vantaa.fi
varajäsen
Jansson-olenius Monica Maria, r.

050 5963259
Monica.Jansson-Olenius@vantaa.fi
varajäsen
Jouhki Laila Sisko Kaarina, kd.

040 8246155
laila.jouhki.lh@vantaa.fi
varajäsen
Lintinen Urho Aleksi, YTM, kok.
Rautkalliontie 4 C 38, 01360 Vantaa

Urho.Lintinen@vantaa.fi
varajäsen
Mäkinen Rauno Juhani, vas.

0400 445934
Rauno.Makinen@vantaa.fi
varajäsen
Salasto Riitta Lena, Rahoitusasiantuntija (EU asiat), sd.
Kuninkaanmäentie 30 B , 01260 Vantaa
040 8465453
Riitta.Salasto@vantaa.fi