Keskusvaalilautakunta

Vaalilaki edellyttää jokaisessa kunnassa olevan keskusvaalilautakunnan, joka vastaa kunnallisten ja valtiollisten vaalien järjestämisestä. Vaalit-osiossa voit tutustua mm. vaalien aikatauluun.

Jäsen

KOK Jarkko Koivuniemi

SDP Tiina-Maaria Päivinen, varapuheenjohtaja

Vihr Laura Häggblom

PS Arja Niemelä

KESK Tapani Salmi, puheenjohtaja

Varajäsen

Vas Rauno Mäkinen

KD Laila Jouhki

RKP Monica Jansson-Olenius

KOK Urho Lintinen

SDP Riitta Salasto

Vihr Silvo Kaasalainen

PS Pirjo Vilenius

KESK Antti Pyylampi

Sidonnaisuudet ja yhteystiedot

puheenjohtaja
Salmi Tapani, kesk.


tapani.salmi@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Päivinen Tiina-Maaria, sd.


tiina-maaria.paivinen@vantaa.fi
jäsen
Häggblom Laura, vihr.


laura.haggblom@vantaa.fi
jäsen
Koivuniemi Jarkko, kok.


jarkko.koivuniemi@vantaa.fi
jäsen
Niemelä Arja, ps.


arja.niemela@vantaa.fi
varajäsen
Jansson-Olenius Monica, r.


monica.jansson-olenius@vantaa.fi
varajäsen
Jouhki Laila, kd.


laila.jouhki@vantaa.fi
varajäsen
Kaasalainen Silvo, vihr.


silvo.kaasalainen@vantaa.fi
varajäsen
Lintinen Urho, kok.


urho.lintinen@vantaa.fi
varajäsen
Mäkinen Rauno, vas.


rauno.makinen@vantaa.fi
varajäsen
Pyylampi Antti, kesk.


antti.pyylampi@vantaa.fi
varajäsen
Salasto Riitta, sd.


riitta.salasto@vantaa.fi
varajäsen
Vilenius Pirjo, ps.


pirjo.vilenius@vantaa.fi