Opetuslautakunnan ruotsinkielinen jaosto

Opetuslautakunnan ohella toimii opetuslautakunnan ruotsinkielinen jaosto, joka vastaa ruotsinkielisestä varhaiskasvatuksesta, päivähoidosta ja opetuksesta. Jaoston jäsenien ja varajäsenien pitää kuulua ruotsinkieliseen kieliryhmään.

puheenjohtaja
Haga Carita Louise, Dipl.ekon., r.
Vantaa
+358 400 596 598
Carita.Haga@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Friberg-välimäki Monica Astrid, sd.

040 5598230
Monica.Friberg-Valimaki@vantaa.fi
jäsen
Ek Michael Samuli, Insinööri, r.

040 5550255
Michael.Ek@vantaa.fi
jäsen
Markelin Hans Edvard, sd.

0400 425718
hans.markelin@vantaa.fi
jäsen
Träskman Carl-georg, kesk.

0400 503772
Carl-Georg.Traskman@vantaa.fi
varajäsen
Cedercreutz-pesonen Madeleine, sd.

040 7573701
Madeleine.Cedercreutz-Pesonen@vantaa.fi
varajäsen
Kangas Ros-britt Benita, kd.


Ros-Britt.Kangas@vantaa.fi
varajäsen
Kojo Klaus Juhani, vihr.

040 5839973
klaus.kojo.lh@vantaa.fi
varajäsen
Kumlin Stig Erik, sd.

0400 500584
Stig.Kumlin@vantaa.fi
varajäsen
Sieviläinen Marianne Kristina Anita

040 8446522
Marianne.Sievilainen@vantaa.fi
varajäsen
Sundqvist Per-olof

040 8329463
Per-Olof.Sundqvist@vantaa.fi