Sosiaali- ja terveyslautakunnan jaosto

Jaosto vastaa yksilöä ja perhettä koskevista sosiaali- ja terveydenhuollon päätöksistä ellei tosin määrätä.

Jäsen

Henkilökohtainen varajäsen

Peura Sirpa, puheenjohtaja

Kurki Piia

Nieminen Miikku, varapuheenjohtaja

Nokkala Jorma

Ayub Saba

Pitkänen Eeva

Eva Lasse

Luodeslampi Juha

Lustig Markus

Virkkunen Matti

Varpula Minna

Tawasoli Eva

Sosiaali- ja terveyslautakunnan jaostossa kaupunginhallituksen edustaja on Emil Bulut ja varaedustaja Irja Nieminen toimikaudella 2017-2019.

Sidonnaisuudet ja yhteystiedot

puheenjohtaja
Peura Sirpa, kok.


sirpa.peura@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Nieminen Miikku, jaoston varapuheenjohtaja, sosiaali- ja terveyslau, sd.
Peltokulma 6 A, 01690 Vantaa

miikku.nieminen@vantaa.fi
jäsen
Ayub Saba, sd.

+358 40 415 2860
saba.ayub@vantaa.fi
jäsen
Eva Lasse, Kauppateknikko,LKV, ps.
Uudentuvantie 13, 01680 Vantaa
+358 400 212 221
lasse.eva@vantaa.fi
jäsen
Lustig Markus, kok.


markus.lustig@vantaa.fi
jäsen
Varpula Minna, vihr.


minna.varpula@vantaa.fi
varajäsen
Kurki Piia , konseptipäällikkö, sairaanhoitaja AMK, kok.

+358 44 030 9850
piia.kurki@vantaa.fi
varajäsen
Luodeslampi Juha, vihr.


juha.luodeslampi@vantaa.fi
varajäsen
Nokkala Jorma, sd.


jorma.nokkala@vantaa.fi
varajäsen
Pitkänen Eeva, sd.


eeva.pitkanen@vantaa.fi
varajäsen
Tawasoli Eva, vihr.

+358 40 578 2294
eva.tawasoli@vantaa.fi
varajäsen
Virkkunen Matti, kok.


matti.virkkunen@vantaa.fi

Ajankohtaista

Twitter