Sosiaali- ja terveyslautakunnan jaosto

Jaosto vastaa yksilöä ja perhettä koskevista sosiaali- ja terveydenhuollon päätöksistä ellei tosin määrätä.

Jäsen

Henkilökohtainen varajäsen

KOK Sirpa Peura, puheenjohtaja

KOK Piia Kurki

KOK Markus Lustig

KOK Matti Virkkunen

SDP Miikku Nieminen, varapuheenjohtaja

SDP Jorma Nokkala

SDP Saba Ayub

SDP Eeva Pitkänen

Vihr Minna Varpula

Vihr Eva Tawasoli

PS Lasse Eva

Vihr Juha Luodeslampi

Sidonnaisuudet ja yhteystiedot

puheenjohtaja
Peura Sirpa, kok.


sirpa.peura@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Nieminen Miikku, sd.


miikku.nieminen@vantaa.fi
jäsen
Ayub Saba, sd.

+358 40 415 2860
saba.ayub@vantaa.fi
jäsen
Eva Lasse, ps.


lasse.eva@vantaa.fi
jäsen
Lustig Markus, kok.


markus.lustig@vantaa.fi
jäsen
Varpula Minna, vihr.


minna.varpula@vantaa.fi
varajäsen
Kurki Piia , kok.

+358 44 030 9850
piia.kurki@vantaa.fi
varajäsen
Luodeslampi Juha, vihr.


juha.luodeslampi@vantaa.fi
varajäsen
Nokkala Jorma, sd.


jorma.nokkala@vantaa.fi
varajäsen
Pitkänen Eeva, sd.


eeva.pitkanen@vantaa.fi
varajäsen
Tawasoli Eva, vihr.

+358 40 578 2294
eva.tawasoli@vantaa.fi
varajäsen
Virkkunen Matti, kok.


matti.virkkunen@vantaa.fi