Sosiaali- ja terveyslautakunnan jaosto

Jaosto vastaa yksilöä ja perhettä koskevista sosiaali- ja terveydenhuollon päätöksistä ellei tosin määrätä.

puheenjohtaja
Peura Sirpa Helena, Apteekkari, kok.

050 5679005
Sirpa.Peura@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Nieminen Miikku Otso Ilmari, OTK , VTK, sd.

050 5220151
Miikku.Nieminen@vantaa.fi
jäsen
Malmi Juha Anssi, ekonomi, KTM, ps.

+358 400 529 460
Juha.Malmi@vantaa.fi
jäsen
Pesonen Tarja Hillevi, lähihoitaja, sd.
Jousimiehentie 11, 01400 Vantaa
050 5735052
Tarja.Pesonen@vantaa.fi
jäsen
Rokkanen Sakari Johannes
Palokunnanmäki 1 B 28, 01300 Vantaa
+358 40 762 5340
Sakari.Rokkanen@vantaa.fi
jäsen
Rosbäck Heidi Johanna, vihr.

+358 40 590 3595
Heidi.Rosback@vantaa.fi
varajäsen
Chen Jenni, kok.

050 5126568
Jenni.Chen@vantaa.fi
varajäsen
Fjäder Tuire Maria, ps.


Tuire.Fjader@vantaa.fi
varajäsen
Huvila Raimo Armas, kok.

0400 971700
Raimo.Huvila@vantaa.fi
varajäsen
Joutsenlahti Juhani, vihr.

040 7758245
Juhani.Joutsenlahti@vantaa.fi
varajäsen
Laine Matti Johannes, sd.

050 5216932
Matti.Laine@vantaa.fi
varajäsen
Nieminen Irja Anneli, sd.

040 5692987
Irja.Nieminen@vantaa.fi