Tarkastuslautakunta

Tarkastuslautakunta on lakisääteinen. Se on osa ulkoista tarkastusta yhdessä ulkoisen tarkastuksen tulosalueen ja tilintarkastajan kanssa. Tarkastuslautakunnan kaikki jäsenet ovat kaupunginvaltuutettuja. Tarkastuslautakunta julkaisee vuosittain arviointikertomuksen.

Sidonnaisuudet ja yhteystiedot

Jäsenet

puheenjohtaja
Jääskeläinen Pietari, ps.
Rutarsinpolku 5 A, 01510 Vantaa
+358 50 582 9444
pietari.jaaskelainen@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Atiye Minna, psykologi, opettaja, vihr.

+358 41 437 5118
minna.atiye@vantaa.fi
jäsen
Ahokas Siri, luokanopettaja (KM), lastentarhanopettaja (KK), kok.

+358 50 346 7551
siri.ahokas@vantaa.fi
jäsen
Eklund Tarja, Leipomotyöntekijä, sd.
Vyhtitie 27, 01260 Vantaa
+358 40 827 7867
tarja.eklund@vantaa.fi
jäsen
Eskelinen Jarno, Toiminnanjohtaja, sd.
Kielotie 38 B 41, 01300 Vantaa
+358 45 219 7553
jarno.eskelinen@vantaa.fi
jäsen
Jääskeläinen Jouko, Valtiotieteiden tohtori, kd.

+358 50 512 0782
jouko.jaaskelainen@vantaa.fi
jäsen
Kaukola Ulla, kaupunginvaltuutettu, SDP:n valtuustoryhmän 1. vpj, sd.

+358 41 503 5175
ulla.kaukola@vantaa.fi
jäsen
Kurki Piia , konseptipäällikkö, sairaanhoitaja AMK, kok.

+358 44 030 9850
piia.kurki@vantaa.fi
jäsen
Leppänen Janne, turvallisuusasiantuntija, kok.
01510 Vantaa
+358 44 990 1000
janne.leppanen@vantaa.fi
jäsen
Linnainmäki Joel, vihr.

+358 40 500 5512
joel.linnainmaki@vantaa.fi
jäsen
Sillanpää Minttu, vas.

+358 44 348 2312
minttu.sillanpaa@vantaa.fi

Varajäsenet

varajäsen
Aura Anssi, Kaupunginvaltuutettu, valtuustoryhmän puheenjohtaj, vihr.
Safiirikuja 7 A 13, 01700 Vantaa

anssi.aura@vantaa.fi
varajäsen
Chen Jenni, kok.

+358 50 512 6568
jenni.chen@vantaa.fi
varajäsen
Kiljunen Kimmo, sd.

+358 40 193 6882
kimmo.kiljunen@vantaa.fi
varajäsen
Laakso Päivi, Työsuojelutarkastaja, sd.
Sahakuja 7 B, 01650 Vantaa
+358 44 301 0068
paivi.laakso@vantaa.fi
varajäsen
Letto Pirkko, johtava hammaslääkäri, sd.

+358 50 370 6756
pirkko.letto@vantaa.fi
varajäsen
Lundell Kai-Ari, ps.

+358 456 356 278
kai-ari.lundell@vantaa.fi
varajäsen
Raja-Aho Maarit, Palvelutalon esimies, kok.

+358 456 576 965
maarit.raja-aho@vantaa.fi
varajäsen
Silvennoinen Sveta, FM, vihr.
Kaarenmäenkuja 1 E44, 01610 Vantaa

sveta.silvennoinen@vantaa.fi
varajäsen
Tyystjärvi Kati, vas.

+358 40 901 5214
kati.tyystjarvi@vantaa.fi
varajäsen
Vähäkangas Jussi, kesk.

+358 50 66 310
jussi.vahakangas@vantaa.fi
varajäsen
Åstrand Stefan, r.


stefan.astrand@vantaa.fi

Ajankohtaista

Instagram

Twitter