Tarkastuslautakunta

Tarkastuslautakunta on lakisääteinen. Se on osa ulkoista tarkastusta yhdessä ulkoisen tarkastuksen tulosalueen ja tilintarkastajan kanssa. Tarkastuslautakunnan kaikki jäsenet ovat kaupunginvaltuutettuja. Tarkastuslautakunta julkaisee vuosittain arviointikertomuksen.

Jäsen

Henkilökohtainen varajäsen

KOK Siri Ahokas

KOK Jenni Chen

KOK Piia Kurki

KOK Maarit Raja-Aho

KOK Janne Leppänen

RKP Stefan Åstrand

SDP Tarja Eklund

SDP Pirkko Letto

SDP Jarno Eskelinen

SDP Kimmo Kiljunen

SDP Ulla Kaukola

SDP Päivi Laakso

Vihr Minna Atiye, varapuheenjohtaja

Vihr Sveta Silvennoinen

Vihr Joel Linnainmäki

Vihr Antti Kari

PS Pietari Jääskeläinen, puheenjohtaja

PS Kai-Ari Lundell

KD Jouko Jääskeläinen

Kesk Jussi Vähäkangas

Vas Minttu Sillanpää

Vas Kati Tyystjärvi

Sidonnaisuudet ja yhteystiedot

puheenjohtaja
Jääskeläinen Pietari, ps.

+358 50 582 9444
pietari.jaaskelainen@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Atiye Minna, vihr.

+358 41 437 5118
minna.atiye@vantaa.fi
jäsen
Ahokas Siri, kok.

+358 50 346 7551
siri.ahokas@vantaa.fi
jäsen
Eklund Tarja, sd.

+358 40 827 7867
tarja.eklund@vantaa.fi
jäsen
Eskelinen Jarno, sd.

+358 45 219 7553
jarno.eskelinen@vantaa.fi
jäsen
Jääskeläinen Jouko, kd.

+358 50 512 0782
jouko.jaaskelainen@vantaa.fi
jäsen
Kaukola Ulla, sd.

+358 41 503 5175
ulla.kaukola@vantaa.fi
jäsen
Kurki Piia , kok.

+358 44 030 9850
piia.kurki@vantaa.fi
jäsen
Leppänen Janne, kok.


janne.leppanen@vantaa.fi
jäsen
Linnainmäki Joel, vihr.

+358 40 500 5512
joel.linnainmaki@vantaa.fi
jäsen
Sillanpää Minttu, vas.

+358 44 348 2312
minttu.sillanpaa@vantaa.fi

Varajäsenet

varajäsen
Chen Jenni, kok.

+358 50 512 6568
jenni.chen@vantaa.fi
varajäsen
Kari Antti, vihr.

+358 40 568 6540
antti.kari@vantaa.fi
varajäsen
Kiljunen Kimmo, sd.

+358 40 193 6882
kimmo.kiljunen@vantaa.fi
varajäsen
Laakso Päivi, sd.

+358 44 301 0068
paivi.laakso@vantaa.fi
varajäsen
Letto Pirkko, sd.

+358 50 370 6756
pirkko.letto@vantaa.fi
varajäsen
Lundell Kai-Ari, ps.

+358 456 356 278
kai-ari.lundell@vantaa.fi
varajäsen
Raja-Aho Maarit, kok.

+358 456 576 965
maarit.raja-aho@vantaa.fi
varajäsen
Silvennoinen Sveta, vihr.


sveta.silvennoinen@vantaa.fi
varajäsen
Tyystjärvi Kati, vas.

+358 40 901 5214
kati.tyystjarvi@vantaa.fi
varajäsen
Vähäkangas Jussi, kesk.

+358 50 66 310
jussi.vahakangas@vantaa.fi
varajäsen
Åstrand Stefan, r.


stefan.estrand@vantaa.fi