Tarkastuslautakunta

Tarkastuslautakunta on lakisääteinen. Se on osa ulkoista tarkastusta yhdessä ulkoisen tarkastuksen tulosalueen ja tilintarkastajan kanssa. Tarkastuslautakunnan kaikki jäsenet ovat kaupunginvaltuutettuja. Tarkastuslautakunta julkaisee vuosittain arviointikertomuksen.

puheenjohtaja
Malmi Juha Anssi, ekonomi, KTM, ps.

+358 400 529 460
Juha.Malmi@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Huhta Jaana Maarit, Suunnittelija, vihr.
Johdinkuja 9B , 01510 Vantaa
040 5777848
Jaana.Huhta@vantaa.fi
jäsen
Abdi Faysal Yuusuf, sd.
Otavantie 28 A 4, 01450 Vantaa
045 3546061
Abdi.Faysal@vantaa.fi
jäsen
Eklund Tarja Hannele, sd.

040 8277867
Tarja.Eklund@vantaa.fi
jäsen
Hako Esa Jukka, filosofian maisteri, sd.
Kellastuvantie 2, 01760 VANTAA
050 4650399
Jukka.Hako@vantaa.fi
jäsen
Hurri Maija Annikki, Toimittaja, kd.

+358 50 599 0002
Maija.Hurri@vantaa.fi
jäsen
Kaukola Ulla Kristiina, lehtori, ekonomie kandidat, filosofian maisteri, sd.
Hämevaara,
041 5035175
Ulla.Kaukola@vantaa.fi
jäsen
Koivuniemi Petri Juhani, Yrittäjä, kok.

040 5017030
Petri.Koivuniemi@vantaa.fi
jäsen
Kortesalmi Mia Marilla, Lehtori, kok.

040 6526141
Marilla.Kortesalmi@vantaa.fi
jäsen
Norrena Vaula Helinä, tutkija, pienyrittäjä, vihr.
Vuohirinne 20, 01480 Vantaa
041 5105636
Vaula.Norrena@vantaa.fi
jäsen
Sillanpää Minttu Talvikki, kv- ja nuorisosihteeri, vas.
01300 Vantaa
5997
Minttu.Sillanpaa@vantaa.fi
jäsen
Tenhunen Juha, Toimitusjohtaja, kok.

0400 456691
Juha.Tenhunen@vantaa.fi
jäsen
Vahtera Pauli Juhani, ps.


Pauli.Vahtera@vantaa.fi
jäsen
Virta Raija Tuulikki, KTM, JHTT, yritystutkija, kok.
Metsikkötie 16 b1, 01620 Vantaa
050 4611975
Raija.Virta@vantaa.fi

Varajäsenet

varajäsen
Härmälä Göran Gustav, jordbrukare, r.
Tallkullavägen 6, 01200 Vanda
0400 880539
Goran.Harmala@vantaa.fi
varajäsen
Karen Timo Tapani, kok.

040 8200401
Timo.Karen@vantaa.fi
varajäsen
Kassila Christina, sd.
Nuijatie 21 A 6, 01650 Vantaa
+358 50 584 9201
Christina.Kassila@vantaa.fi
varajäsen
Kauppinen Sirpa Maria, Ympäristötekniikan M.Sc., vihr.

040 5404691
Sirpa.Kauppinen@vantaa.fi
varajäsen
Kiljunen Kimmo Roobert, sd.
Linnoittajanpolku 3 G 15, 01280 Vantaa

Kimmo.Kiljunen@vantaa.fi
varajäsen
Kostilainen Miia Anniina, metsänhoitaja, vihr.
Haperokuja 8 H 15, 01690 Vantaa
+358 44 584 0164
Anniina.Kostilainen@vantaa.fi
varajäsen
Kyyrö Marja Terttu, VT, kaupunginvaltuutettu, ps.
Lehtikummuntie 17, 01690 Vantaa
+358 50 344 5769
Marja.Kyyro@vantaa.fi
varajäsen
Leppänen Janne Tapio Mikael, turvallisuusasiantuntija, kok.
Lähettilääntie 1 B23, 01520 VANTAA
044 9901000
Janne.Leppanen@vantaa.fi
varajäsen
Porthen Jari Tapani, toimitusjohtaja, kok.
Kaislatie 20 A, 01300 Vantaa
050 62274
Jari.Porthen@vantaa.fi
varajäsen
Päivinen Tiina-maaria Wilhelmina, Toimitusjohtaja, isännöitsijä, sd.

040 5893149
Tiina-Maaria.Paivinen@vantaa.fi
varajäsen
Simonen Juha Matias, Työmies, ps.
Lahdentie 92, 01490 Vantaa
040 7666590
Juha.Simonen@vantaa.fi
varajäsen
Sodhi Ranbir, Yrittäjä, sd.

050 5593639
Ranbir.Sodhi@vantaa.fi
varajäsen
Tyystjärvi Kati Kyllikki, Yleisösuhdepäällikkö, vas.
Seppäläntie 15, 01260 Vantaa
040 9015214
Kati.Tyystjarvi@vantaa.fi
varajäsen
Wallenius Arja Irmeli, kesk.
Mikaelintie 2 b 9, 01400 Vantaa
+358 40 969 2887
Arja.Wallenius@vantaa.fi