Tekninen lautakunta

Teknisen lautakunnan vastuualuetta ovat mm. julkiset kaupunkitilat sekä tieverkoston ja liikenteen kehittäminen ja ylläpitäminen. Lisäksi sillä on kiinteistöihin liittyviä tehtäviä kuten kaupungin toimitilojen hankkiminen, hallinta ja isännöintitehtävät.

Teknisessä lautakunnassa kaupunginhallituksen edustaja on Faysal Abdi ja varaedustaja Minna Kuusela toimikaudella 2017-2019.

Sidonnaisuudet ja yhteystiedot

Jäsenet

puheenjohtaja
Orlando Carita, kok.
01390 Vantaa
+358 40 544 5519
carita.orlando@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Kostilainen Anniina, Metsänhoitaja, vihr.
Lähettilääntie 7 A 12, 01520 Vantaa
+358 44 584 0164
anniina.kostilainen@vantaa.fi
jäsen
Auvinen Timo, ps.

+358 500 319 337
timo.auvinen@vantaa.fi
jäsen
Eskelinen Jarno, Toiminnanohjaaja, sd.
Kielotie 38 B 41, 01300 Vantaa
+358 45 219 7553
jarno.eskelinen@vantaa.fi
jäsen
Järveläinen Anu Pia, vas.


anu.jarvelainen@vantaa.fi
jäsen
Kasonen Mika, Ylikonstaapeli, kok.


mika.kasonen@vantaa.fi
jäsen
Koskelin Kia, sd.


kia.koskelin@vantaa.fi
jäsen
Laakso Päivi, Työsuojelutarkastaja, sd.
Sahakuja 7 B, 01650 Vantaa
+358 44 301 0068
paivi.laakso@vantaa.fi
jäsen
Lopperi Kari, Yhteyspäällikkö, sd.
Tainantie 8, 01420 Vantaa

kari.lopperi@vantaa.fi
jäsen
Pajunen Emmi, vihr.


emmi.pajunen@vantaa.fi
jäsen
Palmu Hannu, Dipl.ins, kesk.
Terhotie 1 F 2, 01710 Vantaa

hannu.palmu@vantaa.fi
jäsen
Rautio Mika, Isännöitsijä, kok.
Laurintie 146, 01400 Vantaa
+358 50 590 3210
mika.rautio@vantaa.fi
jäsen
Siniketo-Pietilä Katja, Sales Manager, kok.
Annankalliontie 15 a as 2, 01380 Vantaa
+358 50 533 3279
katja.siniketo-pietila@vantaa.fi

Varajäsenet

varajäsen
Ahopelto Sauli, Eläkeläinen,kunnanjohtaja, kok.
Ulrikankuja 20 C 47, 01400 Vantaa

sauli.ahopelto@vantaa.fi
varajäsen
Aidanjuuri-Vestala Tanja, Luottamushenkilö, ps.
Tanssijantie 13, 01390 Vantaa
+358 50 536 7152
tanja.aidanjuurivest@vantaa.fi
varajäsen
Balac Ansu, vihr.


annesophie.balac@vantaa.fi
varajäsen
Happonen Matti, arkkitehti, vihr.
Suksitie 10, 01280 Vantaa

matti.happonen@vantaa.fi
varajäsen
Heinonen Pertti, sd.


pertti.heinonen@vantaa.fi
varajäsen
Kauppinen Kaisa, TtM, kesk.
Vantaa

kaisa.kauppinen@vantaa.fi
varajäsen
Merjola-Repo Nina, kiinteistöpäällikkö, kok.


nina.merjola-repo@vantaa.fi
varajäsen
Miettinen Markku, KTM, kok.
Havutie 5a, 01260 Vantaa

markku.miettinen@vantaa.fi
varajäsen
Mäkinen Virpi, Ryhmäpäällikkö, sd.
Tuulantie 18, 01400 Vantaa

virpi.makinen@vantaa.fi
varajäsen
Päivinen Tiina-Maaria, sd.


tiina-maaria.paivinen@vantaa.fi
varajäsen
Ropponen Johanna, kok.
VanhaNurmijärventi 38 B 3, 01670 Vantaa

anna.ropponen@vantaa.fi
varajäsen
Tuppurainen Marko, autonasentaja, sd.
harmotie 6 c 17, 01200 VANTAA

marko.tuppurainen@vantaa.fi
varajäsen
Uimonen Teemu, vas.


teemu.uimonen@vantaa.fi

Ajankohtaista

Instagram

Twitter