Tekninen lautakunta

Teknisen lautakunnan vastuualuetta ovat mm. julkiset kaupunkitilat sekä tieverkoston ja liikenteen kehittäminen ja ylläpitäminen. Lisäksi sillä on kiinteistöihin liittyviä tehtäviä kuten kaupungin toimitilojen hankkiminen, hallinta ja isännöintitehtävät.

puheenjohtaja
Porthen Jari Tapani, toimitusjohtaja, kok.
Kaislatie 20 A, 01300 Vantaa
050 62274
Jari.Porthen@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Päivinen Tapio Juhani, sd.

0400 501220
Tapio.Paivinen@vantaa.fi
jäsen
Eskelinen Ritva Marjatta, ps.


Ritva.Eskelinen@vantaa.fi
jäsen
Hirvonen Juha Pekka, Team Leader, kesk.
Jousimiehentie 9, 01400 Vantaa
0400 632911
Juha.Hirvonen@vantaa.fi
jäsen
Jormola Jukka Antero, vihr.

040 5128801
Jukka.Jormola@vantaa.fi
jäsen
Kaasalainen Silvo Antero, hallintotieteiden tohtori, vihr.
Kaivosrinteentie 2 R 139, 01610 Vantaa

silvo.kaasalainen@vantaa.fi
jäsen
Karen Timo Tapani, kok.

040 8200401
Timo.Karen@vantaa.fi
jäsen
Kaukola Ulla Kristiina, lehtori, ekonomie kandidat, filosofian maisteri, sd.
Hämevaara,
041 5035175
Ulla.Kaukola@vantaa.fi
jäsen
Lehtonen Olavi, sd.

040 5001018
Olavi.Lehtonen@vantaa.fi
jäsen
Mäkinen Virpi Helena, tietohallintosuunnittelija, sd.
Tuulantie 18, 01400
040 8278196
Virpi.Makinen.lh@vantaa.fi
jäsen
Orlando Carita Kristina, Toimitusjohtaja, yrittäjä, kok.

040 5445519
Carita.Orlando@vantaa.fi
jäsen
Saastamoinen Tuula Vellamo, vas.

040 5247606
Tuula.Saastamoinen@vantaa.fi
jäsen
Salminvuo Mia-henriika, kok.

+358 44 311 0049
mia.salminvuo@vantaa.fi
jäsen
Suoverinaho Jussi Henrikki, Suunnittelija, ps.
Raikurinne 2 B 19, 01620 Vantaa
+358 500 454 700
Jussi.Suoverinaho@vantaa.fi
varajäsen
Fahlström Kenny Peter, kok.


Kenny.Fahlstrom@vantaa.fi
varajäsen
Hakulinen Teija Tuovi Inkeri, kok.


teija.hakulinen.lh@vantaa.fi
varajäsen
Kekkonen Ilmari, kesk.

0400 437772
Ilmari.Kekkonen@vantaa.fi
varajäsen
Kuusela Minna Kaarina, vihr.

+358 44 714 3695
Minna.Kuusela@vantaa.fi
varajäsen
Linnankoski Risto, kok.

040 7221341
Risto.Linnankoski@vantaa.fi
varajäsen
Lopperi Kari Juhani, sd.

040 5547995
Kari.Lopperi@vantaa.fi
varajäsen
Merjola-repo Nina, kok.

040 5824183
Nina.Merjola-Repo@vantaa.fi
varajäsen
Mielonen Mikko Tapani, vas.

050 3230528
Mikko.Mielonen@vantaa.fi
varajäsen
Nurmi-kokko Tiina, sd.

050 2783
Tiina.Nurmi-Kokko@vantaa.fi
varajäsen
Pesonen Eva Karin Ingeborg, ps.

0400 748152
eva.pesonen@vantaa.fi
varajäsen
Rannisto Jukka-pekka, vihr.

050 4285460
Jukka-Pekka.Rannisto@vantaa.fi
varajäsen
Riikonen Jyrki Kalevi, sd.

050 3018932
Jyrki.Riikonen.LH@vantaa.fi
varajäsen
Snygg Sari Anneli, sd.

040 5160092
Sari.Snygg@vantaa.fi
varajäsen
Vuorinen Timo, perussuomalaiset


timo.vuorinen@vantaa.fi