Vapaa-ajan lautakunta

Vapaa-ajanlautakunnan vastuualuetta ovat kulttuuri- ja liikuntatoiminnan tukeminen sekä kaupungin omien palvelujen järjestäminen niiden osalta. Lisäksi lautakunta tukee nuorten kansalaistoimintaa ja sen toimintaedellytyksiä.

puheenjohtaja
Laakso Päivi Marjut, Tarkastaja, sd.
Sahakuja 7 b, 01650 Vantaa
+358 44 301 0068
Paivi.Laakso@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Norres Lars Johan Christian, kok.

044 7706007
Lasse.Norres@vantaa.fi
jäsen
Abdi Faysal Yuusuf, sd.
Otavantie 28 A 4, 01450 Vantaa
045 3546061
Abdi.Faysal@vantaa.fi
jäsen
Anttila Sara Emma Pauliina, Opiskelija, kok.


Sara.Anttila@vantaa.fi
jäsen
Blomster Toni Johan, Asentaja, sd.

040 5709634
Toni.Blomster@vantaa.fi
jäsen
Herranen Jouni Seppo Kristian, ps.

+358 50 543 5554
Jouni.Herranen@vantaa.fi
jäsen
Juntunen Juha Petri, Tuotepäälikkö, ps.
Teeritie 14 B as A, 01450 Vantaa
050 3872055
Juha.Juntunen@vantaa.fi
jäsen
Kaartokallio Laura Loviisa, kd.

044 0202297
Loviisa.Kaartokallio@vantaa.fi
jäsen
Kivimäki Kaarlo Lauri Valtteri, vas.

050 4045879
Kaarlo.Kivimaki@vantaa.fi
jäsen
Laaksonen Sirkka Marjatta, sd.

+358 50 461 0272
Sirkka.Laaksonen@vantaa.fi
jäsen
Lindblad Christina Patricia, vihr.

044 5293344
Christina.Lindblad@vantaa.fi
jäsen
Miettinen Markku, kok.

+358 50 341 0871
markku.miettinen@vantaa.fi
jäsen
Mäkilaine Kirsi Tuulia, ps.
01350 Vantaa
0400 297132
kirsi.makilaine@vantaa.fi
jäsen
Olin Tessa Teea Elina, järjestötyöntekijä, sosionomi (amk), sd.
01490 Vantaa
046 6000342
Tessa.Olin@vantaa.fi
jäsen
Vasarainen Merja-liisa Annikki, kok.

040 5477790
Merja-Liisa.Vasarainen@vantaa.fi
jäsen
Vihma Anu Pauliina, vihr.

+358 44 067 6404
Anu.Vihma@vantaa.fi
jäsen
Virta Raija Tuulikki, KTM, JHTT, yritystutkija, kok.
Metsikkötie 16 b1, 01620 Vantaa
050 4611975
Raija.Virta@vantaa.fi
varajäsen
Ahonen Riitta Liisa, kd.

0400 558308
Riitta.Ahonen@vantaa.fi
varajäsen
Enden Päivi Kristiina, kok.


Paivi.Enden@vantaa.fi
varajäsen
Happonen Aapo, vihr.

+358 500 449 930
aapo.happonen@vantaa.fi
varajäsen
Hautakangas Tanja Katariina, vas.


Tanja.Hautakangas@vantaa.fi
varajäsen
Homan Riikka Vilhelmiina, kok.

044 5114022
Riikka.Homan@vantaa.fi
varajäsen
Järä Juha, ps.


Juha.Jara@vantaa.fi
varajäsen
Lihavainen Antti Markus, ps.

044 0102000
Antti.Lihavainen@vantaa.fi
varajäsen
Majanto Annukka, vihr.

+358 44 566 7098
annukka.majanto@vantaa.fi
varajäsen
Pesonen Petrus Leo Mikael, ps.
Kukinkuja 10 E 78, 01620 Vantaa
0400 629680
Petrus.Pesonen@vantaa.fi
varajäsen
Pihonen-Randla Marjut


marjut.pihonen-randla@vantaa.fi
varajäsen
Puranen Hannu Sakari, Tuntiopettaja, kok.
Staffaksenkuja 7 B 6, 01300 Vantaa
+358 40 725 4579
hannu.puranen.lh@vantaa.fi
varajäsen
Raja-Aho Maarit, vs. kotihoidon esimies, kok.
01630 Vantaa
+358 456 576 965
maarit.raja-aho@vantaa.fi
varajäsen
Ruotsalainen Ville Juhani, sd.

040 5070098
Ville.Ruotsalainen@vantaa.fi
varajäsen
Räsänen Minna-maria, sd.

+358 400 891 983
minna.rasanen@selry.fi
varajäsen
Saastamoinen Pekka Sakari, sd.

040 7162866
Pekka.Saastamoinen@vantaa.fi
varajäsen
Välilä Markus Valtteri, kok.


markus.valila@vantaa.fi
varajäsen
Ånäs Maarit Helena, sd.

040 7640466
Helena.Anas@vantaa.fi