Vapaa-ajan lautakunta

Vapaa-ajanlautakunnan vastuualuetta ovat kulttuuri- ja liikuntatoiminnan tukeminen sekä kaupungin omien palvelujen järjestäminen niiden osalta. Lisäksi lautakunta tukee nuorten kansalaistoimintaa ja sen toimintaedellytyksiä.

Jäsen

Henkilökohtainen varajäsen

KOK Lasse Norres, varapuheenjohtaja

KOK Eero Ruohomäki

KOK Sara Anttila

KOK Taruanne Lindvall

KOK Jenni Chen

KOK Katja Volkova

KOK Märt Vesinurm

KOK Harry Tuominen

SDP Sirkka-Liisa Kähärä, puheenjohtaja

SDP Marjut Pihonen-Randla

SDP Jaana Heiskanen

SDP Alisa Pasanen

SDP Sauli Heinonen

SDP Henri Grundström

SDP Salla Lindbland-Palo

SDP Mari Hynninen

SDP Jyrki Riikonen

SDP Kari Hokkanen

Vihr Pekka Rautio

Vihr Markus Helanen

Vihr Christina Lindblad

Vihr Tuija Lindfors

Vihr Anniina Kostilainen

Vihr Marjukka Kallio-Ouvinen

PS Kirsi Mäkilaine

PS Eva Pesonen

PS Jouni Herranen

PS Pasi Liukkonen

KD Loviisa Kaartokallio

KD Mette Vuola

RKP Patrik Karlsson

RKP Allan Buss

Vas Funda Demiri

Vas Tuomas Suihkonen

Sidonnaisuudet ja yhteystiedot

puheenjohtaja
Kähärä Sirkka-Liisa, sd.

+358 50 521 7189
sirkka-liisa.kahara@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Norres Lasse, kok.

+358 44 770 6007
lasse.norres@vantaa.fi
jäsen
Anttila Sara, kok.


sara.anttila@vantaa.fi
jäsen
Chen Jenni, kok.

+358 50 512 6568
jenni.chen@vantaa.fi
jäsen
Demiri Funda, vas.

+358 45 152 0540
funda.demiri@vantaa.fi
jäsen
Heinonen Sauli, sd.


sauli.heinonen@vantaa.fi
jäsen
Heiskanen Jaana, sd.


jaana.heiskanen@vantaa.fi
jäsen
Herranen Jouni, ps.


jouni.herranen@vantaa.fi
jäsen
Kaartokallio Loviisa, kd.


loviisa.kaartokallio@vantaa.fi
jäsen
Karlsson Patrik, r.

+358 40 728 6447
patrik.karlsson@vantaa.fi
jäsen
Kostilainen Anniina, vihr.

+358 44 584 0164
anniina.kostilainen@vantaa.fi
jäsen
Lindblad Christina, vihr.

+358 44 529 3344
christina.lindblad@vantaa.fi
jäsen
Lindblad-Palo Salla, sd.

+358 44 055 8897
salla.lindblad-palo@vantaa.fi
jäsen
Mäkilaine Kirsi, ps.

+358 400 297 132
kirsi.makilaine@vantaa.fi
jäsen
Rautio Pekka, vihr.

+358 500 335 669
pekka.rautio@vantaa.fi
jäsen
Riikonen Jyrki, sd.


jyrki.riikonen@vantaa.fi
jäsen
Vesinurm Märt, kok.


mart.vesinurm@vantaa.fi
varajäsen
Buss Allan, r.


allan.buss@vantaa.fi
varajäsen
Grundström Henri, sd.


henri.grundstrom@vantaa.fi
varajäsen
Helanen Markus, vihr.

+358 40 824 7831
markus.helanen@vantaa.fi
varajäsen
Hokkanen Kari, sd.


kari.hokkanen@vantaa.fi
varajäsen
Hynninen Mari, sd.
Jousitie 2 E, 01280 Vantaa
+358 44 088 8633
mari.hynninen@vantaa.fi
varajäsen
Kallio-Ouvinen Marjukka, vihr.


marjukka.kallio-ouvinen@vantaa.fi
varajäsen
Lindfors Tuija, vihr.


tuija.lindfors@vantaa.fi
varajäsen
Lindvall Taruanne, kok.


taruanne.lindvall@vanta.fi
varajäsen
Liukkonen Pasi, ps.


pasi.liukkonen@vantaa.fi
varajäsen
Pasanen Alisa, sd.


alisa.pasanen@vantaa.fi
varajäsen
Pesonen Eva, ps.


eva.pesonen@vantaa.fi
varajäsen
Pihonen-Randla Marjut, sd.


marjut.pihonen-randla@vantaa.fi
varajäsen
Ruohomäki Eero, kok.


eero.ruohomaki@vantaa.fi
varajäsen
Suihkonen Tuomas, vas.


tuomas.suihkonen@vantaa.fi
varajäsen
Tuominen Harry, kok.


harry.tuominen@vantaa.fi
varajäsen
Volkova Katja, kok.


katja.volkova@vantaa.fi
varajäsen
Vuola Mette, kok.


mette.vuola@vantaa.fi

Ajankohtaista

Twitter