Vapaa-ajan lautakunta

Vapaa-ajanlautakunnan vastuualuetta ovat kulttuuri- ja liikuntatoiminnan tukeminen sekä kaupungin omien palvelujen järjestäminen niiden osalta. Lisäksi lautakunta tukee nuorten kansalaistoimintaa ja sen toimintaedellytyksiä.

Vapaa-ajanlautakunnassa kaupunginhallituksen edustaja on Vaula Norrena ja varaedustaja Markku Weckman toimikaudella 2017-2019.

Sidonnaisuudet ja yhteystiedot

Jäsenet

puheenjohtaja
Kähärä Sirkka-Liisa, sairaanhoitaja, projektisuunnittelija, sd.
Rautkallionkatu 4 B 36, 01360 Vantaa
+358 50 521 7189
sirkka-liisa.kahara@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Norres Lasse, kok.

+358 44 770 6007
lasse.norres@vantaa.fi
jäsen
Anttila Sara, kok.


sara.anttila@vantaa.fi
jäsen
Chen Jenni, kok.

+358 50 512 6568
jenni.chen@vantaa.fi
jäsen
Demiri Funda, vas.

+358 45 152 0540
funda.demiri@vantaa.fi
jäsen
Heinonen Sauli, sd.


sauli.heinonen@vantaa.fi
jäsen
Heiskanen Jaana, Laboratoriomestari, sd.
Laajavuorenkuja 3 F 67, 01620 Vantaa

jaana.heiskanen@vantaa.fi
jäsen
Herranen Jouni, ps.


jouni.herranen@vantaa.fi
jäsen
Kaartokallio Loviisa, kd.


loviisa.kaartokallio@vantaa.fi
jäsen
Karlsson Patrik, r.

+358 40 728 6447
patrik.karlsson@vantaa.fi
jäsen
Kostilainen Anniina, vihr.

+358 44 584 0164
anniina.kostilainen@vantaa.fi
jäsen
Lindblad Christina, Yrityspalveluneuvoja, vihr.
01350 Vantaa
+358 44 529 3344
christina.lindblad@vantaa.fi
jäsen
Lindblad-Palo Salla, Sairaanhoitaja AMK, sd.
Ailakkitie 6 A, 01350 Vantaa
+358 44 055 8897
salla.lindblad-palo@vantaa.fi
jäsen
Mäkilaine Kirsi, ps.

+358 400 297 132
kirsi.makilaine@vantaa.fi
jäsen
Rautio Pekka, vihr.

+358 500 335 669
pekka.rautio@vantaa.fi
jäsen
Riikonen Jyrki, sd.


jyrki.riikonen@vantaa.fi
jäsen
Vesinurm Märt, Opiskelija, kok.


mart.vesinurm@vantaa.fi

Varajäsenet

varajäsen
Buss Allan, r.


allan.buss@vantaa.fi
varajäsen
Grundström Henri, sd.


henri.grundstrom@vantaa.fi
varajäsen
Helanen Markus, vihr.

+358 40 824 7831
markus.helanen@vantaa.fi
varajäsen
Hokkanen Kari, sd.


kari.hokkanen@vantaa.fi
varajäsen
Hynninen Mari, sd.
Jousitie 2 E, 01280 Vantaa
+358 44 088 8633
mari.hynninen@vantaa.fi
varajäsen
Kallio-Ouvinen Marjukka, vihr.


marjukka.kallio-ouvinen@vantaa.fi
varajäsen
Lindfors Tuija, vihr.


tuija.lindfors@vantaa.fi
varajäsen
Lindvall Taruanne, kok.


taruanne.lindevall@vantaa.fi
varajäsen
Liukkonen Pasi, ps.


pasi.liukkonen@vantaa.fi
varajäsen
Pasanen Alisa, sd.


alisa.pasanen@vantaa.fi
varajäsen
Pesonen Eva, ps.


eva.pesonen@vantaa.fi
varajäsen
Pihonen-Randla Marjut, sd.


marjut.pihonen-randla@vantaa.fi
varajäsen
Ruohomäki Eero, kok.


eero.ruohomaki@vantaa.fi
varajäsen
Suihkonen Tuomas, vas.


tuomas.suihkonen@vantaa.fi
varajäsen
Tuominen Harry, kok.


harry.tuominen@vantaa.fi
varajäsen
Volkova Katja, kok.


katja.volkova@vantaa.fi
varajäsen
Vuola Mette, kok.


mette.vuola@vantaa.fi

Ajankohtaista

Instagram

Twitter