Rakennuslupajaosto

Maankäyttö- ja rakennuslain mukaisten lupa-asioiden käsittelyä varten Vantaan kaupungin ympäristölautakunnan johtosäännön mukaisesti ympäristölautakunnan on valittava rakennuslupajaosto. Ympäristölautakunnan päätös 27.2.2013 § 8 valtuustokaudelle 2013-2016.

Rakennuslupajaoston kokoukset tiistaisin keskimäärin kolmen viikon välein.

puheenjohtaja
Pokki Väinö Eero Aksel, sd.

044 5712269
Vaino.Pokki@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Weckman Raimo Markku Juhani, ylikonstaapeli evp, kok.
Minttutie 24 C, 01300 Vantaa
+358 400 703 904
markku.weckman@vantaa.fi
jäsen
Kuula Markku, Professori, kok.

050 5218800
Markku.Kuula@vantaa.fi
jäsen
Kärkkäinen Hannu Antero, Vastaava ohjaaja, RTC. Päihdetyöntekijä, ps.
Slkikuja 8 a, 01600 Vantaa
040 5413955
Hannu.Karkkainen@vantaa.fi
jäsen
Merelä Mikko, sd.

+358 400 468 255
Mikko.Merela@vantaa.fi
jäsen
Parkkima Marja Elisabeth, ps.

040 5465510
Marja.Parkkima@vantaa.fi
jäsen
Patshijew Ann-mari, Toimitusjohtaja, kok.

040 5893934
Ann-Mari.Patshijew@vantaa.fi
jäsen
Pentikäinen Jorma Tapani, kesk.

045 1321937
Jorma.Pentikainen@vantaa.fi
jäsen
Pääsukene Suvi Päivikki, sd.

050 3374043
Suve.Paasukene@vantaa.fi
jäsen
Tuohimaa Pirjo


pirjo.tuohimaa@vantaa.fi
varajäsen
Edelmann Jan Ilari, kok.

050 5455121
Jan.Edelmann@vantaa.fi
varajäsen
Halonen Jukka Aarne, sd.

050 3376268
Jukka.Halonen@vantaa.fi
varajäsen
Haukka Sami Ramoncito, ps.

040 5300002
Sami.Haukka@vantaa.fi
varajäsen
Kasvinen Maria Johanna, sd.

+358 40 937 0258
Maria.Kasvinen@vantaa.fi
varajäsen
Kaukonen Pekka, kok.

0400 729755
Pekka.Kaukonen@vantaa.fi
varajäsen
Länsiharju Ulla Marjatta, ps.

050 3461737
Ulla.Lansiharju@vantaa.fi
varajäsen
Mölsä Jukka Tapani, sd.
Angervotie 13 c as 2, 01390 Vantaa
+358 50 555 8394
jukka.molsa@vantaa.fi
varajäsen
Puusa-ruohonen Sointu Hannele, kok.

0400 416726
Hannele.Puusa-Ruohonen@vantaa.fi
varajäsen
Silventoinen Pekka Juhani, Design Engineer, kd.
01520 Vantaa
050 5058765
Pekka.Silventoinen@vantaa.fi
varajäsen
Valtanen Hanna-maria, Valtiotieteiden maisteri, vihr.

050 5681960
Hanna.Valtanen@vantaa.fi
edustaja
Kuokkanen Jasi Antero, kesk.

050 5423703
Jasi.Kuokkanen@vantaa.fi
varaedustaja
Juurikkala Timo Johannes, erityisavustaja, vihr.
Vestrantie 12, 01750 Vantaa
+358 40 555 4013
Timo.Juurikkala@vantaa.fi