Rakennuslupajaosto

Maankäyttö- ja rakennuslain mukaisten lupa-asioiden käsittelyä varten Vantaan kaupungin ympäristölautakunnan johtosäännön mukaisesti ympäristölautakunnan on valittava rakennuslupajaosto. Ympäristölautakunnan päätös 27.2.2013 § 8 valtuustokaudelle 2013-2016.

Rakennuslupajaoston kokoukset tiistaisin keskimäärin kolmen viikon välein.

Rakennuslupajaostossa kaupunginhallituksen edustaja on Susanna Bruun ja varaedustaja Minna Kuusela toimikaudella 2017-2019.

Sidonnaisuudet ja yhteystiedot

Jäsenet

puheenjohtaja
Sipilä Marianne, Lehtori, kok.
Jousitie 11 e 10, 01280 Vantaa
+358 44 523 2915
marianne.sipila@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Eklund Tarja, Leipomotyöntekijä, sd.
Vyhtitie 27, 01260 Vantaa
+358 40 827 7867
tarja.eklund@vantaa.fi
jäsen
Heinänen Juha-Pekka, ps.
Piikkikuja 6 A 12, 01650 Vantaa
+358 40 514 1773
juha-pekka.heinanen@vantaa.fi
jäsen
Korpela Eeva-Liisa, MMT, vihr.
Pähkinärinteentie 52 A 12, 01710 Vantaa

eeva-liisa.korpela@vantaa.fi
jäsen
Kärkkäinen Hannu, Vastaava asumisohjaaja, sd.
Sokikuja 8 a, 01600 Vantaa

hannu.karkkainen@vantaa.fi
jäsen
Lyyra Markus, Director, Business development, kok.
Ainontie 15, 01630 Vantaa
+358 400 210 169
markus.lyyra@vantaa.fi

Varajäsenet

varajäsen
Lind Antti, Toimitus johtaja, ps.
viestitie, 01280
+358 40 512 1909
antti.lind@vantaa.fi
varajäsen
Merelä Mikko, Kirvesmies, sd.
Ongenkoukku 1, 01490 Vantaa
+358 400 468 255
mikko.merela@vantaa.fi
varajäsen
Päärni Reijo, Eläkeläinen / insinööri, kok.
Oolannintie 19, 01520 Vantaa

reijo.paarni@vantaa.fi
varajäsen
Raja-Aho Maarit, Palvelutalon esimies, kok.

+358 456 576 965
maarit.raja-aho@vantaa.fi
varajäsen
Uskola Nina, Sosiaaliohjaaja, sd.


nina.uskola@vantaa.fi
varajäsen
Vihma Anu, viestintäsuunnittelijia, vihr.
Teuvontie 19, 01420 Vantaa

anu.vihma@vantaa.fi

Ajankohtaista

Instagram

Twitter