Aviapoliksen aluetoimikunta

Kuvassa Aviapoliksen aluetoimikunta

Aluetoimikunta koostuu alueen asukkaista. Aviapoliksen palvelualue käsittää seuraavat kaupunginosat:
Lentokenttä, Viinikkala, Veromies, Ylästö, Pakkala ja Tammisto.

Aluetoimikunta kokoontuu vuonna 2017:
- 15.2.2017 klo 17 (Aluerahahakemukset onjätettävä viimeistään 25.1.2017)
- 10.5.2017 klo 17 (19.4.2017)

Ota yhteyttä aluetoimikunnan jäseniin ja kerro ajatuksistasi!

Jäsenet / Medlemmar

puheenjohtaja
Kyyrö Marja Terttu, VT, kaupunginvaltuutettu, ps.
Lehtikummuntie 17, 01690 Vantaa
+358 50 344 5769
Marja.Kyyro@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Abdullah Masud, sd.

040 5893428
Masud.Abdullah@vantaa.fi
jäsen
Herranen Päivi Birgitta, kok.


Birgitta.Herranen@vantaa.fi
jäsen
Kalske Timo Toivo Valdemar, sd.

040 5812273
Timo.Kalske@vantaa.fi
jäsen
Kurki Katri Adele, vihr.


Katri.Kurki@vantaa.fi
jäsen
Laine Jarkko Petteri, vihr.

0400 778508
Jarkko.Laine@vantaa.fi
jäsen
Linnankoski Risto, kok.

040 7221341
Risto.Linnankoski@vantaa.fi
jäsen
Länsiharju Ulla Marjatta, ps.

050 3461737
Ulla.Lansiharju@vantaa.fi
jäsen
Meyer Raija Kaarina, sd.

050 3276462
Raija.Meyer@vantaa.fi
jäsen
Nieminen Juha Petteri, vas.


juha.nieminen@vantaa.fi
jäsen
Pokkinen Terhi Katriina, sd.


Terhi.Pokkinen@vantaa.fi
jäsen
Päärni Reijo Aukusti, kok.

050 67384
Reijo.Paarni@vantaa.fi
jäsen
Savela Eija Kaarina, kesk.

050 5242281
Eija.Savela@vantaa.fi
jäsen
Viitala Sini


sini.viitala@vantaa.fi
varajäsen
Hilli Erja Marketta, kok.

050 3777945
Erja.Hilli@vantaa.fi
varajäsen
Huhta Jaana Maarit, Suunnittelija, vihr.
Johdinkuja 9B , 01510 Vantaa
040 5777848
Jaana.Huhta@vantaa.fi
varajäsen
Huuhka Pirkko


Pirkko.Huuhka@vantaa.fi
varajäsen
Kaitosuo Jari Pekka, sd.

050 5488999
Jari.Kaitosuo@vantaa.fi
varajäsen
Kokkonen Esko


esko.kokkonen@vantaa.fi
varajäsen
Kyyrö Heikki, ps.

050 60071
Heikki.Kyyro@vantaa.fi
varajäsen
Männikkö Ari, vihr.

+358 40 575 6217
Ari.Mannikko@vantaa.fi
varajäsen
Nieminen Miikku Otso Ilmari, OTK , VTK, sd.

050 5220151
Miikku.Nieminen@vantaa.fi
varajäsen
Nikkanen Erkki Tapani, kok.

+358 400 725 937
Erkki.Nikkanen@vantaa.fi
varajäsen
Pitkänen Daniel, kok.

050 3636533
Daniel.Pitkanen@vantaa.fi
varajäsen
Päärni Anja Margaretta, kok.

050 5465546
Anja.Paarni@vantaa.fi
varajäsen
Tahvanainen Säde, sd.

040 7476663
Sade.Tahvanainen@vantaa.fi
varajäsen
Torppala Saila Johanna, sd.

040 5827099
Johanna.Torppala@vantaa.fi
varajäsen
Vänskä Maija


maija.vanska@vantaa.fi

Ajankohtaista

Twitter