Hakunilan aluetoimikunta

Kuvassa Hakunilan aluetoimikunta

Hakunilan aluetoimikunta edustaa koko suuraluetta, johon kuuluvat seuraavat kaupunginosat: Hakunila, Länsimäki, Rajakylä, Länsisalmi, Vaarala, Ojanko, Kaskela, Nissas, Itä-Hakkila, Sotunki ja Kuninkaanmäki.​

Aluetoimikunta kokoontuu:
- 8.3.2017 klo 17.00 (Aluerahahakemukset on jätettävä viimeistään 15.2.2017)
- 10.5.2017 klo 17 (19.4.2017)

Ota yhteyttä aluetoimikunnan jäseniin ja kerro ajatuksistasi!

S-postit: etunimi.sukunimi(at)vantaa.fi

Jäsenet / Medlemmar

puheenjohtaja
Mäntynen Taisto Juhani, kaupunginhallituksen jäsen, sd.

+358 400 420 401
Taisto.Mantynen@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Kakko Teijo Jouko Verneri, ps.

+358 50 563 4390
Teijo.Kakko@vantaa.fi
jäsen
Fjäder Tuire Maria, ps.


Tuire.Fjader@vantaa.fi
jäsen
Humberg Tuija


tuija.humberg@vantaa.fi
jäsen
Kasvinen Maria Johanna, sd.

+358 40 937 0258
Maria.Kasvinen@vantaa.fi
jäsen
Nyberg Juha Veikko, Toimitusjohtaja, kok.
Kuninkaanmäentie 85B, 01260 Vantaa
040 5000504
Juha.Nyberg@vantaa.fi
jäsen
Pajula Vesa Antero, kok.
01200 Vantaa
040 5800738
Vesa.Pajula@vantaa.fi
jäsen
Peltonen Osmo Jalmari, sd.

040 4133434
Osmo.Peltonen@vantaa.fi
jäsen
Raudasoja Aira


aira.raudasoja@vantaa.fi
jäsen
Räsänen Merja Paula Anneli, vas.

040 5306534
Merja.Rasanen@vantaa.fi
jäsen
Salonius Marja, kd.

050 3788049
marja.salonius.lh@vantaa.fi
jäsen
Saloranta Kari Markku, vihr.

040 7486157
Kari.Saloranta.LH@vantaa.fi
jäsen
Uitto Seija Hillevi, sd.

+358 9 392 2515
Seija.Uitto@vantaa.fi
jäsen
Wetterstrand-pihola Eeva, kok.


Eeva.Wetterstrand-Pihola@vantaa.fi
varajäsen
Eklund Jari Karl Rafael, sd.

040 7346472
Jari.Eklund@vantaa.fi
varajäsen
Essak Mohamed Batulo, vihr.

0400 671288
Batulo.Essak@vantaa.fi
varajäsen
Gyllenbögel Riitta


riitta.gyllenbogel@vantaa.fi
varajäsen
Jarmala Minna, kok.


Minna.Jarmala@vantaa.fi
varajäsen
Kovasiipi Sinna Roosa Emilia, kok.


Sinna.Kovasiipi.lh@vantaa.fi
varajäsen
Nieminen Irja Anneli, sd.

040 5692987
Irja.Nieminen@vantaa.fi
varajäsen
Ranta Antti Valdemar, ps.

050 3654428
Antti.Ranta@vantaa.fi
varajäsen
Räisänen Pertti Kalervo, kok.

040 7796235
Pertti.Raisanen@vantaa.fi
varajäsen
Salin Tomi, ps.

+358 50 596 3264
tomi.salin@vantaa.fi
varajäsen
Söderholm Jorma, sd.

0400 105057
Jorma.Soderholm@vantaa.fi
varajäsen
Tuokko Marko Albert, vihr.

050 5625057
Marko.Tuokko@vantaa.fi
varajäsen
Wallin Aila, kd.

040 7168039
Aila.Wallin@vantaa.fi
varajäsen
Väänänen Pirjo Anneli, sd.

040 8279855
Pirjo.Vaananen@vantaa.fi