Korson aluetoimikunta

Kuvassa Korson aluetoimikunta

Korson aluetoimikunta edustaa koko suuraluetta, johon kuuluvat seuraavat kaupunginosat: Jokivarsi, Korso, Leppäkorpi, Matari, Metsola, Mikkola, Nikinmäki, Vallinoja ja Vierumäki.

Aluetoimikunta kokoontuu:
- 1.3.2.2017 klo 17 (Aluerahahakemukset on jätettävä viimeistään 8.2.2017)
- 10.5.2017 klo 17 (19.4.2017)

Ota yhteyttä aluetoimikunnan jäseniin ja kerro ajatuksistasi!

S-postit: etunimi.sukunimi(at)vantaa.fi

puheenjohtaja
Stevander Terhi, sd.

044 3775610
Terhi.Stevander@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Salminvuo Mia-henriika, kok.

+358 44 311 0049
mia.salminvuo@vantaa.fi
jäsen
Edelmann Jan Ilari, kok.

050 5455121
Jan.Edelmann@vantaa.fi
jäsen
Javanainen Ari Kyösti Kim, kok.

0400 404441
Ari.Javanainen@vantaa.fi
jäsen
Keränen Sylvi Syrvi, ps.

+358 456 481 150
Sylvi.Keranen@vantaa.fi
jäsen
Koskinen Sirkka Anneli, sd.

040 5559927
Anneli.Koskinen@vantaa.fi
jäsen
Mäkelä Marko


marko.makela@vantaa.fi
jäsen
Naumanen Jaakko Markku Tapio, Lasiterassi suunnittelija/myyjä, ps.
Kirvisenkuja 1 A 12, 01450 Vantaa
041 5115888
Markku.Naumanen@vantaa.fi
jäsen
Norrena Vaula Helinä, tutkija, pienyrittäjä, vihr.
Vuohirinne 20, 01480 Vantaa
041 5105636
Vaula.Norrena@vantaa.fi
jäsen
Olin Jussi Tapani, sd.

050 5229062
Jussi.Olin@vantaa.fi
jäsen
Piirainen Matti Juhani, kd.


Matti.Piirainen@vantaa.fi
jäsen
Riikonen Jyrki Kalevi, sd.

050 3018932
Jyrki.Riikonen.LH@vantaa.fi
jäsen
Vasarainen Merja-liisa Annikki, kok.

040 5477790
Merja-Liisa.Vasarainen@vantaa.fi
jäsen
Ylikoski Esa Kalevi, vas.

+358 50 468 5332
Esa.Ylikoski@vantaa.fi
varajäsen
Da Costa Sousa Campos Luis Man, vihr.

040 2482529
Luis.Campos@vantaa.fi
varajäsen
Huuskonen Sanna, sd.


Sanna.Huuskonen@vantaa.fi
varajäsen
Hämäläinen Paula Kaarina, sd.

044 2655017
paula.hamalainen.lh@vantaa.fi
varajäsen
Jelekäinen Timo


varajäsen
Leppänen Satu, kd.

+358 400 180 144
Satu.Tukiainen-Leppanen@vantaa.fi
varajäsen
Liukkonen Juha Petri, kok.

050 4584864
Juha.Liukkonen@vantaa.fi
varajäsen
Matikka Hannu, kok.

050 3822828
Hannu.Matikka@vantaa.fi
varajäsen
Merelä Mikko, sd.

+358 400 468 255
Mikko.Merela@vantaa.fi
varajäsen
Pessi Mauri, vas.


mauri.pessi@vantaa.fi
varajäsen
Puusa-ruohonen Sointu Hannele, kok.

0400 416726
Hannele.Puusa-Ruohonen@vantaa.fi
varajäsen
Raitanen Taina Hillevi, vihr.

0400 830123
Taina.Raitanen@vantaa.fi
varajäsen
Ruusurinne Anne Unelma, ps.

041 7525398
Anne.Ruusurinne@vantaa.fi
varajäsen
Sakara Terhi Anneli, kok.

040 5457972
Terhi.Sakara@vantaa.fi
varajäsen
Simonen Juha Matias, Työmies, ps.
Lahdentie 92, 01490 Vantaa
040 7666590
Juha.Simonen@vantaa.fi