Tikkurilan aluetoimikunta

Kuvassa Tikkurilan aluetoimikunta

Tikkurilan aluetoimikunta edustaa Tikkurilan suuraluetta, johon kuuluvat seuraavat kaupunginosat: Hiekkaharju, Tikkurila, Jokiniemi, Viertola, Kuninkaala, Simonkylä, Hakkila, Ruskeasanta, Koivuhaka, Helsingin pitäjän kirkonkylä ja Ilola.
Aluetoimikunta toimii vaikuttamiskanavana alueen noin 40 000 asukkaalle.

Aluetoimikunta kokoontuu:
- 22.3.2017 klo 17 (Aluerahahakemukset on jätettävä viimeistään 1.3.2017)
- 10.5.2017 klo 17 (19.4.2017)

Ota yhteyttä aluetoimikunnan jäseniin ja kerro ajatuksistasi!

S-postit: etunimi.sukunimi(at)vantaa.fi

puheenjohtaja
Kuula Markku, Professori, kok.

050 5218800
Markku.Kuula@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Sipiläinen Heikki Juhani, sd.

+358 456 616 674
Heikki.Sipilainen@vantaa.fi
jäsen
Anttila Sara Emma Pauliina, Opiskelija, kok.


Sara.Anttila@vantaa.fi
jäsen
Eskelinen Jarno Johannes, sd.

050 4105228
Jarno.Eskelinen@vantaa.fi
jäsen
Guday Tewodros


tewodros.guday@vantaa.fi
jäsen
Karinen Ville, vas.


ville.karinen@vantaa.fi
jäsen
Kousa Laila Viola, sd.

+358 44 255 6208
laila.kousa@vantaa.fi
jäsen
Kuula Sari Anneli, ps.

040 7163190
Sari.Kuula@vantaa.fi
jäsen
Lilja Eila Hannele, vihr.

044 5355305
Hannele.Lilja@vantaa.fi
jäsen
Meri Jari, ps.

050 5293811
Jari.Meri@vantaa.fi
jäsen
Nylund Rebekka Ritva Raakel, kok.


Rebekka.Nylund@vantaa.fi
jäsen
Pokki Hilkka Kaarina, sd.

045 6712263
Hilkka.Pokki@vantaa.fi
jäsen
Puranen Hannu Sakari, Tuntiopettaja, kok.
Staffaksenkuja 7 B 6, 01300 Vantaa
+358 40 725 4579
hannu.puranen.lh@vantaa.fi
jäsen
Ripatti Alpi Eino Nyyrikki, kesk.

+358 44 500 1112
Alpi.Ripatti@vantaa.fi
varajäsen
Dahlman Eero Aukusti, sd.

040 5698505
Eero.Dahlman@vantaa.fi
varajäsen
Eskelinen Ritva Marjatta, ps.


Ritva.Eskelinen@vantaa.fi
varajäsen
Hallikainen Pertti Tapani, kesk.

050 4226525
Pertti.Hallikainen@vantaa.fi
varajäsen
Hautakangas Tanja Katariina, vas.


Tanja.Hautakangas@vantaa.fi
varajäsen
Joutsenlahti Juhani, vihr.

040 7758245
Juhani.Joutsenlahti@vantaa.fi
varajäsen
Järä Juha, ps.


Juha.Jara@vantaa.fi
varajäsen
Koivuniemi Jarkko Juhani, kok.

050 5675379
Jarkko.Koivuniemi@vantaa.fi
varajäsen
Laaksonen Sirkka Marjatta, sd.

+358 50 461 0272
Sirkka.Laaksonen@vantaa.fi
varajäsen
Latvasalo Anne Carita, kok.

050 5316990
Anne.Latvasalo@vantaa.fi
varajäsen
Piitulainen Mika Petri Olavi, sd.

+358 40 544 8708
mika.piitulainen.lh@vantaa.fi
varajäsen
Pyyvaara Ulla Marjatta, vihr.

050 5003441
ulla.pyyvaara.lh@vantaa.fi
varajäsen
Toivonen Sointu Birgitta, sd.

050 3863353
Sointu.Toivonen@vantaa.fi
varajäsen
Träskman Marianne Mardi Tatjan, kok.

040 5311313
Marianne.Traskman@vantaa.fi
varajäsen
Vuorenheimo Jesse Kristian, kok.

040 9637660
Jesse.Vuorenheimo@vantaa.fi