Viranhaltijoiden sidonnaisuudet

kaupunginhallituksen esittelijä
Lehto-Häggroth Elina, apulaiskaupunginjohtaja, kaupungin johtoryhmän jäs, -


elina.lehto-haggroth@vantaa.fi
kaupunginhallituksen esittelijä
Lipponen Martti, apulaiskaupunginjohtaja, kaupungin johtoryhmän jäs, -
Kielotie 12-14 A, 01300 Vantaa

martti.lipponen@vantaa.fi
kaupunginhallituksen esittelijä
Nenonen Kari, kaupunginjohtaja, -


kari.nenonen@vantaa.fi
kaupunginhallituksen esittelijä
Niinistö Jaakko, Apulaiskaupunginjohtaja, kaupungin johtoryhmän jäs, -


jaakko.niinisto@vantaa.fi
kaupunginhallituksen esittelijä
Penttilä Hannu, apulaiskaupunginjohtaja, kaupungin johtoryhmän jäs, -


hannu.penttila@vantaa.fi
kaupunginhallituksen esittelijä
Salminen Jukka T., apulaiskaupunginjohtaja, kaupungin johtoryhmän jäs, -


jukkat.salminen@vantaa.fi
maankäytön, rakentamisen ja ympäristön toimialan esittelijä
Hohti Jonna, talous- ja hallintojohtaja, -


jonna.hohti@vantaa.fi
maankäytön, rakentamisen ja ympäristön toimialan esittelijä
Kari Antti, kiinteistöjohtaja, -
01260 Vantaa
+358 40 568 6540
antti.kari@vantaa.fi
maankäytön, rakentamisen ja ympäristön toimialan esittelijä
Laine Tarja, kaupunkisuunnittelujohtaja, -


tarja.a.laine@vantaa.fi
maankäytön, rakentamisen ja ympäristön toimialan esittelijä
Rautalahti Katariina, ympäristöjohtaja, -


katariina.rautalahti@vantaa.fi
maankäytön, rakentamisen ja ympäristön toimialan esittelijä
Wallenius Pekka, tilakeskusjohtaja, -


pekka.wallenius@vantaa.fi
maankäytön, rakentamisen ja ympäristön toimialan esittelijä
Westlin Henry, kaupungininsinööri, -
00670 Helsinki

henry.westlin@vantaa.fi
maankäytön, rakentamisen ja ympäristön toimialan esittelijä
Virkamäki Pekka, rakennusvalvontajohtaja, -
01260

pekka.virkamaki@vantaa.fi
sivistystoimen toimialan esittelijä
Askola-Vehviläinen Sole, varhaiskasvatuksen johtaja, -


sole.askola-vehvilainen@vantaa.fi
sivistystoimen toimialan esittelijä
Kallislahti Veli-Matti, liikuntajohtaja, -


veli-matti.kallislahti@vantaa.fi
sivistystoimen toimialan esittelijä
Kalo Ilkka, perusopetuksen johtaja, -


ilkka.kalo@vantaa.fi
sivistystoimen toimialan esittelijä
Larkio Annukka, kulttuurijohtaja, -
Kielotie 20 C 4krs, 01300 Vantaa

annukka.larkio@vantaa.fi
sivistystoimen toimialan esittelijä
Tanninen Eila, talous- ja hallintojohtaja, -


eila.tanninen@vantaa.fi
sivistystoimen toimialan esittelijä
Vainio Mikko, kirjastopalveluiden johtaja, -


mikko.vainio@vantaa.fi
sivistystoimen toimialan esittelijä
Vikström Anders, vt. ruotsinkielisten palveluiden johtaja, -
Stationsvägen 6A, 01300 Vanda

anders.vikstrom@vantaa.fi
sivistystoimen toimialan esittelijä
Viljamaa Marja, nuoriso- ja aikuiskoulutuksen johtaja va., -


marja.viljamaa@vantaa.fi
sivistystoimen toimialan esittelijä
Åstrand Riikka, nuorisopalveluiden johtaja, -
Vantaa

riikka.astrand@vantaa.fi
sosiaali- ja terveystoimen toimialan esittelijä
Cantell-Forsbom Anna, perhepalvelujohtaja, -
Vantaa

anna.cantell-forsbom@vantaa.fi
sosiaali- ja terveystoimen toimialan esittelijä
Iso-Lotila Joona, Suun terveydenhuollon liikelaitoksen toimitusjohta, -


joona.iso-lotila@vantaa.fi
sosiaali- ja terveystoimen toimialan esittelijä
Koivunen Eila, va. terveyspalvelujen johtaja, -


eila.koivunen@vantaa.fi
sosiaali- ja terveystoimen toimialan esittelijä
Lahnalampi-Lahtinen Minna, vanhus- ja vammaispalvelujohtaja vs., -
Järvenpää

minna.lahnalampi-lahtinen@vantaa.fi
sosiaali- ja terveystoimen toimialan esittelijä
Toiva Ari, talous- ja hallintojohtaja, -


ari.toiva@vantaa.fi
Keski-Uudenmaan pelastustoimen liikelaitoksen johtokunnan esittelijä
Landstedt Jyrki, pelastusjohtaja


jyrki.landstedt@vantaa.fi
työterveys liikelaitoksen johtokunnan esittelijä
Hovi Anne-Mari, työterveysjohtaja


anne-marie.hovi@vantaa.fi
-
Hyvönen Helena, kaupunginreviisori


helena.hyvonen@vantaa.fi
-
Lievonen Kirsi-Marja, henkilöstöjohtaja, kaupungin johtoryhmän jäsen, -


kirsi-marja.lievonen@vantaa.fi
-
Marjamaa Patrik, talousjohtaja, kaupungin johtoryhmän jäsen, -


patrik.marjamaa@vantaa.fi
-
Ormio Hanna, hallintojohtaja, kaupungin johtoryhmän jäsen, -
Asematie 7, 01300 Vantaa

hanna.ormio@vantaa.fi
-
Rainio Päivi, viestintäjohtaja, kaupungin johtoryhmän jäsen, -


paivi.rainio@vantaa.fi
-
Valanta José, elinkeinojohtaja, kaupungin johtoryhmän jäsen, -


jose.valanta@vantaa.fi

Ajankohtaista

Instagram

Twitter