Jumpat ja ohjattu kuntosali

Ohjattua liikuntaa syksy 2016–kevät 2017 -esite on jaettu elokuussa 2016 kaikkiin Vantaan kotitalouksiin (poislukien ilmaisjakelun ja/tai mainonnan kieltäneet taloudet). Esitteen voi noutaa myös mm. kirjastoista, yhteispalvelupisteistä, uimahalleilta, Opistotalolta ja liikuntapalveluiden toimistolta.

Kevätkausi ma 9.1.–la 29.4.2017

Tunnit on peruttu arkipyhäpäivien aattoina klo 16.00 alkaen ja arkipyhäpäivinä.

Huom! kauden aikana tulevat muutokset päivitetään tuntien kohdalle.

Vantaaliikunta -ilmoittaumisjärjestelmässä kurssitarjontaa ja kevätkauden vapaita paikkoja voi selata myös rekisteröitymättä.

Ilmoittautumiset
Jälki-ilmoittautumiset / tiedustelut ma 9.1. alkaen p. 09 8392 9479 suositeltava soitto-aika ma-to klo 9-11.

Yhteistyökurssit (jumpat) seurojen kanssa. Yhteistyökursseille ilmoittaudutaan järjestävän seuran sivuilta.

Ohjatun ryhmäliikunnan toimipaikat kevätkaudella 2017

Itä-Vantaa

Länsi-Vantaa

Ilmoittautumiset

• Ainoastaan kolmella tähdellä*** merkityissä kausi/kertamaksullisissa ryhmissä on pääsääntöisesti varattuna 5 paikkaa/ryhmä kertamaksulla jumppaan osallistuville (mikäli kertamaksupaikkoja on varattuna enemmän, on tieto päivitetty kurssin kohdalle), muut paikan ryhmässä on varattuina kausipaikoille ryhmään ilmoittautuneille. Kertamaksupaikkaa ei voi ennakkoon varata, lipukkeen voi ostaa aikaisintaan 40 min ennen ryhmän alkua uimahallin kassalta.

Yhteistyökurssit (jumpat) seurojen kanssa

Osa ryhmäliikunnan (jumpat) kursseista järjestetään yhteistyössä vantaalaisten seurojen kanssa. Seurat vastaavat kurssiee ohjaamisesta ja kurssitoiminnan käytännön järjestelyistä mm. ilmoittautumisten vastaanotosta. Kurssien hinta ja kesto on sama kuin aeimmin.

Itä-Vantaa

Aikuisopisto, Opistotalo

Lummetie 5

maanantai

8.40–9.25 seniorijumppa, taso 2, seniorit, kausimaksu, Annukka K.
9.30–10.15 kehonhuolto, seniorit, kausimaksu, Annukka K.

tiistai

9.30–10.25 äiti–lapsi -jumppa, työikäiset, kausimaksu, Nina M.
17.15–18.10 kahvakuula, työikäiset, kausimaksu, Mirja H.

keskiviikko

14.00–14.45 zumba, seniorit, kausimaksu, Mirja H.
19.00–19.55 kuntonyrkkeily, työikäiset, kausimaksu, Nina M.
20.00–20.55 kuntopotkunyrkkeily, työikäiset, kausimaksu, Nina M.
(kuntonyrkkeily ja kuntopotkunyrkkeily tunneille mukaan omat säkkihanskat)
Huom!, Käyttövuoroperuutusten vuoksi kauden viimeiset tunnit kunto -ja kuntopotkunyrkkeilyssä pidetään ke 12.4. Korvaava tunti ke 21.2. talvilomaviikolla.

torstai

14.10–14.50 tuolijumppa, taso 5, seniorit/erityisryhmät, kausimakus, Tuula E.

perjantai

9.30–10.15 kahvakuula, seniorit, kausimaksu, Nina M.
10.25–11.20 vanhempi–lapsi -boxing, työikäiset, kausimaksu, Nina M

Hakunilan uimahalli

Sotungintie 17

tiistai

9.00–10.00 ohjattu kuntosali (kiertoharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Antti G.
10.00–11.00 ohjattu kuntosali (vapaaharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Antti G.

torstai

10.00–11.00 ohjattu kuntosali (vapaaharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Antti G.
11.00-12.00 ohjattu kuntosali (kiertoharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Antti G.

Havukosken koulu (yhteistyökurssit)

Tarhakuja 2

Järjestävä seura Rekolan Raikas ry.

tiistai
19.00–20.00 zumba, Petra A.-R.

Havukosken nuorisotalo

Eteläinen Rastitie 14

maanantai

10.30–11.15 seniorijumppa, taso 2, seniorit, kausimaksu, Tuula E.

Hevoshaan koulu (yhteistyökurssit)

Hevoshaantie 17

Järjestävä seura Tikkurilan Naisvoimistelijat ry.

18.00–18.55 kuntojumppa, Marianna S.
19.00–19.55 reisi-vatsa-pakara, Marianna S.

Hiekkaharjun nuorisotalo

Leinikkitie 36

maanantai

9.00–9.45 seniorijumppa, taso 2, seniorit, kausimaksu, Tuula E.

Jokiniemen koulu (yhteistyökurssit)

Valkoisenlähteentie 51

Järjestävä seura Tikkurilan Naisvoimistelijat ry.

maanantai
18.00–19.00 kiinteytys, Satu O.
19.00–20.00 pilates, Satu O.

keskiviikko
19.00–20.00 kehonhuolto, Marita S.

Koivukylän vanhustenkeskus

Karsikkokuja 13

maanantai
9.00–10.00 ohjattu kuntosali (kiertoharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Rauno T.
10.00–11.00 ohjattu kuntosali (kiertoharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Rauno T.
11.00–12.00 ohjattu kuntosali (vapaaharjoittelu), erityisryhmät/seniorit, kausimaksu, Eija L.
12.00–12.55 seniorijumppa, taso 1, seniorit, kausimaksu, Tuula E.
13.15–14.00 tuolijumppa ja tasapaino, taso 4, erityisryhmät/seniorit, kausimaksu, Eija L.
17.25–18.20 kuntojumppa, työikäiset, kausimaksu, Eija L.
18.30–19.25 kehonhuolto, työikäiset, kausimaksu, Eija L.

tiistai

13.00–14.00 ohjattu kuntosali (vapaaharjoittelu), erityisryhmät, kausimaksu, Eija L.
14.00–15.00 ohjattu kuntosali (vapaaharjoittelu), erityisryhmät, kausimaksu, Eija L.
18.00–19.30 jumppa ja kuntosali, näkövammaiset, kausimaksu, Tuula E.

keskiviikko

12.00–13.00 ohjattu kuntosali (kiertoharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Antti G.
13.00–14.00 ohjattu kuntosali (kiertoharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Antti G.
14.15–15.15 tuolijumppa + kuntosali, taso 4, erityisryhmät/seniorit, kausimaksu, Antti G.

torstai

13.30–14.30 tuolijumppa + kuntosali, taso 4, erityisryhmät/seniorit, kausimaksu, Eija L.

perjantai

9.00–9.45 seniorijumppa, taso 2–3, seniorit, kausimaksu, Tuula E.
11.00–12.00 ohjattu kuntosali (vapaaharjoittelu), erityisryhmät/seniorit, kausimaksu, Tuula E.
12.00–13.00 ohjattu kuntosali (vapaaharjoittelu), erityisryhmät/seniorit, kausimaksu, Tuula E.

Lehtikuusen koulu, Havu

Hakunilanrinne 1, iso sali

keskiviikko
Huom! Jumppa on peruttu ke 5.4. liikuntasalin käyttövuoro peruutuksen vuoksi. Korvaava jumppa pidetään ke 3.5.

16.00–16.45 seniorijumppa, taso 2, seniorit, kausimaksu, Antti G.

Monitoimikeskus Lumo

Urpiaisentie 14, tanssisali

tiistai

14.00–14.45 seniorijumppa, taso 2, seniorit, kausimaksu, Annukka K.
14.50–15.45 seniorijumppa, taso 1, seniorit/työikäiset, kausimaksu, Annukka K.

keskiviikko

14.05–14.40 tuolijumppa, taso 5, seniorit/erityisryhmät, kausimaksu, Eija L.

perjantai

8.45–9.30 seniorijumppa, taso 2, seniorit, kausimaksu, Miisa P.
9.35–10.30 keho ja mieli -jumppa, seniorit, kausimaksu, Miisa P.

Rajakylän tenniskeskus

Latukuja 4, peilisali

tiistai

10.00–10.55 seniorijumppa, taso 1, seniorit, Jasmiina G.
11.10–11.55 seniorijumppa, taso 2, seniorit, Jasmiina G.

keskiviikko

17.00–17.55 vatsa-selkä-pakara, työikäiset, kausimaksu, Elisa L.-H.
18.00–18.55 kehonhuolto, työikäiset, kausimaksu, Elisa L.-H.

Rekolan koulu (yhteistyökurssit)

Rekolantie 67

Järjestävä seura Rekolan Raikas ry.

torstai
18.00–18.55 keppijumppa, Mirja H.

Tikkurilan uimahalli

Läntinen Valkoisenlähteentie 50, alakerran jumppasali, kuntosali

maanantai

9.00–9.45 seniorijumppa, taso 2, seniorit, kausimaksu, Antti G.
10.00–10.45 kevennetty jumppa, taso 3, seniorit, kausimaksu, Antti G.
14.00–14.45 kahvakuula***, seniorit, kausi/kertamaksu, Antti G.
17.00–17.55 pump***, työikäiset, kausi/kertamaksu, Elisa L.-H.
18.00–18.55 keho ja voima -jumppa***, työikäiset, kausi/kertamaksu, Elisa L.-H.
19.00–19.55 (syvä) venyttely ***, työikäiset, kausi/kertamaksu, Elisa L.-H.

tiistai

9.45–10.40 seniorijumppa, taso 1***, seniorit/työikäiset, kausi/kertamaksu, Annukka K.
10.45–11.40 pilates alkeet***, seniorit, kausi/kertamaksu, Kristiina St.C.
11.45–12.40 pilates, seniorit, kausimaksu, Kristiina St.C.
13.15
–14.10 pilates, seniorit, kausimaksu, Kristiina ST.C.
11.00–12.00 ohjattu kuntosali (kiertoharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Annukka K.
12.00–13.00 ohjattu kuntosali (kiertoharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Annukka K.
13.00–14.00 ohjattu kuntosali (kiertoharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Tuula E.
14.00–15.00 ohjattu kuntosali (vapaaharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Tuula E.
17.00–17.55 zumba***, työikäiset, kausi/kertamaksu, Heidi M.
18.00–18.55 kahvakuula***, työikäiset, kausi/kertamaksu, Nina M.
19.00–19.55 miesten liikunta***, työikäiset, kausi/kertamaksu, Nina M.

keskiviikko

9.00–9.55 seniorijumppa, taso 1, seniorit/työikäiset, kausimaksu, Jenni J.
10.00–10.45 seniorijumppa, taso 2, seniorit, kausimaksu, Jenni J.
11.00–11.45 seniorijumppa***, taso 3, seniorit, kausi/kertamaksu, Jenni J.
9.00–10.00 ohjattu kuntosali (kiertoharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Eija L.
10.00–11.00 ohjattu kuntosali (kiertoharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Eija L.
11.00–12.00 ohjattu kuntosali (kierto/vapaaharj.), erityisryhmät/veteraanit, kausimaksu, Eija L.
17.30–18.25 kahvakuula, työikäiset, kausimaksu, Milla K./Tuula E.
18.30–19.25 zumba***, työikäiset, kausi/kertamaksu, Petra A-R.

torstai


10.15–11.00 kehonhuolto, taso 3***, seniorit, kausi/kertamaksu, Eija L.
11.15–12.00 tasapainoryhmä, taso 3***, seniorit, kausi/kertamaksu, Eija L.
16.30–17.25 niska-selkä-hartia***, työikäiset, kausi/kertamaksu, Minna K.
17.30–18.25 pilates alkeet, työikäiset, kausimaksu, Minna K.
18.30–19.25 pilates, työikäiset, kausimaksu, Minna K.
18.00–18.45 kuntosali, kuulovammaiset (nuoret yli 15v./työikäiset), kausimaksu, Juha S.

perjantai

9.00–9.55 voimajumppa miehille, taso 1***, seniorit, kausi/kertamaksu, Jenni J.
10.00–10.45 seniorijumppa, taso 2–3, seniorit, kausimaksu, Antti G.
9.00–10.00 ohjattu kuntosali (kiertoharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Katja J.
10.00–11.00 ohjattu kuntosali (kiertoharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Katja J.
11.00–12.00 ohjattu kuntosali (kiertoharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Katja J.
11.40
–12.35 lavis (uusi ryhmä), seniorit, kausimaksu, Laura N.
12.45
–13.40 lavis, seniorit, kausimaksu, Laura N.

lauantai

10.30–11.15 kahvakuula***, työikäiset, kausi/kertamaksu, Anna N.

*** Kertamaksulla kahvakuula tunnille tuleville on varattuna 7 paikkaa.

*** Voit osallistua jumppaan joko kausi- tai kertamaksulla. Kertamaksu maksetaan imahallin kassalle aikaisintaan 40 minuuttia ennen jumpan alkua.

Vierumäen koulu, Kulomäen opetuspiste (yhteistyökurssit)

Maauuninpolku 3

Järjestävä seura Rekolan Raikas ry.

torstai
18.00–18.55 raikkaan hikinen, Katrin L.
19.00–19.55 reisi-vatsa-pakara, Katrin L.

Länsi-Vantaa

Helsinge skola (yhteistyökurssit)

Ylästöntie 3

Järjestävä seura Ylästön Urheilijat ry.

maanantai
18.00–18.55 reisi-vatsa-peppu, Ljubov Y.
19.00–19.55 kevytliikunta, Ljubov Y.

Kaivokselan koulu (yhteistyökurssit)

Kaivosvoudintie 10

Järjestävä seura Vantaan Voimisteluseura ry.

tiistai
17.00–18.00 miesten kuntoilu, Pia H.
18.00–19.00 voimatreeni, Pia H.

Kanniston nuoriso- ja asukastila

Kenraalintie 6

keskiviikko

12.15–13.00 seniorijumppa, taso 2, seniorit, kausimaksu, Helena S.

Kilterin koulu (yhteistyökurssit)

Iskostie 8

Järjestävä seura Vantaan Voimisteluseura ry.

torstai
17.15–18.15 niska-selkä -jumppa,, Marju H.
18.15–19.15 reisi-vatsa-pakara-kiinteytys, Marju H.

Köningstedtin koulu

Solbackantie 2

keskiviikko

11.00–11.45 seniorijumppa, taso 2, seniorit, kausimaksu, Helena S.

Martinlaakson nuorisotila

Martinlaaksonpolku 3

keskiviikko

8.45–9.30 seniorijumppa, taso 2, seniorit, kausimaksu, Helena S.
9.30–10.15 seniorijumppa, taso 2, seniorit, kausimaksu, Helena S.

perjantai

9.00–9.45 seniorijumppa, taso 2, seniorit, kausimaksu, Inka M.
9.45–10.30 keho ja mieli -jumppa, taso 3, seniorit, kausimaksu, Inka M.

Martinlaakson uimahalli

Martinlaaksonkuja 2, kuntosali
Huomioitavaa: ohjaaja tulee päästämään ryhmäläiset pääovesta sisään 15 min ennen ryhmän alkamista. Ovi on muutoin lukossa.

keskiviikko

9.30–10.30 ohjattu kuntosali (kiertoharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Rauno T.
10.45–11.45 ohjattu kuntosali (vapaaharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Rauno T.
12.00–13.00 ohjattu kuntosali (vapaaharjoittelu), mielenterveyskuntoutujat, kausimaksu, Rauno T.

Myyrinki

Liesitori 1 (käynti Vaskivuorentien puolelta)

keskiviikko

17.00–17.55 teemajumppa, työikäiset, kausimaksu, Satu H., teemat; keppi, gymstick, keppi+kuminauha (5 kertaa/teema)
18.00–18.55 kahvakuula, työikäiset, kausimaksu, Satu H.

torstai

9.25–10.20 kehonhuolto , seniorit, kausimaksu, Laura N.
10.30–11.25 zumba gold, seniorit, kausimaksu, Laura N.

perjantai

9.30–10.25 pilates, seniorit, kausimaksu, Kristiina St.C.

Myyrmäen urheilutalo

Myyrmäenraitti 4, iso jumppasali, kuntosali, pieni jumppasali

maanantai

9.00–9.55 aamujumppa***, seniorit/työikäiset, kausi/kertamaksu, Mari S.
10.15–10.55 tuolijumppa, taso 5, erityisryhmät/seniorit, kausimaksu, Mari S.
12.00–12.55 seniorijumppa, taso 1, seniorit, kausimaksu, Mari S.
13.00–13.55 venyttely, taso 3***, seniorit/työikäiset, kausi/kertamaksu, Mari S.
17.15–18.10 zumba***, työikäiset, kausi/kertamaksu, Sari S.
18.15–19.10 niska-selkä-hartia*** , työikäiset, kausi/kertamaksu, Eszter O.
19.15–20.10 PUMP***, työikäiset, kausi/kertamaksu, Eszter O.

tiistai

10.15–11.00 seniorijumppa, taso 3, seniorit, kausimaksu, Inka M.
11.15–12.00 keho ja mieli -jumppa, taso 3***, seniorit, kausi/kertamaksu, Inka M.
12.00–13.00 ohjattu kuntosali (vapaaharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Mari S.
13.00–14.00 ohjattu kuntosali (vapaaharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Mari S.
14.00–15.00 ohjattu kuntosali (vapaaharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Inka M.
14.15–15.00 zumba***, seniorit, kausi/kertamaksu, Sointu C.
*** Kertamaksulla zumbaan tuleville on varattuna 10 paikkaa.
17.00–17.55 kuntojumppa***, työikäiset, kausi/kertamaksu, Eeva K.
18.00–18.55 pilates alkeet, työikäiset, kausimaksu, Minna H.
19.00–19.55 pilates, kausimaksu, Minna H.

keskiviikko

8.45–9.40 aamujumppa***, seniorit/työikäiset, kausi/kertamaksu, Inka M.
11.30–12.30 ohjattu jumppa + kuntosaliharjoittelu, kuulovammaiset seniorit/työikäiset, kausimaksu Juha S.
12.00–12.45 seniorijumppa, taso 2, seniorit, kausimaksu, Mari S.
13.00–13.45 voimajumppa miehille, taso 2***, seniorit, kausi/kertamaksu, Mari S.
14.30–15.15 tasapainoryhmä, taso 3, seniorit, kausimaksu, Mari S. ja Inka M.
17.00–17.55 kiinteytys***, työikäiset, kausi/kertamaksu, Eeva K.
18.00–18.55 circuit***, työikäiset, kausi/kertamaksu, Eeva K.
19.00–19.55 keho ja voima -jumppa***, työikäiset, kausi/kertamaksu, Sari S.

torstai

9.00–9.45 seniorijumppa, taso 2, seniorit, kausimaksu, Mari S.
9.00–10.00 ohjattu kuntosali (vapaaharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Inka M.
10.00–11.00 ohjattu kuntosali (vapaaharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Inka M.
11.00–12.00 ohjattu kuntosali (vapaaharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Mari S.
12.15–13.15 tuolijumppa ja mattojumppa/kuntosali, taso 4, erityisryhmät/seniorit, kausimaksu Inka M. ja Mari S.
13.30–14.25 pilates, seniorit, kausimaksu, Mari S.
14.30–15.15 teemajumppa***, seniorit, kausi/kertamaksu, Inka M.
Teemat kevätkaudella; tammikuu latinobic, helmikuu niska-selkä-hartia, maaliskuu kahvakuula ja huhtikuu vatsa-selkä-pakara
17.00–17.55 kahvakuula***, työikäiset, kausi/kertamaksu, Inka M.
18.00–18.55 keho ja mieli -jumppa***, työikäiset, kausi/kertamaksu, Inka M.
19.00–19.55 zumba***, työikäiset, kausi/kertamaksu, Rita S-L.

perjantai

9.00–9.45 seniorijumppa, taso 2, seniorit, kausimaksu, Helena S.

10.00–10.45 seniorijumppa, taso 2–3,veteraanit/seniorit, kausimaksu, Helena S.
11.00–11.45 venyttely, taso 3***, seniorit, kausi/kertamaksu, Helena S.
12.00–12.55 seniorijumppa, taso 1***, seniorit/työikäiset, kausi/kertamaksu, Mari S.
10.00–11.00 ohjattu kuntosali (kiertoharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Rauno T.
11.00–12.00 ohjattu kuntosali (vapaaharjoittelu), seniorit, kausimaksu, Rauno T.

*** Voit osallistua jumppaan joko kausi- tai kertamaksulla. Kertamaksu maksetaan uimahallin kassalle aikaisintaan 40 minuuttia ennen jumpan alkua. Kertamaksulipuke annetaan ohjaajalle tunnin alussa.

Rajatorpan koulu (yhteistyökurssi)

Vapaalanpolku 13

Järjestävä seura Vantaan Voimisteluseura ry.

tiistai
18.00–19.00 pilates, Sanna H.

Vantaan Energia Areena

Energia Areenan käyttövuoroperuutusten aikana tunti pidetään Rajatorpan kalliosuojassa (käynti Rajatorpantien puolelta, os. Nuijatie 15 B). Huomio, että ovessa sähköinen avausjärjestelmä, joten tiistain jumpparyhmään tulijoiden on oltava ulko-ovella klo 10.15 ja keskiviikon ohjaaja on avaamassa ulko-ovea siten, että klo 12.30 jumppaajien tulee olla ulko-ovella klo 12.15 ja Lavis ryhmän jumppaajille ohjaaja tulee avaamaan oven heti jumpan päätyttyä eli ulko-ovella tulee olla klo 13.25.

Raappavuorentie 10

tiistai

10.30–11.15 seniorijumppa, taso 2, seniorit, kausimaksu, Helena S.

keskiviikko

12.30–13.25 seniorijumppa, taso 1, seniori, kausimaksu, Laura N.
13.30–14.25 lavis, seniori, kausimaksu, Laura N.

Yhteistyökurssit (jumpat) seurojen kanssa

Osa ryhmäliikuntakursseista (jumpat) järjestetään yhteistyössä vantaalaisten seurojen kanssa. Seurat vastaavat kurssien ohjaamisesta ja kurssitoiminnan käytännön järjestelyistä mm. ilmoittautumisten vastaanotosta. Kurssien hinta ja kesto on sama kuin aiemmin.

Itä-Vantaa

Tikkurilan naisvoimistelijat:

Jokiniemen koulu ma klo 18.00–20.00, ke klo 19.00–20.00 ja Hevoshaan koulu ke klo 18.00–20.00

Lisätietoa: http://www.tikkurilannaisvoimistelijat.com / Lisätiedustelut toimisto p. 050 3139340 tai p. 040 7482740 (Sirkka Vainio)

Rekolan Raikas:

Havukosken koulu ti klo 19.00–20.00, Rekolan koulu to klo 18.00–19.00 ja Vierumäen koulu, Kulomäen opetuspiste to klo 18.00–20.00

Lisätietoa: http://www.rekolanraikas.fi ja sähköpostit kuntoliikunta@rekolanraikas.fi

Linkki ryhmien ilmoittautumissivuille http://tinyurl.com/h7v5axt

Länsi-Vantaa

Vantaan Voimisteluseura:

Kilterin koulu to klo 17.15–19.15, Rajatorpan koulu ti klo 18.00–19.00 ja Kaivokselan koulu ti klo 17.00–19.00

Lisätietoa: http://www.vantaanvoimisteluseura.fi, toimisto@vantaanvoimisteluseura.fi, p. 040 7638995

Ryhmiin ilmoittaudutaan seuran sähköisessä ilmoittautumispalvelussa.

Ylästön Urheilijat:

Helsinge skola ma klo 18.00–20.00

Lisätietoa: http://www.ylastonurheilijat.com/fi tai Marianne Sieviläinen p. 040 8446522