Yhteystiedot

Nuorisopalveluiden toimisto
Kielotie 20 C, 4krs, 01300 Vantaa
nuorisopalvelut.hallinto@vantaa.fi

Riikka Åstrand

nuorisopalveluiden johtaja va.
050 539 4555
riikka.astrand@vantaa.fi

ALUEELLINEN NUORISOTYÖ

Pekka Mäkelä

nuorisotyön päällikkö
vastaa alueellisen nuorisotyön kokonaisuudesta
040 0773282
pekka.makela@vantaa.fi

Tiina Haapalainen

nuorisotyön esimies, Tikkurilan alue
043 827 2776
tiina.haapalainen@vantaa.fi

Nora Pehrsson

nuorisotyön esimies, Myyrmäen alue
043 825 0839
nora.pehrsson@vantaa.fi

Anne Laari

nuorisotyön esimies, Aviapolis-Kivistön alue
043 826 8315
anne.laari@vantaa.fi

Katri Wallin

nuorisotyön esimies, Hakunilan alue
043 825 9656
katri.wallin@vantaa.fi

Kati Järvinen,
sijainen 11.9.2018 asti Riikka Helminen

nuorisotyön esimies, Korso-Koivukylän alue
043 825 9654
riikka.helminen2@vantaa.fi

TYÖPAJATOIMINTA JA ETSIVÄ NUORISOTYÖ

Katja Günther

työpajatoiminnan päällikkö
vastaa työpajatoiminnan ja etsivän nuorisotyön kokonaisuudesta
040 779 5648
katja.gunther@vantaa.fi

Moona Kaitanen

etsivän nuorisotyön esimies
040 779 5643
moona.kaitanen@vantaa.fi

Susanna Salmela

nuorten työpajojen esimies
040 530 9643
susanna.salmela@vantaa.fi

Heidi Halm

työpajatoiminnan suunnittelija
0400 662 739
heidi.halm@vantaa.fi

HANKE- JA KEHITTÄMISTYÖ

Miia Siitonen

hankepäällikkö
vastaa alueellisen nuorisotyön kehittämishankkeista
0400 427 715
miia.siitonen@vantaa.fi

YHTEISET PALVELUT

Ari Tossavainen

nuorisoasiainpäällikkö
vastaaa palveluverkosta ja koko nuorisopalveluiden tila-asioista
0400 427 713
ari.tossavainen@vantaa.fi

Taina Saarenpää

verkostopäällikkö
vastaa avustuksista, järjestöyhteistyöstä ja leiriasioista
040 523 4744
taina.saarenpaa@vantaa.fi

Vesa Peipinen

kulttuurisen nuorisotyön suunnittelija
040 861 0793
vesa.peipinen@vantaa.fi

Taina Heino

toimistosihteeri, Myyrmäen alue, Vernissa ja leirialueet
050 303 4663
taina.heino@vantaa.fi

Marja-Liisa Lamminmäki

toimistosihteeri, Korso-Koivukylän ja Hakunilan alueet
050 303 4691
marja-liisa.lamminmaki@vantaa.fi

Terttu Kuitunen

tulosaluesihteeri, talousasiat ja hankkeet
050 314 6239
terttu.kuitunen@vantaa.fi

Tuija Vikstedt

toimistosihteeri, Tikkurilan ja Aviapolis-Kivistön alueet
040 837 6244
tuija.vikstedt@vantaa.fi

Jyri Majuri

projektisihteeri, nuorten työpajatoiminta
050 302 4903
jyri.majuri@vantaa.fi

Ajankohtaista

Instagram

Twitter