Opetuspisteet ja opettajien yhteystiedot

Koulun toimisto

Orvokkitie 15, 01300 Vantaa

Aukioloajat: ma-pe klo 8.15-12 ja 13-16

kuvataidekoulu@vantaa.fi

Opettajat

Opettajien sähköpostiosoitteet ovat muodossa etunimi.sukunimi@eduvantaa.fi

Poikkeukselliset osoitteet: anne.r.halonen@eduvantaa.fi, konsta.polkutie@aalto.fi, heidi.savilaksosaatsi@eduvantaa.fi, tuuli.helve@gmail.com, satusadesipila@gmail.com, valkonen.iida@gmail.com

Opettajakunta

Halonen Anne (huom. katso osoite yllä)
Helve Tuuli (huom. katso osoite yllä)
Humaloja Tiina
Kontio Simo
Korpijaakko Kastehelmi
Leppälä Tuire
Martiskainen Riikka-Liina
Mäkelä-Saares Annamari
Niska Heli
Palmujoki Marja
Polkutie Konsta (huom. katso osoite yllä)
Sakara Hanna
Savilakso-Saatsi Heidi (huom. katso osoite yllä)
Semerdjiev Anna
Siirtola Sanna
Sipilä Satu (huom. katso osoite yllä)
Sorvali Kati
Valkonen Iida (huom. katso osoite yllä)
Wickholm Eija, kouluavustaja

Hallinto

Rehtori Juha Saari
09 8392 4345, 043 825 3756
juha.saari@vantaa.fi

Johtava opettaja Marja Juutinen
050 312 1947
marja.juutinen@vantaa.fi

Oppilashallintosihteeri,oppilasasiat ja kurssi-ilmoittautumiset, viestintä
Riitta-Mari Laakkonen
043 8266 709
riittamari.laakkonen@vantaa.fi

Oppilashallintosihteeri Eija Tiihonen, talous ja henkilöstöasiat
040 6429 089
eija.tiihonen@vantaa.fi

Opetuspisteet

Opetuspisteisiin voi ottaa yhteyttä iltapäivisin ja iltaisin.

Aurinkokiven koulu
Aurinkokivenkuja 1, 01700 Vantaa
043 826 9320

Kartanonkosken koulu
Tilkuntie 5, 01520 Vantaa
040 838 0780

Kulttuurikeskus Orvokki
Orvokkitie 15
01300 Vantaa
043 825 4076

Lumo
Urpiaisentie 14
01450 Vantaa
040 524 6540

Myyrmäkitalo
Paalutori 3
01600 Vantaa

Ajankohtaista

Instagram

Twitter