Kartanonkosken koulun henkilökunta

Tällä sivulla esitellään Kartanonkosken koulun henkilökunta.
Koulun opetushenkilökunnan sähköpostitse on: etunimi.sukunimi@eduvantaa.fi
Koulun hallintohenkilökunnan sähköpostiosoite on: etunimi.sukunimi@vantaa.fi

Rehtorit

Rehtori Johanna Kontro, 040 1929250, johanna.kontro@vantaa.fi

Virka-apulaisrehtori Iira-Maria Ullgren, 050 3121705, iira-maria.ullgren@vantaa.fi

Vararehtori Annukka Rautiola 050 312 1706

Oppilashuolto ja oppilaanohjaus

Koulukuraattorit

Suvi Uuttu 040 584 9286
Sini Laitinen 040 557 1291

Terveydenhoitajat

Janica Helaskoski (ma-ti, Latva) 040 516 0560
Laura Mäkinen (ma-to, ja parittomat perjantait, Juuri ja Runko) 040 632 6588

Oppilaanohjaajat

Maria Hohka 050 303 3092
Poju Vainio 050 303 8295

Oppimisen tuki

Eija Tarkoma (1.-2.lk) 050 303 8598
Susanna Kahelin (3.- 4.lk) 043 825 7501
Tuija Miettinen (5.-6.lk), tiiminjohtaja 050 303 8294
Sari Lahtinen (7.lk), biologia 040 096 5533
Pauliina Penttinen (8.lk), ET 050 303 8322
Silja Vanhatalo (9.lk), terveystieto 043 826 6638

Muu henkilökunta

Koulusihteeri Leila Pitkonen 040 356 2893
Koulusihteeri Katariina Välilä (ma, ti) 040 5729 105
Vartija Nelli Haapaniemi 040 838 0780
Iltakäytön valvoja Jari Palkivaara (klo 15.30-20.30) 043 826 8228

Opetusryhmät ja opettajat

JUURI: LUOKAT 1–2

(opettajien nimen jälkeen on oppiaine, jota he opettavat Latvassa)

1AB Katja Kekkonen (Tammiston opetuspiste, vastuuopettaja)
1AB Sanna Mikkola (Tammiston opetuspiste)
1CD Jonna Kiviniemi-Pänkäläinen
1CD Essi-Maria Stewart
2AB Riikka Muotio
2AB Linda Uljas
2CD Heli Svahn, maantieto, tiiminjohtaja
2CD Lotta Harju

 

RUNKO: TUOHI, LUOKAT 3–4

(opettajien nimen jälkeen on oppiaine, jota he opettavat Latvassa)

3AB Mikko Kauppinen
3AB Eija-Liisa Lehmusvuori
3CD Laura Kiiski
3CD Melinda Taskila
4AB Alina Kettunen, historia
4AB Heli Sahlstedt, saksa, tiiminjohtaja
4CD Hanna-Leena Könönen
4CD Reeta Riekkinen
3-5E Päivi Kangasvieri

RUNKO: KAARNA, LUOKAT 5–6

(opettajien nimen jälkeen on oppiaine, jota he opettavat Latvassa)

5A Erkki Savolainen
5B Elina Sauna-aho-Uramo
5C Sari Oksanen
5D Harri Huhtala, biologia
6A Tuomas Muhonen, liikunta
6B Satu Rantanen
6C Kari Janhunen
6D Fanny Impilä, liikunta, tiiminjohtaja (sij. Eetu Peltola)
Valo 2 Rekrytointi kesken

LATVA: LUOKAT 7–9

ryhmänohjaajat ja aineenopettajat

7A Katriina Lumiaho käsityö
7B Reima Pulli käsityö
7C Inari Ranta historia, yhteiskuntaoppi
7D Laura Linkojoki äidinkieli ja kirjallisuus
6-8E Taina Timucin

8A Sini Halm äidinkieli ja kirjall., suomi 2. kielenä
8B Katri Seppinen englanti, uskonto
8C Elina Toivonen biologia, maantieto
8D Maijastiina Virta fysiikka, kemia

9A Inkeri Liinaharja kotitalous, terveystieto
9B Annukka Rautiola matematiikka, vararehtori
9C Janne Ranta englanti
9D Anne Tanskanen musiikki
9E Juha Hakkarainen matematiikka
9F Marita Pulliainen
Valo 1 Shkurta Rushiti

Aalto Andrea espanja
Hohka Maria oppilaanohjaus, TEPPO-opetus
Kemppainen Liisa kuvataide
Kotilainen Päivi resurssiopettaja, Juuri
Kovanen Silja ruotsi
Laine Tuija kotitalous
Mäkikunnas Elina ruotsi, ranska
Piispanen Elina liikunta, terveystieto
Rajamäki Ulla ortodoksi uskonto
Sarja Antti resurssi, matematiikka, kuvataide
Vainio Poju oppilaanohjaus
Vidgrén Iina äidinkieli ja kirjallisuus
Vuori Anna-Riitta islam uskonto
Rekrtytointi kesken matematiikka ja fysiikka

Koulunkäyntiavustajat

Aaltonen Pirjo (Tammiston opetuspiste)
Chaouki Dalal
Kwon Bomi
Mustavaara Peppi
Saboleva Tamara (Valmistava opetus ja Tuohi)
Sheverdyaeva Anastasiia (Juuri)
Taraskina Ksenia 1-2E, (Juuri)
Tervo Maria 6-8E, 9F, (Latva)
Özcer Yasemin (Valmistava opetus ja Kaarna)

Avainsanat

Kartanonkosken koulu