Vantaan viestijöiden yhteystiedot

Asiasanat

Viestintä

Kullakin Vantaan kaupungin viidellä toimialalla on oma viestintäyksikkö, joka auttaa oman toimialansa asioissa. Alta näet yhteystiedot toimialoittain.

Kuusijärvi talvella.

Kaupunkistrategian ja johdon toimiala

Vantaan kaupungintalo, PL 1100, 01030 Vantaan kaupunki, käyntiosoite: Asematie 7, 01300 Vantaa

Viestintäjohtaja

  • Mari Kalmari, viestintäjohtaja, 040 524 1415, mari.kalmari@vantaa.fi

Toimialan viestintätiimi

  • Laura Klefbohm, viestintäpäällikkö, 040 846 4095, laura.klefbohm@vantaa.fi
  • Vilma Kölhi, viestintäassistentti, 040 702 8244, vilma.kolhi@vantaa.fi
  • Anna-Leena Pyykönen, viestintäsuunnittelija, talous, strategia, elinkeino- ja työllisyyspalvelut, 043 826 6237, anna-leena.pyykonen@vantaa.fi
  • Elisa Tikkanen, viestintäsuunnittelija, kaupunginjohtajan viestintä, päätösviestintä, elisa.tikkanen@vantaa.fi
  • Nina Leskelä, viestintäkoordinaattori, Neuvova Vantaa -hanke, 040 559 2847, nina.leskela@vantaa.fi

Kaupungin oma media -tiimi

  • Katja Savopirtti, digimedian päällikkö, Vantaa-kanava, 040 738 4166 katja.savopirtti@vantaa.fi
  • Anna-Stiina Toivonen, toimittaja, Vantaa-kanava, 043 825 3205, annastiina.toivonen@vantaa.fi
  • Sakari Manninen, mediatekninen koordinaattori, 0500 8181 92, sakari.manninen@vantaa.fi
  • Jyri Huhtala, mediatuottaja, jyri.huhtala@vantaa.fi
  • Arttu Rajala viestintäsuunnittelija, Asukaslehti, 040 635 3543 arttu.rajala@vantaa.fi

Kaupungin markkinointitiimi

  • Laura Invenius, markkinointipäällikkö, 040 149 6331, laura.invenius@vantaa.fi
  • Raija Koponen, markkinointikoordinaattori, 043 825 2672, raija.koponen@vantaa.fi
  • Katja Bister, markkinointikoordinaattori, 040 547 4568, katja.bister@vantaa.fi
  • Anne Leiponen, tuottaja, 043 826 6238, anne.leiponen@vantaa.fi
  • Nina Majuri, viestintäsuunnittelija, 040 687 2040, nina.majuri@vantaa.fi
  • Mari Virtanen, matkailusuunnittelija, 050 312 1981, mari.virtanen@vantaa.fi

Kaupunkiympäristön toimiala

PL 1860, 01030 Vantaan kaupunki, käyntiosoite: Kielotie 28, 01300 Vantaa

  • Milla Hamari, viestintäpäällikkö, 040 849 6210, milla.hamari@vantaa.fi
  • Sonja Lindroos, tiedottaja, 043 824 9615, sonja.lindroos@vantaa.fi
  • Hannakaisa Markkanen, tiedottaja, Vantaan ratikka, 040 615 3480, hannakaisa.markkanen@vantaa.fi
  • Jaana Åberg tiedottaja, sisäilma-asiat, 040 486 8280, jaana.aberg@vantaa.fi

Kasvatuksen ja oppimisen toimiala

PL 1500, 01030 Vantaan kaupunki, käyntiososoite: Silkkitehtaantie 5

  • Kaisu Tolvanen, viestintäpäällikkö, 040 8610 812, kaisu.tolvanen@vantaa.fi
  • Pipsa Tilli, tiedottaja, varhaiskasvatus, 050 314 6296, pipsa.tilli@vantaa.fi
  • Tua Tähkäpää, tiedottaja, perusopetus, 040 725 4642, tua.tahkapaa@vantaa.fi
  • Satu Velasco, tiedottaja, toinen aste, 040 198 1248, satu.velasco@vantaa.fi
  • Ann-Mari Berlin, tiedottaja, ruotsinkieliset palvelut, 040 183 2065, ann-mari.berlin@vantaa.fi
  • Sanna Iranta, osallisuusasiantuntija, 050 312 4376, sanna.iranta@vantaa.fi
  • Milja Inkeroinen, osallisuuskoordinaattori, vaikuttajapäivä, 040 528 1417, milja.inkeroinen@vantaa.fi
  • Nella Boman, projektityöntekijä, vantaa.fi-uudistus, 040 528 6960, nella.boman@vantaa.fi
  • Sercan Alkan, valokuvaaja, 040 353 4011, sercan.alkan@vantaa.fi
  • Sami Huttunen, videotuottaja, 040 481 8857, sami.huttunen@vantaa.fi

Kaupunkikulttuurin toimiala

PL 1500, 01030 Vantaan kaupunki, käyntiososoite: Kielotie 20 C, 4. krs.

  • Lauri Majuri, viestintäpäällikkö, 040 482 5480, lauri.majuri@vantaa.fi
  • Minna Saastamoinen, tiedottaja, 050 312 1669, minna.saastamoinen@vantaa.fi
  • Pekko Rantamäki, tiedottaja, 043 827 2298, pekko.rantamaki@vantaa.fi

Sosiaali- ja terveystoimen toimiala

PL 1701, 01030 Vantaan kaupunki, käyntiosoite: Peltolantie 2 D, 01300 Vantaa

  • Petri Kosonen, viestintäpäällikkö, 040 163 8594, petri.kosonen@vantaa.fi
  • Jussi Turunen, tiedottaja, 040 5962446, jussi.turunen@vantaa.fi
  • Katariina Kuronen, tiedottaja, 043 826 7036, katariina.kuronen@vantaa.fi
  • Kalle Kivisalo, tiedotttaja, 050 302 5269, kalle.kivisalo@vantaa.fi

Sote-uudistuksen viestintä

  • Petri Kosonen, viestintäpäällikkö, 040 163 8594, petri.kosonen@vantaa.fi
  • Matti Keponen, sote-uudistus, tiedottaja, 040 612 5242, tai matti.keponen@vantaa.fi

Avainsanat

Yhteystiedot