Kivistön asukasfoorumi 30.10. - tule keskustelemaan alueen ajankohtaisista kysymyksistä

Uutinen

Kivistön asukasfoorumi järjestetään keskiviikkona 30.10. klo 17.30-19.30 Mosaiikkisalissa (Kauppakeskus Kivis, 2. krs). Kutsumme mukaan Kivistön ja lähialueen asukkaat sekä muut alueen asioista kiinnostuneet!

Syksyn asukasfoorumi järjestetään Kivistössä.

Keskustelua Kivistön viihtyisyydestä ja turvallisuudesta

Syksyn foorumissa on mahdollisuus keskustella ja kysyä alueen ajankohtaisista asioista kaupungin johdolta. Tilaisuudessa kuullaan alustuksia ja keskustelua erityisesti alueen viihtyisyyden ja turvallisuuden näkökulmasta. Asukasfoorumissa paikalla kysymyksiin on vastaamassa kaupunginjohtaja Pekka Timonen, apulaiskaupunginjohtajia ja asiantuntijoita. Kutsumme mukaan Kivistön ja lähialueen asukkaat sekä muut alueen asioista kiinnostuneet!

Voit tutustua Mosaiikkisalin esteettömyystietoihin toimipisteen sivuilta. 

Tilaisuudessa on suomen viittomakielen tulkkaus.

Ohjelma:

  • Klo 17:30 Kahvit (Kivistön Martat)
  • Klo 18:00 Kaupunginjohtaja Pekka Timosen avajaissanat ja muita avauspuheenvuoroja
  • klo 18.50 Kysymys-vastaus-osio
  • Klo 19:30 Tilaisuus päättyy

Lapsiperheille on järjestetty lastenhoito tilaisuuden ajaksi (yli 3-vuotiaille, MLL). Lastenohjelmana Satutunnit (Mosaiikin kirjasto) klo 18 ja klo 19 (kesto 30 min).

Kivistön ajankohtaiset kaavatyöt esillä 11.11.

Voit tutustua tarkemmin Kivistön alueen kaavoitushankkeisiin Kaupunkikulttuurikeskus Mosaiikin Mosaiikkisalissa maanantaina 11.11. klo 17–19.

Esillä on tietoa Kivistön suuralueen vireillä olevista kaavoista. Erillisiä aikataulutettuja esittelyjä ei ole, vaan kaavoihin voi tutustua itsenäisesti tai keskustella niistä paikalla olevien kaupungin asemakaavoittajien ja muiden asiantuntijoiden kanssa.

Lue lisää tilaisuudesta täältä.

Lisätietoja

Veera Wallenius

Vantaan kaupunki
Osallisuuskoordinaattori
043 8248 694 veera.wallenius@vantaa.fi

Onko sinulla kysyttävää? Ota yhteyttä!