Kaupunkitilalautakunta

Kaupunkitilalautakunta vastaa kaupungin kiinteistöomaisuuden hallinnasta ja kehittämisestä, julkisista toimitiloista sekä liikenteen ja yhdyskuntatekniikan kehittämisestä ja ylläpidosta. Lautakunta käsittelee muun muassa katu- ja puistosuunnitelmia, toimitilahankkeiden suunnitelmia, vastuualueisiinsa liittyviä urakkahankintoja, maanluovutuksia ja -ostoja sekä maa- ja asuntopolitiikkaan liittyviä periaatelinjauksia

Sidonnaisuudet ja yhteystiedot

Jäsenet

puheenjohtaja
Kivimäki Otso, kok.
Tähtitaivaantie 8, 01760 Vantaa
+358 44 522 6996
otso.kivimaki@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Kiljunen Kimmo, VTT, kansanedustaja, sd.
Linnoittajanpolku 3 g 15, 01280 Vantaa, 01280 Vantaa
+358 50 511 3088
kimmo.kiljunen@vantaa.fi
jäsen
Hummastenniemi Heidi, vas.


heidi.hummastenniemi@vantaa.fi
jäsen
Hynninen Mari, sd.
01280 Vantaa
+358 44 088 8633
mari.hynninen@vantaa.fi
jäsen
Lind Antti, Toimitus johtaja, ps.
viestitie, 01280
+358 40 512 1909
antti.lind@vantaa.fi
jäsen
Liutu Topi, kok.


topi.liutu@vantaa.fi
jäsen
Mäkipernaa Aki, ps.


aki.makipernaa@vantaa.fi
jäsen
Oja Mika, järjestelmäasiantuntija, pääluottamusmies, sd.

+358 44 313 4130
mika.oja@vantaa.fi
jäsen
Pajunen Emmi, vihr.

+358 456 750 201
emmi.pajunen@vantaa.fi
jäsen
Pentilä Mira, ps.


mira.pentila@vantaa.fi
jäsen
Puha Seija, Fil. maisteri, kok.
Veijontie 12, 01420 Vantaa

seija.puha@vantaa.fi
jäsen
Siniketo-Pietilä Katja, Commercial Director, kok.

+358 50 533 3279
katja.siniketo-pietila@vantaa.fi
jäsen
Toivonen Teija, sd.


teija-tuulia.toivonen@vantaa.fi
jäsen
Viilo Mikko, Diplomi-insinööri, vihr.


mikko.viilo@vantaa.fi
jäsen
Vähäkangas Jussi, Työnjohtaja, kesk.
Kolisevantie 4, 01750 Vantaa
+358 50 66 310
jussi.vahakangas@vantaa.fi

Varajäsenet

varajäsen
Ellonen Leila, kok.
Heponiityntie 32, 01750 Vantaa

leila.ellonen@vantaa.fi
varajäsen
Haapala Heidi, kokki, kok.


heidi.haapala@vantaa.fi
varajäsen
Heikkinen Minna, ps.


minna.s.heikkinen@vantaa.fi
varajäsen
Huhta Timo, Talotekniikan projektipäällikkö, vihr.
01670 Vantaa

timo.huhta@vantaa.fi
varajäsen
Huuskonen Sanna, sd.


sanna.huuskonen@vantaa.fi
varajäsen
Karjalainen Jenni, HR koordinaattori, vas.


jenni.karjalainen@vantaa.fi
varajäsen
Kähärä Kaarlo, sd.


kaarlo.kahara@vantaa.fi
varajäsen
Linkola Maija, vihr.


maija.linkola@vantaa.fi
varajäsen
Liukkonen Pasi, Yrittäjä, ps.


pasi.liukkonen@vantaa.fi
varajäsen
Mattila Kari, ps.


kari.mattila@vantaa.fi
varajäsen
Mölsä Tomi, sd.


tomi.molsa@vantaa.fi
varajäsen
Nikkanen Teemu, Yrittäjä, kok.
01480 Vantaa

teemu.nikkanen@vantaa.fi
varajäsen
Pitkänen Eeva, Eläkeläinen, sd.
Hanabölentie 15 A, 01360 VANTAA

eeva.pitkanen@vantaa.fi
varajäsen
Vanhanen Tuomas, kesk.


tuomas.vanhanen@vantaa.fi
varajäsen
Vauhkonen Miro, opiskelija, kok.
Pikkujärventie 6a, 01680 Vantaa

miro.vauhkonen@vantaa.fi

Ajankohtaista