Kaupunkiympäristölautakunta

Kaupunkiympäristölautakunta vastaa Vantaan kaupunkirakenteen ja ympäristön kokonaisvaltaisesta kehittämisestä. Lautakunta käsittelee muun muassa kaavoitusasioita, kaupunkirakenteen kehittämiseen liittyviä periaatelinjauksia sekä ympäristövastuullisuuteen ja resurssiviisauteen liittyviä asioita.

Sidonnaisuudet ja yhteystiedot

Jäsenet

puheenjohtaja
Aura Anssi, Kaupunginvaltuutettu, kok.
Säteritilankatu 4 C 36, 01520 Vantaa

anssi.aura@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Eklund Tarja, Leipomotyöntekijä, sd.
Vantaa
+358 40 827 7867
tarja.eklund@vantaa.fi
jäsen
Ahokas Siri, luokanopettaja (KM), ympäristökasvattaja, varhais, kok.

+358 50 346 7551
siri.ahokas@vantaa.fi
jäsen
Erkkilä Minna, Sourcing & Contract manager, kok.
Viisaritie 3 d 1, 01640 Vantaa

minna.erkkila@vantaa.fi
jäsen
Hartikainen Janne, Diplomi-insinööri, ps.
01360 Vantaa

janne.hartikainen@vantaa.fi
jäsen
Haverinen Soili, Teologi, kd.
Herttuantie 3 C 50, 01520 Vantaa
+358 50 356 1165
soili.haverinen@vantaa.fi
jäsen
Iivarinen Oskari, Kaupunginvaltuutettu, liikennetutkija, DI, kok.


oskari.iivarinen@vantaa.fi
jäsen
Jääskeläinen Jari, luottamusmies, vas.
01420 Vantaa

jari.jaaskelainen@vantaa.fi
jäsen
Karhu Suvi, ps.


suvi.karhu@vantaa.fi
jäsen
Kostilainen Anniina, Metsänhoitaja, vihr.
Lähettilääntie 7 A 12, 01520 Vantaa
+358 44 584 0164
anniina.kostilainen@vantaa.fi
jäsen
Merelä Mikko, Yrittäjä, Kirvesmies, sd.
Ongenkoukku 1, 01490 Vantaa
+358 400 468 255
mikko.merela@vantaa.fi
jäsen
Mutanen Tuomas, vihr.
Kolmikallionrinne 4 N27, 01710 Vantaa

tuomas.mutanen@vantaa.fi
jäsen
Rahkala Ville, Koneasentaja, sd.
01600 Vantaa

ville.rahkala@vantaa.fi
jäsen
Suni Antti, Controller, Liike Nyt
Murtopakantie 14 B 5, 01730 Vantaa

antti.suni@vantaa.fi
jäsen
Tamminen Ida, lähihoitaja, sd.


ida.tamminen@vantaa.fi
jäsen
Virkamäki Pekka, lainsäädäntöneuvos, ps.
Pohjolantie 9, 01260 Vantaa

pekka.virkamaki@vantaa.fi
jäsen
Åstrand Stefan, Fullmäktigeledamot, valtuutettu, Medlem i stadsmil, r.


stefan.astrand@vantaa.fi

Varajäsenet

varajäsen
Atzmon Maiju, sosionomi, sd.
Vantaa

maiju.atzmon@vantaa.fi
varajäsen
Axberg Jan, Diplomi-insinööri, kd.
01450 Vantaa

jan.axberg@vantaa.fi
varajäsen
Björkell Alex, r.


alex.bjorkell@vantaa.fi
varajäsen
Forsberg Magnus, sd.
Lähdepuistontie 20.E.24, 01230 Vantaa

magnus.forsberg@vantaa.fi
varajäsen
Friman Milla, sd.


milla.friman@vantaa.fi
varajäsen
Garchi Camilla, kok.


camilla.garchi@vantaa.fi
varajäsen
Hakala Jaakko, Eläkeläinen , sd.
kyläkaskentie 2c29, 01200 vantaa

jaakko.hakala@vantaa.fi
varajäsen
Isberg Jeppe, Yrittäjä, ps.
Aurinkotie 8, 01760 Vantaa

jeppe.isberg@vantaa.fi
varajäsen
Karhunen Anneli, kok.


anneli.karhunen@vantaa.fi
varajäsen
Kotila Pirkko, Sosiaalityön opiskelija, toimittaja, VTM, vas.


pirkko.kotila@vantaa.fi
varajäsen
Liinakoski Eija, yrittäjä, ps.


eija.liinakoski@vantaa.fi
varajäsen
Linnakangas Jaakko, kok.


jaakko.linnakangas@vantaa.fi
varajäsen
Manninen Aleksi, vihr.


aleksi.manninen@vantaa.fi
varajäsen
Nevala Jukka, Rovasti, kok.
Tuomiharjunkuja 4b3, 01630 Vantaa

jukka.nevala@vantaa.fi
varajäsen
Pesonen Petrus, ps.

+358 400 629 680
petrus.pesonen@vantaa.fi
varajäsen
Rautavaara Maija, Kaupunginvaltuutettu, vihr.
01600 Vantaa
+358 50 330 2636
maija.rautavaara@vantaa.fi
varajäsen
Seppälä Petri, DI, Liike Nyt


petri.seppala@vantaa.fi

Ajankohtaista