Sosiaali- ja terveyslautakunnan jaosto

Jaosto vastaa yksilöä ja perhettä koskevista sosiaali- ja terveydenhuollon päätöksistä ellei tosin määrätä.

Sosiaali- ja terveyslautakunnan jaostossa kaupunginhallituksen edustaja on Emil Bulut ja varaedustaja Irja Nieminen toimikaudella 2017-2019.

Sidonnaisuudet ja yhteystiedot

Jäsenet

puheenjohtaja
Peura Sirpa, Apteekkari, kok.
01400 Vantaa

sirpa.peura@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Nieminen Miikku, Hallituksen puheenjohtaja, sd.
Putouskuja 6 A 9, 01600 Vantaa

miikku.nieminen@vantaa.fi
jäsen
Eva Lasse, Kauppateknikko,LKV, ps.
Uudentuvantie 13, 01680 Vantaa
+358 400 212 221
lasse.eva@vantaa.fi
jäsen
Lustig Markus, kok.


markus.lustig@vantaa.fi
jäsen
Varpula Minna, vihr.


minna.varpula@vantaa.fi

Varajäsenet

varajäsen
Friman Reija, vihr.


reija.friman@vantaa.fi
varajäsen
Ibrahim Aadan, sd.


aadan.ibrahim@vantaa.fi
varajäsen
Jashanica Xhemail, kok.

+358 45 341 4030
xhemail.jashanica@vantaa.fi
varajäsen
Orpana Anitta, Lehtori, kok.
Askistontie 6 A, 01680 Vantaa
+358 50 379 4425
anitta.orpana@vantaa.fi
varajäsen
Siponen Ari, ps.


ari.siponen@vantaa.fi