Viestinnän yhteystiedot

Kaupunginjohtajan toimiala

Vantaan kaupungintalo, PL 1100, 01030 Vantaan kaupunki, (käyntiosoite: Asematie 7, 01300 Vantaa)

Päivi Rainio
viestintäjohtaja
040 524 1415
paivi.rainio@vantaa.fi

Arttu Rajala
viestintäsuunnittelija, Asukaslehti
040 635 3543
arttu.rajala@vantaa.fi

Merete Ikäheimo
informaatiosihteeri
050 318 1638
merete.ikaheimo@vantaa.fi

Laura Invenius
markkinointipäällikkö
040 149 6331
laura.invenius@vantaa.fi

Raija Koponen
markkinointikoordinaattori
043 825 2672
raija.koponen@vantaa.fi

Kirsti Lehtola
verkkotiedottaja
043 827 2300
kirsti.lehtola@vantaa.fi

Anna-Leena Pyykönen
tiedottaja
043 826 6237
anna-leena.pyykonen@vantaa.fi

Katja Savopirtti
digimedian päällikkö, Vantaa-kanava
040 738 4166
katja.savopirtti@vantaa.fi

Krista Somppi
tuottaja
043 826 6238
krista.somppi@vantaa.fi

Anna-Stiina Toivonen
tiedottaja, Vantaa-kanava
043 825 3205
annastiina.toivonen@vantaa.fi

Maankäytön, rakentamisen ja ympäristön toimiala

PL 1860, 01030 Vantaan kaupunki, (käyntiosoite: Kielotie 28, 01300 Vantaa)

Anna Groth
viestintäpäällikkö
040 846 4095
anna.groth@vantaa.fi

Sonja Lindroos
tiedottaja
043 824 9615
sonja.lindroos@vantaa.fi

Sivistystoimen toimiala

PL 1500, 01030 Vantaan kaupunki, (käyntiososoite: Asematie 6 A, 01300 Vantaa)

Inka Akkanen
viestintäpäällikkö
09 8392 4111, 040 861 0812
inka.akkanen@vantaa.fi

Heidi Hölttä
julkaisusihteeri
050 312 2101
heidi.holtta@vantaa.fi

Pekko Rantamäki
liikuntapalvelukoordinaattori
043 827 2298
pekko.rantamaki@vantaa.fi

Maria Vanhala
tiedottaja
040 527 1533
maria.vanhala@vantaa.fi

Antti Pulkkinen
tiedottaja
040 198 1248
antti.pulkkinen@vantaa.fi

Sosiaali- ja terveystoimen toimiala

PL 1701, 01030 Vantaan kaupunki, (käyntiosoite: Peltolantie 2 D, 01300 Vantaa)

Anne Kettunen
viestintäpäällikkö
050 312 1742
anne.kettunen@vantaa.fi

Suvi Nurmiviita
tiedottaja
043 825 9558
suvi.nurmiviita@vantaa.fi

Konserni- ja asukaspalveluiden toimiala

PL 1260, 01030 Vantaan kaupunki, (käyntiosoite: Kielotie 13, 01300 Vantaa)

Meri Hämäläinen
viestintäpäällikkö
043 825 8069
merituulia.hamalaine@vantaa.fi

Annika Sjöblom
tiedottaja
050 314 6296
annika.sjoblom@vantaa.fi

Hyppää kyytiin ja tee kierros kehäradalla

Vantaan kaupungin viestintä

Asematie 7, 01350 Vantaa

Ajankohtaista

Instagram

Twitter