Kaupunginhallituksen jäsenet ja varajäsenet

Jäsenet

puheenjohtaja
Multala Sari, Kansanedustaja, kok.

+358 40 531 7104
sari.multala@vantaa.fi
1. varapuheenjohtaja
Tahvanainen Säde, Erityisluokanopettaja, sd.

+358 40 747 6663
sade.tahvanainen@vantaa.fi
2. varapuheenjohtaja
Norrena Vaula, markkinointitutkija, VTM, vihr.
Vuohirinne 18, 01480 Vantaa
+358 41 510 5636
vaula.norrena@vantaa.fi
jäsen
Abdi Faysal, sd.

+358 45 354 6061
faysal.abdi@vantaa.fi
jäsen
Jääskeläinen Jouko, Valtiotieteiden tohtori, kd.
Vaahtorinne 3 C 36, 01600 Vantaa
+358 50 512 0782
jouko.jaaskelainen@vantaa.fi
jäsen
Kaira Lauri, Johtaja, kok.

+358 400 503 554
lauri.kaira@vantaa.fi
jäsen
Kaukola Ulla, lehtori, sd.

+358 41 503 5175
ulla.kaukola@vantaa.fi
jäsen
Niikko Mika, ps.

+358 50 512 0510
mika.niikko@vantaa.fi
jäsen
Orpana Anitta, Lehtori, kok.
Askistontie 6 A, 01680 Vantaa
+358 50 379 4425
anitta.orpana@vantaa.fi
jäsen
Pajunen Sirpa, vihr.
Vestrantie 12, 01750 Vantaa
+358 50 577 0982
sirpa.pajunen@vantaa.fi
jäsen
Puoskari Pentti, Dosentti, FT, VTT, sd.
Leppäkorventie 40 C as. 2, 01450 Vantaa
+358 40 588 2620
pentti.puoskari@vantaa.fi
jäsen
Rokkanen Sakari, kok.

+358 40 762 5340
sakari.rokkanen@vantaa.fi
jäsen
Tyystjärvi Kati, MMM, Ms. Sci.Comm., vas.
Seppäläntie 15, 01260 Vantaa
+358 40 901 5214
kati.tyystjarvi@vantaa.fi

Varajäsenet

varajäsen
Ansalehto-Salmi Irja , rehtori (el.), kesk.
Kaivosrinteentie 6 C 20, 01610 Vantaa
+358 40 507 7251
irja.ansalehto-salmi@vantaa.fi
varajäsen
Hämäläinen Anu, sd.


anu.hamalainen.lh@vantaa.fi
varajäsen
Hölttä Heikki, Peruskoulun lehtori, vihr.


heikki.holtta@vantaa.fi
varajäsen
Kanerva Sami, TkT, kok.

+358 50 332 1341
sami.p.kanerva@vantaa.fi
varajäsen
Karinen Ville, palveluesimies, FM, vas.
Simonkallionkuja 4-6 b 32, 01300 VANTAA

ville.karinen@vantaa.fi
varajäsen
Kortesalmi Marilla, Liiketalouden lehtori, kok.
Hirvastie 15, 01450 Vantaa
+358 40 652 6141
marilla.kortesalmi@vantaa.fi
varajäsen
Kuusela Minna, Arkkitehti, tutkija, vihr.
Keltamotie 34 a, 01300 Vantaa
+358 44 714 3695
minna.kuusela@vantaa.fi
varajäsen
Kähkönen Osmo, Eläkeläinen (ex-tj), sd.
Raimontie 5, 01400 Vantaa 40
+358 50 556 7036
osmo.kahkonen@vantaa.fi
varajäsen
Kärki Niilo, ps.


niilo.karki@vantaa.fi
varajäsen
Nieminen Irja, sd.

+358 40 569 2987
irja.nieminen@vantaa.fi
varajäsen
Sieviläinen Marianne, yo.merkonomi, r.
Hiidenkivenpolku 4B, 01690 Vantaa
+358 40 844 6522
marianne.sievilainen@vantaa.fi
varajäsen
Särkelä Jussi, Tietokirjailija, sd.
Ruskokuja 10 i, 01620 Vantaa
+358 40 847 5742
jussi.sarkela@vantaa.fi
varajäsen
Weckman Markku, Kaupunginvaltuutettu, kok.
Minttutie 24 C, 01300 Vantaa
+358 400 703 904
markku.weckman@vantaa.fi

Ajankohtaista

Twitter