Kaupunginhallituksen yleisjaosto

Konsernijaoston tehtävä on avustaa kaupunginhallitusta sen tehtävissä. Kaupunginvaltuusto valitsee konsernijaoston jäsenet sekä varajäsenet kaupunginhallituksen jäsenistä ja varajäsenistä.

Konsernijaoston tehtävät

puheenjohtaja
Tahvanainen Säde, Erityisluokanopettaja, sd.

+358 40 747 6663
sade.tahvanainen@vantaa.fi
1. varapuheenjohtaja
Kaira Lauri, Johtaja, kok.

+358 400 503 554
lauri.kaira@vantaa.fi
2. varapuheenjohtaja
Kuusela Minna, Arkkitehti, tutkija, vihr.
Keltamotie 34 a, 01300 Vantaa
+358 44 714 3695
minna.kuusela@vantaa.fi
jäsen
Abdi Faysal, sd.

+358 45 354 6061
faysal.abdi@vantaa.fi
jäsen
Kaukola Ulla, lehtori, sd.
01640
+358 41 503 5175
ulla.kaukola@vantaa.fi
jäsen
Kortesalmi Marilla, Liiketalouden lehtori, kok.
Hirvastie 15, 01450 Vantaa
+358 40 652 6141
marilla.kortesalmi@vantaa.fi
jäsen
Niikko Mika, kansanedustaja, ps.

+358 50 512 0510
mika.niikko@vantaa.fi
jäsen
Norrena Vaula, pienyrittäjä, VTM, vihr.
Vuohirinne 18, 01480 Vantaa
+358 41 510 5636
vaula.norrena@vantaa.fi
jäsen
Weckman Markku, Kaupunginvaltuutettu, kok.
Minttutie 24 C, 01300 Vantaa
+358 400 703 904
markku.weckman@vantaa.fi
varajäsen
Hall Anu, sd.


anu.hall@vantaa.fi
varajäsen
Hölttä Heikki, Peruskoulun lehtori, vihr.


heikki.holtta@vantaa.fi
varajäsen
Kärki Niilo, ps.


niilo.karki@vantaa.fi
varajäsen
Nieminen Irja, sd.

+358 40 569 2987
irja.nieminen@vantaa.fi
varajäsen
Orpana Anitta, Lehtori, kok.
Askistontie 6 A, 01680 Vantaa
+358 50 379 4425
anitta.orpana@vantaa.fi
varajäsen
Pajunen Sirpa, vihr.
Vestrantie 12, 01750 Vantaa
+358 50 577 0982
sirpa.pajunen@vantaa.fi
varajäsen
Puoskari Pentti, Dosentti, FT, VTT, sd.
Leppäkorventie 40 C as. 2, 01450 Vantaa
+358 40 588 2620
pentti.puoskari@vantaa.fi
varajäsen
Rokkanen Sakari, kok.

+358 40 762 5340
sakari.rokkanen@vantaa.fi
varajäsen
Sieviläinen Marianne, yo.merkonomi, r.
Hiidenkivenpolku 4B, 01690 Vantaa
+358 40 844 6522
marianne.sievilainen@vantaa.fi

Ajankohtaista