Varavaltuutetut 2021-2025

varajäsen
Atzmon Maiju, sosionomi, sd.
Vantaa

maiju.atzmon@vantaa.fi
varajäsen
Bibani Gashaw, vas.


gashaw.bibani@vantaa.fi
varajäsen
Erkkilä Minna, Sourcing & Contract manager, kok.
Viisaritie 3 d 1, 01640 Vantaa

minna.erkkila@vantaa.fi
varajäsen
Friman Milla, sd.


milla.friman@vantaa.fi
varajäsen
Gilbert Olga, vihr.


olga.gilbert@vantaa.fi
varajäsen
Haapalainen Tuija, Terveydenhoitaja, sd.
Ilmarintie 11A, 01400 Vantaa
+358 40 530 2959
tuija.haapalainen@vantaa.fi
varajäsen
Happonen Aapo, YTM, Te-asiantuntija, ps.
01280 Vantaa

aapo.happonen@vantaa.fi
varajäsen
Hasa Elina, sd.


elina.hasa@vantaa.fi
varajäsen
Haverinen Soili, Teologi, kd.
Herttuantie 3 C 50, 01520 Vantaa
+358 50 356 1165
soili.haverinen@vantaa.fi
varajäsen
Heikkinen Minna, ps.


minna.s.heikkinen@vantaa.fi
varajäsen
Hilas Heidi, sd.


heidi.hilas@vantaa.fi
varajäsen
Holmberg-Soto Hanna, r.


hanna.holmberg-soto@vantaa.fi
varajäsen
Hoviniemi Matilda, kok.


matilda.hoviniemi@vantaa.fi
varajäsen
Huuskonen Sanna, sd.


sanna.huuskonen@vantaa.fi
varajäsen
Hynninen Mari, sd.
01280 Vantaa
+358 44 088 8633
mari.hynninen@vantaa.fi
varajäsen
Ibrahim Aadan, sd.


aadan.ibrahim@vantaa.fi
varajäsen
Isberg Jeppe, Yrittäjä, ps.
Aurinkotie 8, 01760 Vantaa

jeppe.isberg@vantaa.fi
varajäsen
Jashanica Xhemail, kok.

+358 45 341 4030
xhemail.jashanica@vantaa.fi
varajäsen
Josefsson Helen, kansanedustajan avustaja, FM, kok.

+358 50 345 9880
helen.josefsson@vantaa.fi
varajäsen
Jääskeläinen Jari, luottamusmies, vas.
01420 Vantaa

jari.jaaskelainen@vantaa.fi
varajäsen
Kaartokallio Loviisa, kd.


loviisa.kaartokallio@vantaa.fi
varajäsen
Knevel Marita, Liike Nyt


marita.knevel@vantaa.fi
varajäsen
Koistinen Marjo, Taloushallinnon lehtori, kok.
Kalliotie 32 B 2, 01680 Vantaa

marjo.koistinen@vantaa.fi
varajäsen
Kopra Ulla-Maija, sd.


ulla.maija.kopra@vantaa.fi
varajäsen
Korhonen Antti, kok.


antti.korhonen@vantaa.fi
varajäsen
Koskinen Jouko, sd.


jouko.koskinen@vantaa.fi
varajäsen
Kostilainen Anniina, Metsänhoitaja, vihr.
Lähettilääntie 7 A 12, 01520 Vantaa
+358 44 584 0164
anniina.kostilainen@vantaa.fi
varajäsen
Kuusela Minna, Arkkitehti, tutkimuspäällikkö, vihr.
Keltamotie 34 a, 01300 Vantaa
+358 44 714 3695
minna.kuusela@vantaa.fi
varajäsen
Kärkkäinen Riku, kok.


riku.karkkainen@vantaa.fi
varajäsen
Lepistö Matti, kok.

+358 40 865 6729
matti.lepisto@vantaa.fi
varajäsen
Leppänen Janne, turvallisuusasiantuntija, kok.
Kartanonkoski, 01520 Vantaa
+358 44 990 1000
janne.leppanen@vantaa.fi
varajäsen
Lind Antti, Toimitus johtaja, ps.
viestitie, 01280
+358 40 512 1909
antti.lind@vantaa.fi
varajäsen
Lindblad-Palo Salla, Sairaanhoitaja YAMK, sd.
Orvokkitie 26 B 3, 01300 Vantaa
+358 44 055 8897
salla.lindblad-palo@vantaa.fi
varajäsen
Lindell Miia, kok.
Pitkäsiima 6, 01490 Vantaa

miia.lindell@vantaa.fi
varajäsen
Linnansalmi Sari


sari.linnansalmi@vantaa.fi
varajäsen
Liukkonen Pasi, Yrittäjä, ps.


pasi.liukkonen@vantaa.fi
varajäsen
Liutu Topi, kok.


topi.liutu@vantaa.fi
varajäsen
Mariyathas Jude, vihr.


jude.mariyathas@vantaa.fi
varajäsen
Merelä Mikko, Yrittäjä, Kirvesmies, sd.
Ongenkoukku 1, 01490 Vantaa
+358 400 468 255
mikko.merela@vantaa.fi
varajäsen
Mutanen Tuomas, vihr.
Kolmikallionrinne 4 N27, 01710 Vantaa

tuomas.mutanen@vantaa.fi
varajäsen
Mäkipernaa Aki, ps.


aki.makipernaa@vantaa.fi
varajäsen
Nevala Jukka, Rovasti, kok.
Tuomiharjunkuja 4b3, 01630 Vantaa

jukka.nevala@vantaa.fi
varajäsen
Nguyen Chau, vas.
01360 Vantaa
+358 44 235 1926
chau.nguyen@vantaa.fi
varajäsen
Nykyri Elina, varavaltuutettu, vas.
Aapraminkaari 4 D 67, 01610 Vantaa

elina.nykyri@vantaa.fi
varajäsen
Pajunen Emmi, vihr.

+358 456 750 201
emmi.pajunen@vantaa.fi
varajäsen
Pentilä Mira, ps.


mira.pentila@vantaa.fi
varajäsen
Peura Sirpa, Apteekkari, kok.
01400 Vantaa

sirpa.peura@vantaa.fi
varajäsen
Puha Seija, Fil. maisteri, kok.
Veijontie 12, 01420 Vantaa

seija.puha@vantaa.fi
varajäsen
Puoskari Pentti, Dosentti, FT, VTT, sd.
Leppäkorventie 40 C as. 2, 01450 Vantaa
+358 40 588 2620
pentti.puoskari@vantaa.fi
varajäsen
Pylsy Anniina, kok.

+358 50 912 2054
anniina.pylsy@vantaa.fi
varajäsen
Rautio Mika, Isännöitsijä, kok.
Laurintie 146, 01400 Vantaa
+358 50 590 3210
mika.rautio@vantaa.fi
varajäsen
Rautio Pekka, Opettaja, muusikko ja musiikin tekijä, vihr.
01650 Vantaa
+358 500 335 669
pekka.rautio@vantaa.fi
varajäsen
Rehnström Kristian, DI, r.

+358 50 453 4271
kristian.rehnstrom@vantaa.fi
varajäsen
Saarinen Tanja, ps.


tanja.saarinen@vantaa.fi
varajäsen
Saini Gurmann, vihr.


gurmann.saini@vantaa.fi
varajäsen
Seppinen Antti, kok.


antti.seppinen@vantaa.fi
varajäsen
Seppänen Tia, vihr.


tia.seppanen@vantaa.fi
varajäsen
Siponen Ari, Terveyspalveluyrittäjä, ps.


ari.siponen@vantaa.fi
varajäsen
Sodhi Ranbir, yrittaja, sd.
Päivänkakkarantie 16, 01300 Vantaa
+358 50 559 3639
ranbir.sodhi@vantaa.fi
varajäsen
Soikkeli Teo, kok.


teo.soikkeli@vantaa.fi
varajäsen
Suni Antti, Controller, Liike Nyt
Murtopakantie 14 B 5, 01730 Vantaa

antti.suni@vantaa.fi
varajäsen
Toivonen Teija, sd.


teija-tuulia.toivonen@vantaa.fi
varajäsen
Valtonen Timo, ps.


timo.valtonen@vantaa.fi
varajäsen
Vanhanen Tuomas, kesk.


tuomas.vanhanen@vantaa.fi
varajäsen
Vesa Tiina, sd.


tiina.vesa@vantaa.fi
varajäsen
Virkamäki Pekka, lainsäädäntöneuvos, ps.
Pohjolantie 9, 01260 Vantaa

pekka.virkamaki@vantaa.fi
varajäsen
Vähäkangas Jussi, Työnjohtaja, kesk.
Kolisevantie 4, 01750 Vantaa
+358 50 66 310
jussi.vahakangas@vantaa.fi

Ajankohtaista