Keskusvaalilautakunta

Vaalilaki edellyttää jokaisessa kunnassa olevan keskusvaalilautakunnan, joka vastaa kunnallisten ja valtiollisten vaalien järjestämisestä. Vaalit-osiossa voit tutustua mm. vaalien aikatauluun.

Sidonnaisuudet ja yhteystiedot

Jäsenet

puheenjohtaja
Kärki Niilo, everstiluutnantti evp., ps.


niilo.karki@vantaa.fi
varapuheenjohtaja
Pirjetä Matti, Talous- ja henkilöstöasioiden asiantuntija, kok.


kari.pirjeta@vantaa.fi
jäsen
Häggblom Laura, vihr.


laura.haggblom@vantaa.fi
jäsen
Päivinen Tiina-Maaria, sd.


tiina-maaria.paivinen@vantaa.fi

Varajäsenet

varajäsen
Aho Petri, ps.


petri.aho@vantaa.fi
varajäsen
Honkonen Jaana, sd.


jaana.honkonen@vantaa.fi
varajäsen
Hämäläinen Soile, vihr.


soile.hamalainen@vantaa.fi
varajäsen
Lanaeus Mona, r.


mona.lanaeus@vantaa.fi
varajäsen
Nieminen Pekka, sd.


pekka.nieminen@vantaa.fi
varajäsen
Rahikka Janne, kok.


janne.rahikka@vantaa.fi
varajäsen
Rantalainen Lauri, kd.


lauri.rantalainen@vantaa.fi
varajäsen
Ratinen Marko, ps.


marko.ratinen@vantaa.fi
varajäsen
Ropponen Johanna, kok.
VanhaNurmijärventi 38 B 3, 01670 Vantaa

anna.ropponen@vantaa.fi
varajäsen
Tilander Liisa, vas.


liisa.tilander@vantaa.fi
varajäsen
Vuosalmi-Aho Tiina, Projektiassistentti, sd.
01360 Vantaa

tiina.vuosalmi-aho@vantaa.fi

Ajankohtaista