Opetuspisteet ja opettajien yhteystiedot

Koulun toimisto

PL 4507, 01030 Vantaan kaupunki
Käyntiosoite: Orvokkitie 15, 01300 Vantaa

Aukioloajat: ma-pe klo 8.15-12.00 ja 13.00-16.00

kuvataidekoulu@vantaa.fi

Puhelinpalveluaika arkisin:
ma-pe klo 9.00-12.00 ja klo 13.00-14.30

Opettajat

Opettajien sähköpostiosoitteet ovat muodossa etunimi.sukunimi@eduvantaa.fi

Poikkeukselliset osoitteet: anne.r.halonen@eduvantaa.fi, heidi.savilaksosaatsi@eduvantaa.fi, hanna.m.perala@gmail.com, salla.suonikko@gmail.com, tnforsman@gmail.com, aino.m.pulkkinen@eduvantaa.fi

Opettajakunta

Forsman Tiina (huom. katso osoite yllä)
Halonen Anne (huom. katso osoite yllä)
Humaloja Tiina
Kontio Simo
Korpijaakko Kastehelmi
Leppälä Tuire
Martiskainen Riikka-Liina
Mäkelä-Saares Annamari
Niska Heli
Palmujoki Marja
Perälä Hanna (huom. katso osoite yllä)
Pulkkinen Aino (huom. katso osoite yllä)
Sakara Hanna
Savilakso-Saatsi Heidi (huom. katso osoite yllä)
Semerdjiev Anna
Sorvali Kati
Suonikko Salla (huom. katso osoite yllä)
Wickholm Eija, kouluavustaja

Hallinto

Rehtori Juha Saari
09 8392 4345, 043 825 3756
juha.saari@vantaa.fi

Johtava opettaja Marja Juutinen
050 312 1947
marja.juutinen@vantaa.fi

Oppilashallintosihteeri,oppilasasiat ja kurssi-ilmoittautumiset
Riitta-Mari Laakkonen
043 8266 709
riittamari.laakkonen@vantaa.fi

Oppilashallintosihteeri Eija Tiihonen, talous ja henkilöstöasiat
040 6429 089
eija.tiihonen@vantaa.fi

Opetuspisteet

Opetuspisteisiin voi ottaa yhteyttä iltapäivisin ja iltaisin.

Aurinkokiven koulu
PL 2502, 01030 Vantaan kaupunki
Käyntiosoite: Aurinkokivenkuja 1, 01700 Vantaa
043 826 9320

Kartanonkosken koulu
PL 8512, 01030 Vantaan kaupunki
Käyntiosoite:Tilkuntie 5, 01520 Vantaa
040 838 0780

Kulttuurikeskus Orvokki
PL 4507, 01030 Vantaan kaupunki
Käyntiosoite: Orvokkitie 15
01300 Vantaa
043 825 4076

Lumo
PL 6512, 01030 Vantaan kaupunki
Käyntiosoite: Urpiaisentie 14, 01450 Vantaa
040 524 6540

Myyrmäkitalo
PL 2575, 01030 Vantaan kaupunki
Käyntiosoite: Paalutori 3, 01600 Vantaa
0400 438 521

Ajankohtaista

Twitter