Valtuutetut 2021-2025

puheenjohtaja
Lindtman Antti, Kansanedustaja/eduskuntaryhmän puheenjohtaja, sd.
01300 Vantaa
+358 40 577 6255
antti.lindtman@vantaa.fi
1. varapuheenjohtaja
Kaira Lauri, Johtaja, kok.

+358 400 503 554
lauri.kaira@vantaa.fi
2. varapuheenjohtaja
Veltheim Erika, YTM, ps.


erika.veltheim@vantaa.fi
jäsen
Abdi Faysal, sd.

+358 45 354 6061
faysal.abdi@vantaa.fi
jäsen
Ahokas Siri, luokanopettaja (KM), lastentarhanopettaja (KK), kok.

+358 50 346 7551
siri.ahokas@vantaa.fi
jäsen
Aidanjuuri-Niemi Tanja, Kansanedustajan avustaja, ps.
Taikurintie 3c 12, 01390 Vantaa
+358 50 536 7152
tanja.aidanjuurivest@vantaa.fi
jäsen
al-Taee Hussein, sd.


hussein.al-taee@vantaa.fi
jäsen
Aura Anssi, Kaupunginvaltuutettu, kok.
Säteritilankatu 4 C 36, 01520 Vantaa

anssi.aura@vantaa.fi
jäsen
Dehghan Milad, ps.


milad.dehghan@vantaa.fi
jäsen
Demiri Funda, Lähihoitaja, vas.

+358 45 152 0540
funda.demiri@vantaa.fi
jäsen
Eerola Antero, toimittaja, vas.

+358 40 323 0176
antero.eerola@vantaa.fi
jäsen
Eklund Tarja, Leipomotyöntekijä, sd.
Vantaa
+358 40 827 7867
tarja.eklund@vantaa.fi
jäsen
el Issaoui Naima, sd.


naima.elissaoui@vantaa.fi
jäsen
Friman Reija, vihr.


reija.friman@vantaa.fi
jäsen
Hakala Heli, kok.


heli.hakala@vantaa.fi
jäsen
Hall Anu, sd.


anu.hall@vantaa.fi
jäsen
Hartikainen Janne, ps.


janne.hartikainen@vantaa.fi
jäsen
Iivarinen Oskari, kok.


oskari.iivarinen@vantaa.fi
jäsen
Järä Juha, ps.


juha.jara@vantaa.fi
jäsen
Jääskeläinen Jouko, Valtiotieteiden tohtori, kd.
Vantaa
+358 50 512 0782
jouko.jaaskelainen@vantaa.fi
jäsen
Kaiju Susanna, kok.


susanna.kaiju@vantaa.fi
jäsen
Kaimio Tuire, vihr.


tuire.kaimio@vantaa.fi
jäsen
Kanerva Sami, TkT, kok.

+358 50 332 1341
sami.p.kanerva@vantaa.fi
jäsen
Karhu Suvi, ps.


suvi.karhu@vantaa.fi
jäsen
Karlsson Patrik, Skolföreståndare/Koulunjohtaja, r.
Kimokuja 4 A 4, 01200 Vantaa
+358 40 728 6447
patrik.karlsson@vantaa.fi
jäsen
Kasonen Mika, Ylikonstaapeli, kok.


mika.kasonen@vantaa.fi
jäsen
Kaukola Ulla, lehtori, sd.
01640
+358 41 503 5175
ulla.kaukola@vantaa.fi
jäsen
Kauppinen Sirpa (Siru), vihr.
Vanhankyläntie 5B5, 01630 Vantaa
+358 40 540 4691
sirpa.kauppinen@vantaa.fi
jäsen
Kiljunen Kimmo, sd.

+358 50 511 3088
kimmo.kiljunen@vantaa.fi
jäsen
Kivimäki Otso, kok.
Tähtitaivaantie 8, 01760 Vantaa
+358 44 522 6996
otso.kivimaki@vantaa.fi
jäsen
Kähärä Sirkka-Liisa, suunnittelija, sairaanhoitaja (AMK), sd.
Rautkallionkatu 4 B 36, 01360 Vantaa
+358 50 521 7189
sirkka-liisa.kahara@vantaa.fi
jäsen
Kärki Niilo, everstiluutnantti evp., ps.


niilo.karki@vantaa.fi
jäsen
Lehmuskallio Paula, sairaanhoitaja, kok.
Kuusikkotie18 A, 01380 Vantaa
+358 40 510 2286
paula.lehmuskallio@vantaa.fi
jäsen
Letto Pirkko, koordinoiva ylihammaslääkäri, sd.

+358 50 370 6756
pirkko.letto@vantaa.fi
jäsen
Lundell Kai-Ari, Luokanopettaja, ps.
Uurrekuja 11 b 3, 01650 Vantaa
+358 456 356 278
kai-ari.lundell@vantaa.fi
jäsen
Luokkala Pirjo, kesk.


pirjo.luokkala@vantaa.fi
jäsen
Multala Sari, Kansanedustaja, kok.

+358 40 531 7104
sari.multala@vantaa.fi
jäsen
Niikko Mika, kansanedustaja, ps.

+358 50 512 0510
mika.niikko@vantaa.fi
jäsen
Norrena Vaula, pienyrittäjä, VTM, vihr.
Vuohirinne 18, 01480 Vantaa
+358 41 510 5636
vaula.norrena@vantaa.fi
jäsen
Norres Lasse, Yrittäjä, kok.


lasse.norres@vantaa.fi
jäsen
Nummela Nina, Liike Nyt


nina.nummela@vantaa.fi
jäsen
Orlando Carita, Toimitusjohtaja, kok.
01350 Vantaa
+358 40 544 5519
carita.orlando@vantaa.fi
jäsen
Orpana Anitta, Lehtori, kok.
Askistontie 6 A, 01680 Vantaa
+358 50 379 4425
anitta.orpana@vantaa.fi
jäsen
Phull Manav, kok.


manav.phull@vantaa.fi
jäsen
Raja-Aho Maarit, TtM, th/sh AMK, hoitotyön opettaja, kok.
01630 Vantaa

maarit.rajaaho.lh@vantaa.fi
jäsen
Rautavaara Maija, Kaupunginvaltuutettu, vihr.
01600 Vantaa
+358 50 330 2636
maija.rautavaara@vantaa.fi
jäsen
Rokkanen Sakari, Ekonomisti, kok.

+358 40 762 5340
sakari.rokkanen@vantaa.fi
jäsen
Rämö Eve, Sosiaaliohjaaja, vihr.


eve.ramo@vantaa.fi
jäsen
Räsänen Minna, tiedottaja, sd.
Ruskeasanta, Vantaa
+358 400 891 983
minna.rasanen.lh@vantaa.fi
jäsen
Saimen Tuukka, Yrittäjä, toimitusjohtaja, ps.
01450 Vantaa

tuukka.saimen@vantaa.fi
jäsen
Sainio Jari, tonttiasiamies, sd.
Terhitie 20 A1, 01350 VANTAA
+358 400 419 676
jari.sainio@vantaa.fi
jäsen
Saramo Jussi, Toiminnanjohtaja, vas.

+358 50 514 4614
jussi.saramo@vantaa.fi
jäsen
Sillanpää Minttu, vas.

+358 44 348 2312
minttu.sillanpaa@vantaa.fi
jäsen
Siniketo-Pietilä Katja, Sales Manager, kok.
Annankalliontie 15 a as 2, 01380 Vantaa
+358 50 533 3279
katja.siniketo-pietila@vantaa.fi
jäsen
Stirkkinen Matilda, sd.


matilda.stirkkinen@vantaa.fi
jäsen
Suoniemi Juha, ps.


juha.suoniemi@vantaa.fi
jäsen
Särkelä Jussi, Tietokirjailija, sd.
Ruskokuja 10 i, 01620 Vantaa
+358 40 847 5742
jussi.sarkela@vantaa.fi
jäsen
Tahvanainen Säde, Koulutussuunnittelija, sd.

+358 40 747 6663
sade.tahvanainen@vantaa.fi
jäsen
Tamminen Ida, sd.


ida.tamminen@vantaa.fi
jäsen
Tawasoli Eva, Terveydenhoitaja, vihr.
Vantaa

eva.tawasoli@vantaa.fi
jäsen
Tikkanen Eeva, kesk.


eeva.tikkanen@vantaa.fi
jäsen
Tuomela Tiina, kd.

+358 50 544 4634
tiina.tuomela@vantaa.fi
jäsen
Vacker Marjo, Liike Nyt


marjo.vacker@vantaa.fi
jäsen
Valtanen Hanna, Valtiotieteiden maisteri, vihr.
Aatelitie 3 D 11, 01520 Vantaa
+358 50 568 1960
hanna.valtanen@vantaa.fi
jäsen
Weckman Markku, Kaupunginvaltuutettu, ps.
Minttutie 24 C, 01300 Vantaa
+358 400 703 904
markku.weckman@vantaa.fi
jäsen
Viilo Mikko, Diplomi-insinööri, vihr.


mikko.viilo@vantaa.fi
jäsen
Åstrand Stefan, r.


stefan.astrand@vantaa.fi